photo

Inimõiguste kuu

Auhinnatud dokfilmid


Oktoobris teisipäeva õhtuti kell 22.05
kordus neljapäeva hilisõhtul

Oktoober on ETV2-s inimõiguste kuu, mille raames jõuavad teisipäeva õhtuti ekraanile auhinnatud dokfilmid.

Põnevad ja kauni filmikeelega lood räägivad muusikast, spordist, ajakirjandusest ja erilistest inimestest.

 

Vaata uuesti!

Ma ei ole teie neeger (I am Not Your Negro, USA/Prantsusmaa/ Belgia/Šveits 2016)

17.10.2017 22:05

Haiti päritolu filmirežissööri ja poliitilise aktivisti Raoul Pecki võimas poeetiline dokumentaalfilm põhineb Ameerika kirjaniku James Baldwini lõpetamata mälestusteraamatul "Remember This House" (Ära unusta seda maja). Lühikese aja jooksul rassistlike atentaatide ohvriks langenud kolme mustanahalise kodanikuõiguste aktivisti Medgar Wiley Eversi, Malcolm X-i ja Martin Luther Kingi saatuste kaudu lahkab film rassiküsimusi, peegeldades ka filmi autori enda kogemusi tänapäeva silmakirjalikus ja konfliktidest lõhestatud ühiskonnas.

Loe edasi

Järgmised filmid

foto
Viimased mehed Aleppos (Last Men in Aleppo, Taani/Süüria/Saksamaa 2017)
24.10.2017 22:05

Süüria kineasti Feras Fayyadi vapustav film on tänavune dokumentaalfilmi megahitt. Pärast viis aastat kestnud sõda Süürias püüavad Aleppo elanikud vaenuvägede lahingute kiuste ellu jääda. Filmi autorid jälgisid kaks aastat Aleppos inimesi päästva ühingu Valged Kiivrid (White Helmets) liikmete igapäevaelu. Need vabatahtlikest tsiviilelanikest koosnevad kiirreageerimisüksused saabuvad pärast õhurünnakuid esimesena sündmuspaika ja hakkavad hooneterusudest ellujäänuid ning hukkunuid otsima.

foto
Kõik valitsused valetavad (All Governments Lie, Kanada 2016)
31.10.2017 22:05

“Kõik valitsused valetavad” on haarav ajalooline sissevaade vaba ajakirjanduse olemusse mineviku ja tänapäeva Ameerikas. Ajalukku (ja selle filmi pealkirja) on jõudnud legendaarse Ameerika poliitilise uuriva ajakirjaniku I.F Stone’i tsitaadi esimene pool. See tähendab, ajakirjanik peab iga valitsuse tegevusele lähenema a priori kahtlusega, et valetatakse. Stone läbib tegelasena ka kogu filmi, aga tegelikult on siin laiemalt juttu peavoolumeediaga manipuleerimisest ja iseseisva ajakirjanduse vajalikkusest.