DOKFILMID

Varsti eetris

foto
Eesti lood: Vennad Karuputked (Eesti 2014)
Homme 00:05

Pärnumaalt, Läti piiri lähedasest Jäärja külast pärit vennad Mihkel ja Madis osalevad juba kuuendat aastat eurorahade toel toimuva karuputke võõrliikide ohjamiskava hangetel, viies järjest suuremates piirkondades läbi karuputke tõrjet. Loo fookuses on peategelaste värvikad karakterid ja omavahelised suhted, läbivaks taustaks ning tegevuseks aga äärmiselt raske ja spetsiifiline füüsiline töö. Lugu meestest ja taimedest, lugu tööst ning armastusest. Režissöör Taavi Arus.

foto
Tartu Ülikooli mäetipu vallutamine. 30 aastat hiljem (Eesti 2012)
Homme 20:55

Tartu Ülikooli 350. juubelil, 1982. aastal vallutasid Eesti alpinistid esimest korda mäetipu Kesk-Pamiiris, Tanõmas'i ahelikus, nimetades selle Ülikooli järgi. Kolmkümmend aastat hiljem on Firn alpinismiklubi kümme liiget taas Tadžikistanis, et külastada Ülikooli 380. aastapäeval seda raskesti ligipääsetavat, kuid maaliliselt kaunist mäetippu. Pooletunnine dokumentaal annab ülevaate tõusust mäetipule, mis kannab nime "Tartu ülikool 350".

foto
Beebid (Babies, Prantsuse 2009)
1.06.2017 20:00

Prantsuse režissöör Thomas Balmés on jäädvustanud neljas eri riigis sündinud nelja beebi esimese eluaasta: Hattie San Franciscost, Mari Jaapanist, Ponijao Namiibiast ning Bayargal Mongooliast. Suurejooneline dokumentaalfilm toob sarnaste inimlike väärtuste taustal esile kultuuride erinevuse.

foto
Winny Puhh: maailma veidraim bänd (ETV 2013)
3.06.2017 20:15

Dokumentaalfilm sellest, kuidas 20 aastat tegutsenud Põlva sõpruskonna bänd "Winny Puhh" üleöö maailmakuulsaks sai ja kuidas Eesti Laulu konkursil esitatud "Meiecundimees üks Korsakov läks eile Lätti" tõi neile kutse Pariisi moeshow peaesineja olla. Lähme maakatega Pariisi kaasa ja uurime, kas neid sinna kutsunud mõjuvõimas moelooja Rick Owens on ikka täie mõistuse juures. Samuti selgub, kuidas on lood ansambli liikmete mõistusega. Režissöör Jaan Laugamõts, produtsendid Ove Musting ja Mart Normet.

foto
Dora Gordine: Ars Gratia Artis (Eesti 2014)
5.06.2017 22:45

Dora Gordine’i peeti oma hiilgeaegadel üheks andekaimaks skulptoriks maailmas. Sündinud Libaus, kasvanud, õppinud ja kujuriks saanud Tallinnas, staariks kerkinud Pariisis ning Kagu-Aasias. Lõpuks jäi Gordine pidama Londonisse, kus ta end kunstimaailma absoluutsesse tippu töötas. Abielu kaudu krahvi pojaga õnnestus Gordine’il tungida ka briti aristokraatia ladvikusse. Tema tähelend tipnes 1963. aastal, mil ühe ta kuju avas kuninganna Elizabeth II isiklikult. Film võtab ülesandeks avastada ja käsitleda tema elu olulisemaid episoode, küsides pidevalt: kes ikkagi oli Dora Gordine?

Saated Vaata veel