photo

Teatriõhtu

Reedeti kell 21.35

Järgmisena

Eetris olnud etendused

foto
Teatriõhtu Mängumõrv (ETV 1978)

Autor Tauno Yliruusi on esmajoones näitekirjanik, kuid avaldanud ka romaane ja jutustusi. Ühe kõige enam levinud soome näidendi lavastas Gunnar Kilgas. Osades Jüri Krjukov, Urmas Kibuspuu, Jüri Karindi, Ivo Eensalu, Silvia Laidla ja Heino Mandri. Kunstnik Liina Pihlak, toimetaja Veronika Kruus.

foto
Teatriõhtu Vend (ETV 2014) (1)

Rakvere Teatri spagetivestern Rein Raua samanimelise romaani põhjal lõhub žanripiire ja balansseerib karmi muinasjutu või romantilise põneviku piirimail. Lavastaja Rein Raud, kunstnik Dainius Liškevicius (Leedu), kostüümikunstnik Rosita Raud. Osades Üllar Saaremäe, Tiina Mälberg, Ülle Lichtfeldt, Silja Miks, Natali Lohk, Alo Kurvits (külalisena), Toomas Suuman, Mihkel Kabel, Margus Grosnõi, Eduard Salmistu. Salvestatud Rakvere Teatri suures saalis 2014.

foto
Teatriõhtu Mäng tulega (ETV 1975)

August Strindbergi lühinäidend, milles ta paljastab kodanliku võltsmoraali mõju inimestevahelistele suhetele. Jõudeinimeste mentaliteedi naeruvääristamiseks pakub autor huvitavaid ja üllatavaid situatsioone. Lavastaja Gunnar Kilgas. Osades Einari Koppel, Ita Ever, Raivo Trass, Elle Kull, Hans Kaldoja ja Maria Klenskaja.

foto
Teatriõhtu Titanicu orkester (ETV 2014)

Vanas raudteejaamas ootavad elust kõrvale jäänud inimesed rongi, mis peatuks ja nad kaasa viiks. Bulgaaria kirjaniku Hristo Boytchevi humoorikas draama ühenduselt R.A.A.A.M. Lavastaja Madis Kalmet, kunstnik Toomas Hõrak, helilooja Urmas Lattikas. Mängivad Elina Reinold, Argo Aadli, Margus Prangel, Guido Kangur ja Raimo Pass. Salvestatud Tapa Raudteejaamas 2014. aastal.

foto
Teatriõhtu Aabitsa kukk (ETV 2015)

Lugu mehest, kellel on olemas aabits ja onu Paul. See on lugu väiksest, lihtsast inimesest ja uinuvast mõistusest. Autor ja lavastaja Andrus Kivirähk, kunstnik Liisi Eelmaa. Mängib Tõnu Oja. Režissöör Kadi Katarina Priske.

foto
Teatriõhtu Preili Julie

August Strindbergi kiredraama algab jaaniööl, kus mõisapreili Julie alustab ohtlikku võrgutusmängu oma isa toapoisi Johniga. Metsik, kirglik ja keelatud armastus viib meeleheitlike tegude ning traagiliste tagajärgedeni. Lavastaja Roman Baskin, kunstnik Ann Lumiste, tõlkija Ülev Aaloe. Peaosades Kersti Heinloo, Andres Mähar ja Kati Ong. Lavastus salvestati suvel 2016 Kõue mõisas.

foto
Teatriõhtu Ei mingit kahtlust (ETV 1983) (3)

Mihhail Žvanetski estraadinäidend Priit Aimla instseneeringus Vanalinnastuudio esituses. Lavastaja Eino Baskin, kunstnik Tõnu Virve, muusikaline kujundaja Peeter Volkonski, liikumisjuht Meeli Viikholm. Osades Eino Baskin, Peeter Volkonski, Ines Aru, Egon Nuter jt. Telerežissöör Aime Kala, operaatorid Ants Uus ja Peeter Tungal, toimetaja Hanneli Reili.

foto
Teatriõhtu Avameelsete kõneluste õhtu (ETV 1976) (1)

Tegelaste omavaheliste suhete arenemine, konflikt ja selle lahendus on seotud teadusliku eksperimendiga. Autor Oleg Sossin, tõlkija Terje Põder, lavastaja Gunnar Kilgas. Osades Mikk Mikiver, Hilja Varem, Aksel Orav, Karl Kalkun, Elle Kull, Silvia Laidla ja Mati Klooren.

foto
Teatriõhtu Nisa (ETV 2014)

