Sügishooaja saated (1)

Avaldatud: 06.09.2012 17:44

Troonide mäng

ETV2 sügisuudised: maailma kinoklassika, vene draama, kultussari "Troonide mäng"


 
Sügiseses ETV2 kavas on palju uut - alustatakse maailma kinoklassika näitamist, näeb mitut draamasarja, mis põhinevad Venemaa ajalool ning jooksma hakkab kultussari “Troonide mäng”.
 
seitsmes pitser

Maailma kinoklassika austajaile asutakse septembrist näitama Ingmar Bergmani filme, seejärel valikut Ameerika ja Euroopa linateostest. Esmalt jõuab eetrisse „Fanny ja Aleksander”, tulemas on „Sügissonaat”, „Maasikavälu” ja „Seitsmes pitser”. Muu hea hulgas on ootel maailma üks kuulsamaid filme, Orson Welles’i „Kodanik Kane”. Kinoklassika on kavas esmaspäeviti kell 22.25, kohe pärast "Jüri Üdi klubi" alates 3. septembrist.

1814

Vaatajate ette jõuavad vene ajaloo ja kultuuri suurkujude lugude dramatiseeringud: sarjad 1814 (põhineb Andres Puustusmaa filmil), “Dostojevski” ja “Peeter Suur. Testament”. Eetris esmaspäeviti kell 20.

Troonide mäng

Kolmapäevaõhtuti kell 21.30 näeb HBO auhinnatud menusarja Troonide mäng esimesest hooajast peale.
 
jüri üdi klubi

"Jüri Üdi klubisse" tuleb sellest sügisest juurde kolmas laud, mis on juba terve hooaja peale reserveeritud! Klubipidajad Karl Martin Sinijärv ja Rein Pakk ei taha ette avaldada, kellele just neid kohti hoitakse. Küll on teada, et baari peab endiselt Erki Laur ja bändi juhib Siim Aimla. Ja juttude sekka on tulemas katkendeid teatri- ja kontserdilavadeltki. Klubilised kogunevad esmaspäevaõhtuti kell 21.30.
 
Eesti TOP 7

Teisipäevaõhtune Eesti TOP 7 jätkab Eesti muusikakultuuri tutvustamist kõige uuemate ja ägedamate kodumaiste videote edetabelina, mille pingerivi selgitatakse välja veebihääletuse teel saate kodulehel www.etv2.ee/eestitop7 . Järgmisse vooru pääseb rahva tahtel edasi seitse sitkemat. Lisaks esitletakse igas saates üht-kaht uut tulijat.
 
Teatriõhtud saavad uue laupäevaõhtuse eetriaja, pühapäeviti jätkuvad teemaõhtud. "Unustatud filmide" sarjas võetakse aga sel sügisel tähelepanu alla dokumentalistika.
 
Viis augustipäeva

Kolmapäevaõhtuses "Maailma kino" programmis jõuavad eetrisse värskeimad linateosed maailma filmifestivalidelt: Lars von Trieri “Melancholia”, mis võitis 2011. aasta parima Euroopa filmi tiitli, eelmise aasta Briti parimaks filmiks tunnistatud “Tyrannosaur”, mitmeid auhindu korjanud Kreeka film “Attenberg” jpt.
 
Värsked dokumentaalfilmid

aegruum

Uuel hooajal jõuab “AegRuumi” eetrisse mitu BBC uut kvaliteetset ja harivat dokumentaalsarja. Sügishooaja avab “Global Weirding”, mis räägib globaalsest kliimamuutusest ning üha ekstreemsemaks muutuvatest ilmastikutingimustest. Veel näeb septembris sarja “Everything and Nothing”, mida juhib professor Jim Al-Khalil. Otsitakse vastuseid küsimustele: miks on öösiti pime? mis on kõiksus? mis on see mittemiski, millest väidetavalt miski, mis meid ümbritseb, alguse on saanud? Vaadeldakse, kuidas teadlased on neile teemadele lähenenud läbi sajandite. Oktoobrikuus keskendutakse inimesele, vaadeldes muu hulgas, kuidas alateadvus meid mõjutab ja mida on teadlastel rääkida vihast kui emotsioonist. “Aegruumi” sarju näeb teisipäeva õhtuti ETV2s, kordusena laupäeviti ETVs.
 
