DOKFILMID

Varsti eetris

foto
Unditund (Eesti 2015)
Homme 10:50

Üks kõige erakordsemaid nähtusi eesti kultuuriloos on kahtlemata kirjanik, lavastaja, publitsist, õppejõud ja seltskonnategelane Mati Unt. Dokumentaalfilm viib meid tagasi 60ndate ereda põlvkonna juurde, mil tekkisid uuenduslikud ideed nii kirjanduse- kui ka teatrimaailmas. Film avab kinolike vahenditega Mati Unti kui karismaatilist isiksust, fenomenaalset mõtlejat ja anarhistlikku vormiuuendajat, sisaldades temast seninägematuid kaadreid loomeprotsessis ning sõprade keskel.

foto
dokkaader Mäetipp (The Summit, Iiri/Inglise/USA 2012)
Homme 22:05

Nick Ryani täispikas dokumentaalfilmis "Mäetipp" rekonstrueeritakse sündmused, mis leidsid aset kõige süngemal päeval kaasaegse mägironimise ajaloos. K2, mida kutsutakse ka Metsikuks mäeks, on kõrguselt maailma teine mägi, kuid seda peetakse kõige ohtlikumaks. 1. augusti varahommikul 2008 asus neljandast laagrist mäetipu poole teele 25 rahvusvahelise mägironijate rühma liiget. 11 neist ei jõudnud enam tagasi. Lahtimurdunud jääkamakas kiskus mäenõlvale kinnitatud turvaköied lahti ja laskumine muutus tehniliselt veel raskemaks.

foto
Eestlaste retk Nepali (Eesti 2016)
29.04.2017 12:25

Film Eestis kogutud annetuse teekonnast maavärinajärgsesse Nepali mägikülla. Autor Priit Valkna.

foto
Eesti lood: Siim, Samuli ja Dolce Vita (Eesti 2009)
29.04.2017 15:15

Tere! Oleks vaja kahte taru koos mesilastega. Hind palun saata minu meiliaadressile. Niisugune kuulutus ripub üleval aadressil www.mesi.ee. Kui seni põhiliselt lillede ja liblikatega tegelenud 9-aastase poisi uueaastaplaaniks on saada mesinikuks, siis see on juba midagi! 5-aastane väikevend Siim on Samuli kaasosaline. Poisid klapivad omavahel kadestamisväärselt - introvertne professor Samuli on vaikiv autoriteet, tal jätkub pisut väänik-tüüpi, kuid avala suhtleja Siimu jaoks alati aega, kannatust ja ühiseid tegemisi.

foto
Richard Branson, Virgin Groupi kuningas (Richard Branson the King of Virgin, Prantsuse 2012)
29.04.2017 19:30

Planeedi kõige isepäisem ja seiklushimulisem ärimees Richard Branson on oma varanduse poolest Suurbritannias neljandal kohal. Ta rajas kaubamärgiga "Virgin" ulatusliku impeeriumi, mis hõlmab muusikatööstust, telekommunikatsiooni, lennundust ja isegi kosmoseturismi. Tema saladuste mõistmiseks saadab kaamera teda ärireisidel ja Kariibi mere erasaarel, kust ta juhib oma Virgin Groupi 400 firmat ning tunnistab kõhklemata, et naudib igat minutit.

Saated Vaata veel