photo

Plekktrumm

"Plekktrummi" hooaeg on selleks korraks lõppenud. Täname kõiki oma kalleid külalisi ja armsaid vaatajaid! Suvel on ETV2 eetris valik "Plekktrummi" kordussaadetest, uute kohtumisteni juba septembris. Seniks – ilusat alanud kevadet ja peagi saabuvat suve!

Vaata uuesti hooaja viimast saadet!

foto
Plekktrumm: Aet Annist (ETV 2017)
13.08.2017 0:00

2017 märtsi lõpus toimus Eesti sotsiaalteadlaste konverents, kus uuriti avatuse tähendust kaasaegses ühiskonnas. Millist elu elavad eestlased, kes lahkuvad Eestist ja mis kujundab inimeste omavahelisi suhteid Eesti külades ja linnades? "Plekktrummi" külaliseks oli sotsiaalantropoloog Aet Annist. Saatejuht Joonas Hellerma.

Leia meid Facebookist

Saatesarjast

Kultuurinähtuste olemuse selgitamiseks on püütud leida lugematul hulgal seaduspärasid ja teoreeme. Ometi on ruum vastusteks pidevalt lahti.

Üks võimalus kultuurist arusaamiseks on pöördumine elava inimkogemuse poole. See on dialoogide kasvatamine. Vajadus leida uut keelt, paremaid sõnu ja ehedamat tunnetust. Nii tekivad kõrvaltvaatajele uued pildid ja mõistmisaine, osalejate jaoks aga ootamatud tähendused ja jõud tegutsemiseks.

Vestlussaade “Plekktrumm” ETV2-s on kohtumiste ristumisala, mille keskmes on kultuuris tegutsevate inimeste mõttemaailm ja nende suhe ühiskonnaga.

plekktrumm@err.ee

Vaata saateid Vaata veel saateid

foto
Plekktrumm: Kalle Kasemaa (ETV 2017)

Elame ajal, mil erinevate kultuuride mõistmine on muutunud möödapääsmatuks vajaduseks. Millise tervikpildi maailmast loob viibimine erinevate religioonide ja kultuuride ristumispunktis? "Plekktrummil" on külas tõlkija ja teoloog, kultuuri elutööpreemia laureaat Kalle Kasemaa. Saatejuht Joonas Hellerma

foto
Plekktrumm: Anna Verschik (ETV 2017)

Vabariigi president käis hiljuti välja idee, et Eestis peaks lastele juba lastaias õpetama selgeks veel ühe keele. Miks peaks inimene mitmekeelses maailmas valima just eesti keele? "Plekktrummil" on külas keeleteadlane Anna Verschik. Saatejuht Joonas Hellerma.

foto
Plekktrumm: Lili Milani (ETV 2017)

Selleks kevadeks saavad Euroopa ühe edukama, Eesti Geenivaramu tuhandete doonorite andmed lõplikult analüüsitud. Kui kaugele elu olemusse oskavad vaadata tänapäeva loodusteadused ja mida inimene sellest enda kohta õppida saab? "Plekktrummil" on külas geeniteadlane Lili Milani. Saatejuht Joonas Hellerma.

foto
Plekktrumm: Valdur Mikita (ETV 2017)

Aastal 2018 toimub Eestist alguse saanud ülemaailmne koristuspäev, mille ettevalmistused on käimas juba praegu. Millist muutust on vaja luua mõtlemises, et meie suhe ümbritsevasse keskkonda oleks loomulik ja hooliv? Stuudios on kirjanik Valdur Mikita.

foto
Plekktrumm: Jonatan Vseviov (ETV 2017)

USA nädalakiri Time nimetab selle aasta suurimaks riskiks ettearvamatut Ameerikat. Millised hoovused määravad riikide ja rahvaste saatuse ning kuidas säilitada selge pilk? "Plekktrummil" on külas poliitikavaatleja Jonatan Vseviov.

foto
Plekktrumm: Kaido Ole (ETV 2017)

Kaido Ole nimetab oma mastaapset näitust Tallinna Kunstihoones meistrieksamiks. Kuidas jõuda selleni, mis on päriselt oma? "Plekktrummil" on külas kunstnik Kaido Ole.

foto
Plekktrumm: Viivi Luik (ETV 2016)

Kuidas mõjutavad meie igapäevased valikud maailma ning milline on nende tegemata jätmise hind? Aasta viimasel "Plekktrummil" on külas kirjanik Viivi Luik. Saatejuht Joonas Hellerma.

foto
Plekktrumm: Heili Sepp (ETV 2016)

Etümoloogiliselt kannab sõna "korruptsioon" endas viidet rikutusele, moraalsele laostumusele. Mida teeb korruptsioon inimese hingega ja kas südametunnistus on arendatav? "Plekktrummil" on külas jurist Heili Sepp. Saatejuht Joonas Hellerma.

foto
Plekktrumm: Mihkel Mutt (ETV 2016)

Ilmus Mihkel Muti romaan "Eesti ümberlõikaja", milles ta teeb omapoolse katse käsitleda Euroopa ja eestlaste saatust tulevikumaailmas. Millised on meie väljavaated? "Plekktrummi" külaline on kirjanik Mihkel Mutt. Saatejuht Joonas Hellerma.

Meeskond

Saatejuht Joonas Hellerma
Toimetaja Hedi Rosma
Režissöör Maire Radsin, režissööri assistent Dmitri Hljupin
Stuudiokujunduse kunstnik Kaili-Angela Konno
Stilist Kärt Hammer
Jumestaja Tiina Leesik
Graafika Birds of Paradise
Juhtoperaator Jüri Suurevälja
Valgusmeistrid Tõnu Simm ja Karl Hallik
Produtsent Age Kraus