NISA on koriluse ja küttimisega tegeleva kalahari bušmani naise lugu. Nimiosalise Katariina Undi esituses ärkab ellu kindlameelne naine, kelle elu täidavad traditsioonidest lähtuvad abielud erinevate meestega, laste sünnid ja kaotused, igapäevased rõõmud ning pisarad. Näidend on kirjutatud Marjorie Shostaki samanimelise jutustuse ainetel. Lavastaja on Aare Toikka, helikujundaja ja esitaja Tanel Ruben, valguskujundaja Triin Hook ja koreograaf Marge Ehrenbusch. Esietendus VAT Teatris aprillis 2011, salvestatud VAT Teatris mais 2014.

foto
Teatriõhtu sugu: N (3)

See on lavastus, mis räägib naiseks olemise ilust ja valust. Läbi huumori ja isiklike kogemuste. See on kõigile neile, kes arvavad, et feministid on kurjad ja karvased. Ja nii meestele kui naistele, kes on ise feministid, seda võib-olla veel endale teadvustamata. Teksti autorid ja osatäitjad Mari-Liis Lill, Hilje Murel, Ursula Ratasepp, Evelin Võigemast. Dramaturg ja kaasautor Maria Lee Liivak. Lavastuslikuks tervikuks seadnud Priit Võigemast ja Henrik Kalmet. Lavastus salvestati Vaba Lava teatrisaalis 2016.

foto
Teatriõhtu Legend hundimõrsjast (ETV 1979) (1)

Aino Kallase jutustuse "Hundimõrsja" põhjal valminud telelavastus viib meid Rootsi aja külaühiskonda, kus põimuvad omavahel tunded ja ebausk. Lavastus valmis kirjaniku 100. sünniaastapäeva tähistamiseks. Osades Elle Kull, Kalju Komissarov, Jaan Kilp, Kaarel Toom, Endel Simmermann jt. Režissöör Ilmar Tammur, toimetaja Veronika Kruus. Stsenaariumi kirjutas Immanuel Pau. 

foto
Teatriõhtu Hamlet (ETV 1987)

Lavakunstikateedri XIII lend mängib "Hamletit". Lavastaja Kalju Komissarov, kunstnik Jaak Vaus. Etenduses osalevad Andres Dvinjaninov, Dajan Ahmet, Epp Eespäev, Merle Jääger, Piret Kalda, Allan Noormets, Elmo Nüganen jpt.

foto
Teatriõhtu Aed (ETV 1990)

Draama kahes vaatuses Pärnu Teatri Endla esituses. Tegevus toimub 24. mail 1954. aastal, kui algas Ungari Töörahvapartei III kongress, mis toimus parteisiseste vastuolude seisukohalt kriitilisel ajal. Õhkkond on pingeline... György Spiro näidendi tõlkis ungari keelest Edvin Hiedel, lavastas Ingo Normet, kunstnik Vello Tamm. Mängivad Andres Ild, Tiia Kriisa, Juta Tints, Laine Mägi, Aare Laanemets jt.

foto
Teatriõhtu Anderson (ETV 1980)

Jüri Tuuliku telenäidend (ETV tellimusel) Rakvere Teatri näitlejate esituses. Lavastaja Teet Hanschmidt, kunstnik Riina Babitševa. Mängivad Raivo Trass, Peeter Jakobi, Rein Olmaru, Arvi Mägi, Väino Laes, Laura Baumverk ja Piret Sikkel.

foto
Teatriõhtu Rita koolitus (ETV 1988)

Inglise kirjaniku Willy Russelli näidend Tallinna Draamateatri esituses kahes vaatuses. Lavastaja Raivo Trass, kunstnik Riina Vanhanen, muusikaline kujundaja Viive Ernesaks. Mängivad Kersti Kreismann ja Tõnu Aav.

foto
Teatriõhtu Vihmapiisad (ETV 1976)

Paul Kuusbergi omal ajal suurt tähelepanu leidnud romaani järgi tegid telelavastuse Juhan Saar ja Tõnis Kask. Osades Aksel Orav, Heino Mandri, Einari Koppel, Gunnar Kilgas, Mati Kloooren, Lisl Lindau, Helle-Reet Helenurm, Karl Kalkun jt.

foto
Teatriõhtu Ekke Moor

Teleesilinastus! August Gailiti romaanil põhinev muinasjutuline, muusikaline ja tantsuline rännulugu rannakülapoisist Ekke Moorist, kes ilmas õnne otsides leiabki selle lõpuks oma kodukülast. Lavakooli 27. lennu bakalauruselavastus valmis koostöös VAT Teatri ja Kuressaare Linnateatriga.

