photo

Inimõiguste kuu

Värskelt auhinnatud dokfilmid


Oktoobris teisipäeva õhtuti kell 22.05
kordus neljapäeva hilisõhtul

Oktoober on ETV2-s inimõiguste kuu, mille raames jõuavad teisipäeva õhtuti ekraanile värskelt auhinnatud dokfilmid. Haaravad ja inimlikud lood räägivad vabadusest, rändeprobleemist ning lokkavast korruptsioonist.

Filmidele eelnevad sissejuhatavad kommentaarid.

  

 

Eetris olnud filmid ja kommentaarid

foto
Inimõiguste kuu. Müürid (Walls, Hispaania 2015)
25.10.2016 22:05

Hispaanlaste Pablo Iraburu ja Mugeltxo Molini "Müürid" on film inimestest, kes elavad ja töötavad kahel pool müüre, mis jooksevad Mehhiko ning USA, Hispaania ja Maroko, Iisraeli ning Palestiina ja Lõuna-Aafrika ning Zimbabwe vahel. Jättes poliitika kõrvale, keskenduvad režissöörid probleemi inimlikule küljele. Filmile eelneb kommentaar.

foto
Inimõiguste kuu. Süüria armastuslugu (A Syrian Love Story, Prantsuse/Inglise 2015)
18.10.2016 22:05

Briti režissööri Sean McAllisteri "Süüria armastuslugu" jutustab Amerist ja Raghdast, kes kohtusid 20 aasta eest vanglas. Esimene asi, mida Amer Raghdast nägi, oli naise verine nägu, kui ta heideti kõrvalkongi. Nad armusid vanglas, abiellusid pärast vabanemist ja neil sündisid lapsed. Mässumeelne ja poliitiliselt aktiivne Raghda ei suuda aga piirduda üksnes pereeluga ning peab otsustama, kumb on tugevam, kas armastus pere või kodumaa vastu.

foto
Inimõiguste kuu. Motley õigus (Motley's Law, Taani 2015)
11.10.2016 22:05

Taani dokumentalisti Nicole N. Horanyi "Motley õiguse" peategelane, 38-aastane Kimberley Motley jättis oma mehe ja kolm last USA-sse ning läks kaitseadvokaadina tööle Kabuli. Ta on ainus välismaa jurist ja ainus naine, kel on lubatud töötada Afganistani kohtutes, kus ta kaitseb Lääne ning Afganistani kliente, keda süüdistatakse kriminaalkuritegudes. Alguses tuli Kimberley raha pärast, kuid aja jooksul sai sellest midagi muud.

Inimõiguste kuu tutvustus "Terevisioonis"

Viola Salu annab ülevaate Inimõiguste kuu dokfilmidest

28.09.2016 12:15

Oktoobrikuus pakub ETV2 vaatamiseks auhinnatud dokumentaalfilme, mis keskenduvad inimõigustele kogu maailmas. Täna oli "Terevisiooni" stuudios ERRi dokumentaalfilmide hankija Viola Salu, kes kirjeldas lähemalt ekraanile jõudvaid filme.

Loe edasi

Avaüritus kinos Artis

Inimõiguste kuu avamine (Foto: Hanna Samoson /ERR)
;

Galerii: Inimõiguste kuu avamine kinos Artis

29.09.2016 9:11

28. septembril avati kinos Artis ETV2 ja Arengukoostöö Ümarlaua inimõiguste filmikuu - avaüritusel sai näha dokumentaalfilmi "Sonita", mis räägib noorest afgaani tüdrukust, kelle suurimaks sooviks on saada räppariks.

Loe edasi