photo

Plekktrumm

Esmaspäeviti kell 21.35

kordus teisipäeval kell 11.05, reede hilisõhtul ja pühapäeval päeval ETV2-s
ja teisipäeva õhtul ning kolmapäeva päeval ETV-s

Järgmine saade

Plekktrumm
6.03.2017 21:35
"Plekktrummi" stuudios süttivad tuled, et jätkata vestlusi nende inimestega, kes praeguses ajahetkes on ennast pühendanud kultuuri kujundamisele ja mõtestamisele. Küllakutsed esitatakse peagi, ent kui erinevad inimesed selles saates ka ei oleks, aja vaim on kohale palutud igal nädalal. Saatejuht Joonas Hellerma.

Vaata uuesti!

foto
Plekktrumm: Anna Verschik (1)
27.02.2017 21:35

Vabariigi president käis hiljuti välja idee, et Eestis peaks lastele juba lastaias õpetama selgeks veel ühe keele. Miks peaks inimene mitmekeelses maailmas valima just eesti keele? "Plekktrummil" on külas keeleteadlane Anna Verschik. Saatejuht Joonas Hellerma.

Leia meid Facebookist

Saatesarjast

Kultuurinähtuste olemuse selgitamiseks on püütud leida lugematul hulgal seaduspärasid ja teoreeme. Ometi on ruum vastusteks pidevalt lahti.

Üks võimalus kultuurist arusaamiseks on pöördumine elava inimkogemuse poole. See on dialoogide kasvatamine. Vajadus leida uut keelt, paremaid sõnu ja ehedamat tunnetust. Nii tekivad kõrvaltvaatajele uued pildid ja mõistmisaine, osalejate jaoks aga ootamatud tähendused ja jõud tegutsemiseks.

Vestlussaade “Plekktrumm” ETV2-s on kohtumiste ristumisala, mille keskmes on kultuuris tegutsevate inimeste mõttemaailm ja nende suhe ühiskonnaga.

plekktrumm@err.ee

Vaata saateid Vaata veel saateid

foto
Plekktrumm: Maimu Berg

Millised kujundid sobiksid kõige paremini iseloomustama Eesti peagi 99 aasta vanust ajalugu? Elukogemusest ja kirjandusest otsime vastuseid vabariigi aastapäeva eel koos kirjanik Maimu Bergiga. Saatejuht Joonas Hellerma.

foto
Plekktrumm: Lili Milani (1)

Selleks kevadeks saavad Euroopa ühe edukama, Eesti Geenivaramu tuhandete doonorite andmed lõplikult analüüsitud. Kui kaugele elu olemusse oskavad vaadata tänapäeva loodusteadused ja mida inimene sellest enda kohta õppida saab? "Plekktrummil" on külas geeniteadlane Lili Milani. Saatejuht Joonas Hellerma.

foto
Plekktrumm: Mathura (2)

"Jääminek" on luuletaja ja tõlkija Mathura esimene proosaraamat. Miks minevik inimest painama kipub ja kust leida soojust, et raskused sulama hakkaksid? Jäämineku ootuses vestleme "Plekktrummis" äsja ilmunud teose autori Mathuraga. Saatejuht Joonas Hellerma.

foto
Plekktrumm: Valdur Mikita (7)

Aastal 2018 toimub Eestist alguse saanud ülemaailmne koristuspäev, mille ettevalmistused on käimas juba praegu. Millist muutust on vaja luua mõtlemises, et meie suhe ümbritsevasse keskkonda oleks loomulik ja hooliv? Stuudios on kirjanik Valdur Mikita. Saatejuht Joonas Hellerma.

foto
Plekktrumm: Jonatan Vseviov (1)

USA nädalakiri Time on alanud aasta suurimaks riskiks nimetanud ettearvamatut Ameerikat. Millised hoovused määravad riikide ja rahvaste saatuse ja kuidas säilitada selge pilk? "Plekktrummil" on külas poliitikavaatleja Jonatan Vseviov. Saatejuht Joonas Hellerma.

foto
Plekktrumm: Kaido Ole

Kaido Ole nimetab oma mastaapset näitust Tallinna Kunstihoones meistrieksamiks. Kuidas jõuda selleni, mis on päriselt oma? Aasta esimesel "Plekktrummil" on külas kunstnik Kaido Ole. Saatejuht Joonas Hellerma.

foto
Plekktrumm: Viivi Luik

Kuidas mõjutavad meie igapäevased valikud maailma ning milline on nende tegemata jätmise hind? Aasta viimasel "Plekktrummil" on külas kirjanik Viivi Luik. Saatejuht Joonas Hellerma.

foto
Plekktrumm: Heili Sepp (1)

Etümoloogiliselt kannab sõna "korruptsioon" endas viidet rikutusele, moraalsele laostumusele. Mida teeb korruptsioon inimese hingega ja kas südametunnistus on arendatav? "Plekktrummil" on külas jurist Heili Sepp. Saatejuht Joonas Hellerma.

foto
Plekktrumm: Mihkel Mutt (2)

Äsja ilmus Mihkel Muti uus romaan "Eesti ümberlõikaja", milles ta teeb omapoolse katse käsitleda Euroopa ja eestlaste saatust tulevikumaailmas. Millised on meie väljavaated? "Plekktrummi" külaline on kirjanik Mihkel Mutt. Saatejuht Joonas Hellerma.

Meeskond

Saatejuht Joonas Hellerma
Toimetaja Hedi Rosma
Režissöör Maire Radsin, režissööri assistent Dmitri Hljupin
Stuudiokujunduse kunstnik Kaili-Angela Konno
Stilist Kärt Hammer
Jumestaja Tiina Leesik
Graafika Birds of Paradise
Juhtoperaator Jüri Suurevälja
Valgusmeistrid Tõnu Simm ja Karl Hallik
Produtsent Age Kraus