foto
Võidab see, kellel on kõige hullem mees (Eesti 2014)

Mis tunne on olla Eestis 24-aastane vallaline naine? Sketšide, stand-up-stiilis lugude ja omavaheliste dialoogide kaudu vaatavad Piret Krumm ning Katariina Tamm irooniliselt tagasi juhtumistele oma elus ja suhetele meestega, kelle definitsioon tänapäeval järjest ähmasemaks muutub...

foto
Teatriõhtu Michelsoni immatrikuleerimine (ETV 1984)

Raivo Trassi lavaseade Jaan Krossi samanimelise teose ainetel kahes osas. Etenduse lavastas Rakvere Teatris Raivo Trass, kunstnik Riina Vanhanen, muusikaline kujundus Viive Ernesaks. Peaosades Feliks Kark (Michelson) ja Toomas Suuman (Jakob), teistes rollides Arvi Mägi, Viive Aamisepp ja Väino Laes. Režissöör Aime Kala.

foto
Teatriõhtu Kõik aias (ETV 1987)

Viljandi Draamateater Ugala etendus. Edward Albee näidendi lavastas Lembit Peterson, kunstnik Ingrid Agur, mängivad Aarne Üksküla, Leila Säälik, Väino Uibo, Erik Ruus, Laine Vaga jt.

foto
Teatriõhtu Mäng (ETV 1980)

Rakvere Teatri etendus kõigile, kes armastavad väga põnevaid kriminaalseid näidendeid. A. Shafferi näidendi tõlkis inglise keelest Malle Klaassen. Lavastaja Teet Hanschmidt, kunstnik Riina Babitševa, muusika Sven Grünberg. Osades Eldor Valter, Volli Käro, Oleg Ivanov ja Tiit Kalm.

foto
Teatriõhtu Testamenditäitjad (2)

Indrek Hargla hoogsa ja humoorika kriminaalnäidendi sündmustik hargneb Räganuka talus, kus Janne-tädi esimeseks surmaastapäevaks on üles seatud peen püünis. Kuressaare Linnateatris lavastas näidendi Peeter Tammearu, kujundas Riina Vanhanen ning mängivad Leila Säälik, Piret Rauk, Piret Kalda, Maiken Schmidt, Andres Raag ja Allan Noormets. Salvestatud Kuressaare Linnateatris.

foto
Teatriõhtu Postimaja (ETV 1985)

Eesti Draamateatri etendus, Rabindranath Tagore näidendi lavastas Juhan Viiding, kunstnik Tõnis Vint. Mängivad Sulev Teppart, Kersti Kreismann, Paul Poom, Konstantin Kald, Tõnis Rätsep, Alfred Mering jt.

foto
Teatriõhtu Ma armastasin sakslast (ETV 2011)

Anton Hansen Tammsaare "Ma armastasin sakslast" on eesti noormehe ja saksa tütarlapse traagiline armastuslugu. Noormehe, kes oleks pidanud lõpetama ülikooli, tütarlapse, kellest oleks pidanud saama paruness. Lavastaja Elmo Nüganen, osades Külli Teetamm, Priit Võigemast ja Aleksander Eelmaa. Režissöör Marek Miil. Etendus salvestati 17. mail 2012 Tallinna Linnateatri Põrgulaval.

foto
Teatriõhtu Nii see on (kui teile nii näib) (ETV 2013)

Mängulise ja särava lavaloo tegevus toimub väikeses Itaalia linnakeses, kuhu on hiljuti kolinud keegi ametnik koos oma naise ning ämmaga. Perekonna kummaline elukorraldus ajab kohaliku seltskonna kiiresti ärevile. Tõe otsingud keeravad elu pea peale ning lõpuks ei saa keegi aru, mis on tõde ja kas seda üldse ongi olemas. Lavastaja Adolf Šapiro. Osades Anu Lamp, Elisabet Reinsalu, Tõnn Lamp, Anne Reemann, Ursula Ratasepp, Rain Simmul, Epp Eespäev, Margus Tabor, Kalju Orro, Allan Noormets, Piret Kalda ja Andrus Vaarik.

foto
Teatriõhtu Bloody Mary

Lavastust ei soovitata alla 16-aastastele. Von Krahli Teatri dramaatiline põnevuslugu, kus uus diivan toob esmapilgul harmoonilise abielupaari korterisse kaks ootamatut külalist, kelle algatatud mängud pööravad majarahva elu ühe õhtuga peapeale. Autor ja lavastaja Kertu Moppel. Osades Tiina Tauraite, Erki Laur, Tõnis Niinemets ja Ott Kartau.