Meie, poeedid

“dokkaader” jätkab puudutavate lugudega inimestest maailma eri paigus. September avaneb filmiga "We are Poets" Leedsi noortest luuletajatest, kes lähevad esindama Inglismaad ülemaailmsel luulevõistlusel Brave New Voices. Noorte keel ja maailmanägemus on ühtaegu lüüriline ja elukibe. Veel on vaatajate ees mitmel pool auhinnatud film "5 Broken Cameras", mis räägib emotsionaalse loo Palestiina-Iisraeli konfliktist lihtsate inimeste kaudu. Samuti "Planet of Snail", mis oli eelmisel aastal maineka festivali IDFA võitja – liigutav lugu kurtide ja pimedate maailmast. Novembrisse jäävad filmid eneseotsingute ja sektluse teemadel.
 
Uued saated ja animasarjad lastele

Prügihunt ja superjänes

Lapsed on oodatud telerite ette igal õhtul kell 18.00 või hommikuti kell 7.10, et kohtuda tuttavaks saanud "Lastetoa" tegelastega ja kaasa elada mitmele uuele animaseriaalile. Lasteprogramm on ligi 80-minuti pikkune ning valikus on nii päris pisikesi kui ka juba koolis käivaid lapsi köitvaid sarju. Nädalavahetustel näeb pikemaid lastefilme, menulavastusi "Buratino tegutseb jälle" ning "Kõige suurem sõber". Veel leiab kavast laste loodussaadete "Tule õue!" ja "Minu lemmikloom" uued osad. Üle mitme aasta on ekraanil ka nukusari - äsja Nukuteatris üles võetud "Prügihunt ja Superjänes". Kõige vanematele lastele on aga mõeldud Taani draamasari 12-aastase Maxi elust.Ajal mil nihkes on ruumi- ja ajataju
ja ajusid ussimas busside rajaraju
ei kerki kalevipoegi veel tallinna lahes
kuid väidetavalt on värsked need tuuled
mis puhuvad etv kahes
ja kui sulle kõrvad on antud siis kohe neist tuultest sa kuuled
aga mitte sõnagi vihmast või päiksest või muust väljaspool meie pidu
ma kükitan tuulises stuudios justnagu ilusaim ilmatibu
ma käega veidralt rapsan
ja otsekui nõiaväel manan esile ammuste aegade kino ehk klassika
see on natuke õudne aga tuleb siiski ekraanile tassida
kes bergmani üle elab saab natuke leebemat pai
näiteks itaaliast kuid ka ameerikast aga eriti venemaalt tellitud sai
rohkesti sarjasid aastaist, mil inimeste asemel raamatud elasid seal
ja dostojevski oli kirjas iga kolmanda köite šagräännahast selja peal
ja peeter suur väikese peetri või ja leiva ja kuningriigi takkaotsagi ära sõi
tegelikult toimus venemaal veel üht koma teist
ja see kõik toimus arvatavasti üksnes ja ainult aastal üks tuhat kaheksasada ja neliteist
ja kes tahab et asi keeraks veel natuke napakamaks
ka selle jaoks on endiselt esimene valik etv kaks
näiteks kui sa armastad verd kondiüdi vanainimesteasja ja eriti seebiooperit
a tegelt oled manowari fänn
siis nimelt sinule mõeldes on välja mõteldud troonide mäng
aga kui sa oled rahumeelsemate eelistustega viisakast perekonnast hästikasvatet laps
siis on sulle lastehommik lasteõhtu lastetuba lastefilmid ja lastesari max
edasijõudnutele etenduvad õhtud teatri ning ka õhtud teema
ning kui ilmaelu ajab kapsad korralikult keema,
siis küllap aegruum, dokkaader, maailmakino rahustavad maha kuni kopa taga oled
mis tähendab et ees sul ongi kopp ja üle kopa serva paistab veel vaid eesti top
ja kui kuulamata vaatamata eelnenule kõigele
on sinu lapsemeelses hinges alles tilgakene ülieestilikku salapäraiha
müstika ja krüptika et mitte ütelda ka esoteerika ja astroloogia
ja nekromantiaga pikit alusmüürlist illuminaadi- ja ka juudihuvi
siis tuleb kõigile su soovidele rämerõõmsameelselt vastu jüri üdi klubi
millise tõdemusega oma ilmatüdruku karjääri praegu lõpetan
ja lähen uurin et misasjad on need pilves selgimised äkki keegi teab ja õpetab

Karl Martin Sinijärv

Kommentaarid


Kommentaarid (1)

  • Maive

    11.09.2012 14:20

    Lummab ja meelitab vaatama