foto
Teatriõhtu Kaheksa armastavat naist (ETV 1980)

Satiiriline komöödia kahes vaatuses Pärnu Draamateatri esituses. Autor Robert Thomas, tõlkis Raimond Kaugver, lavastas Vello Rummo. Mängivad Murel Aav, Helle Kuningas, Ly Rebbas, Siina Üksküla, Lia Tarmo, Lii Tedre, Maimu Pajusaar ja Mari Palm.

foto
Teatriõhtu Rita koolitus (ETV 1988)

Inglise kirjaniku Willy Russelli näidend Tallinna Draamateatri esituses kahes vaatuses. Lavastaja Raivo Trass, kunstnik Riina Vanhanen, muusikaline kujundaja Viive Ernesaks. Mängivad Kersti Kreismann ja Tõnu Aav.

foto
Teatriõhtu Kassimäng (ETV 1975)

TRA Draamateatri etendus kahes vaatuses, lavastas Raivo Trass, kunstnik Mari-Liis Küla. Peategelasteks on kaks õde, üks neist elab sotsialistlikus Ungaris, teine Saksamaa heaoluühiskonnas. Näidendis vastanduvad kaks erinevat maailma. Tegelased ei saa tihtipeale üksteisest aru, kõnelevad mööda või ei suuda süveneda teistmoodi mõtlemisse. Osades Velda Otsus, Aino Talvi, Ellen Liiger, Ester Pajusoo, Eneken Priks, Linda Tubin, Aksel Orav, Enn Klooren, Hanno Kalmet.

foto
Teatriõhtu Hamlet (ETV 2014)

Shakespeare'i kuulsa draama tegevus toimub seekord tänapäeval, ühe võimupartei tagatubades, lavastaja Roman Baskini interpretatsioonis. Mängivad Üllar Saaremäe, Indrek Saar, Peeter Tammearu, Epp Eespäev, Liina Olmaru, Tõnis Mägi, Kärt Johanson, Velvo Väli, Tarvo Sõmer, Robert Annus, Eduard Salmistu jt. Kunstnik on Ervin Õunapuu. Salvestatud Rakvere linnuse kapiitlisaalis.

foto
Teatriõhtu Norman Vallutaja (ETV 1988)

Alan Ayckbourni 20. sajandi komöödiaklassikasse arvatud näidend, milles näidatakse üht ja sama nädalalõpu olengut erinevalt kolme osalise silme läbi. Etenduse lavastas Draamateatris Evald Hermaküla. Kunstnik Vadim Fomitšev, näitejuht Sulev Teppart. Osades Tõnu Aav, Milvi Jürgenson, Liina Orlova, Jüri Krjukov, Maria Klenskaja ja Ain Lutsepp.

foto
Teatriõhtu Koera süda (ETV 1988)

Mihhail Bulgakovi jutustuse "Koera süda" instseneerisid Aleksandr Tšervinski ja Ingo Normet, tõlkis Maiga Varik. Osades Mihkel Smeljanski, Jüri Vlassov, Enn Keerd, Margus Oopkaup, Elmar Trink, Katrin Nielsen, Laine Mägi jt. Lavastaja Ingo Normet, kunstnik Liina Pihlak, toimetaja Katrin Seppel.

foto
Teatriõhtu Meie aja kangelane

Endla teatri lavastus põhineb Mihhail Lermontovi romaanil "Meie aja kangelane", mille peategelane Petšorin on noor ja ilus ohvitser, kes oma igatsust millegi seletamatu järele püüab leevendada nii duellide kui ka vene ruletiga ning rohkete kirglike naisvallutustega. Nii hukutab ta igavusest enda ümber süütuid inimesi, ise ometi rahu leidmata.

foto
Teatriõhtu Löö laulu, vastas Jumal, löö laulu väike mees (ETV 1983)

Mati Undi koostatud ja seatud etendus Pierre Jean Beranger' lauludest Jaan Krossi tõlkes. Muusika Jüri Aarma, Kaarel Kilvet ja Lauri Nebel. Laulavad ja loevad Marje Metsur, Jüri Aarma, Kaarel Kilvet ja Lauri Nebel. Režissöör Jaan Pihlak.

foto
Teatriõhtu Lahtihüpe (ETV 1985)

Mihkel Tiksi näidend Vanemuise teatris. Lavastaja ja muusikaline kujundaja Viljo Saldre, kunstnik Esti Kittus. Osades Aivar Tommingas, Tiia Porss, Ants Ander, Tiit Lilleorg, Tõnu Kilgas, Andrus Eelmäe jt.

foto
Teatriõhtu Bernarda Alba maja (ETV 1983)

Lugu naistest, kes kannatavad tavapäraste käitumisnormide ja armastuse puudumise, selle ruumi suletuse ning piiratuse tõttu, mille saatus ja traditsioonid on neile määranud. Näidendis põrkuvad omavahel olmeline ja poeetiline, psühholoogiliselt usutav ning romantiliselt ülemäärane. Federico Garcia Lorca näidend Eesti Noorsooteatri esituses.

foto
Teatriõhtu Nisa (1)

NISA on koriluse ja küttimisega tegeleva kalahari bušmani naise lugu. Nimiosalise Katariina Undi esituses ärkab ellu kindlameelne naine, kelle elu täidavad traditsioonidest lähtuvad abielud erinevate meestega, laste sünnid ja kaotused, igapäevased rõõmud ning pisarad. Näidend on kirjutatud Marjorie Shostaki samanimelise jutustuse ainetel. Lavastaja on Aare Toikka, helikujundaja ja esitaja Tanel Ruben, valguskujundaja Triin Hook ja koreograaf Marge Ehrenbusch. Esietendus VAT Teatris aprillis 2011, salvestatud VAT Teatris mais 2014.

foto
Teatriõhtu Ballettmeister (ETV 2011)

Urmas Vadi kirjutatud vaimukas pseudoajalooline põnevuslugu Endla teatri esituses. Lavastaja ja kujundaja Andres Noormets, kunstnik Girlin Bassovskaja ja tantsuõpetaja Kati Põldots. Osades Indrek Taalmaa, Ago Anderson, Liis Laigna, Triin Lepik, Kaili Viidas, Sten Karpov, Priit Loog, Jaanus Mehikas ja Tambet Seling.

foto
Teatriõhtu Kahekesi Teisel avenüül (ETV 1987)

Neil Simoni tragikomöödia Rakvere Teatri esituses lavastas Urmas Allik, kunstnik Heli Mänd, muusikaline kujundus Viive Ernesaks. Mängivad Feliks Kark, Ene Piir, Peeter Jakobi, Viive Aamisepp, Eva Novek, Kitty Eller.

foto
Teatriõhtu Tuvi

Andri Luubi teater-teatris komöödia „Tuvi” tegevuskoht on sõnateater Hermes, kus teatri juht ja näitlejad tegelevad igapäevaselt küsimustega, millisesse nišši peaks teater kuuluma, kellele mängima ja mida mängima. Lavastaja Maria Peterson, kostüümikunstnik Maarja Naan, kunstnik Andri Luup. Osades Indrek Sammul, Aleksander Eelmaa, Liina Olmaru, Nero Urke, Aarne Soro, Mare Peterson, Kaspar Velberg, Elisabeth Peterson, Garmen Tabor, Ken Rüütel. Esietendus novembris 2013, salvestatud ETV stuudios detsembris 2015. Režissöör Elo Selirand.

foto
Teatriõhtu Saatan inimese nahas (ETV 1991)

Robert Lamoureux' komöödia kahes vaatuses Eesti Draamateatri esituses. Prantsuse keelest tõlkinud Anne Kalling ja Lauri Leesi. Lavastaja Raivo Trass, kunstnik Maimu Vannas. Osades Ita Ever, Maila Rästas, Rita Raave, Kärt Kross, Helle-Reet Helenurm, Hans Kaldoja, Tõnu Aav, Märt Visnapuu ja Robert Gutman.

foto
Teatriõhtu Polkovniku lesk (ETV 1982)

Draamateatri etenduse "Polkovniku lesk" lavastas Mikk Mikiver, kunstnik Aime Unt, muusikaline kujundaja Viive Ernesaks. Nimiosas värvikas Ita Ever, kes kuulutab, et arstid ei tea midagi. Teistes osades Lembit Ulfsak, Maria Klenskaja, Aare Laanemets, Rita Raave jt. Režissöör Aime Kala. Täna on Ita Everil 85. sünnipäev. Palju õnne!

foto
Teatriõhtu Kihnu Jõnn (ETV 1984)

Ugala Teatris lavastas Juhan Smuuli näidendi laulumänguna Jaan Tooming, kunstnik oli Ingrid Agur, nimiosas Lembit Eelmäe. Teistes osades Anne Margiste, Leila Säälik, Rein Malmsten, Arvo Raimo, Priit Pedajas jt. Režissöör Aime Kala, toimetaja Hanneli Reili.