photo

Animasari Kriksatrullid

Reedeti kell 18:25 ETV2-s

(Prantsusmaa, 2015)

Saatest

Lõbus ja arendav sari lastele, kus lihtsate kujundite ja joonte abil õpetatakse joonistamist. Sarja peategelased on Trulla Leo ja pliiatsipoiss Kritsel, kesl üritab mõistada Leo kriksatrullide ehk tähekujude abil, mida ta joonistada kavatseb ning miks. Kui joonistatud tegelane valmis, õpetatakse ka lastele, kuidas nad ise saavad samasuguse teha.

Järelvaatamine

Sarja saab etv2.ee lehelt vaadata seitsme päeva jooksul pärast eetrisolekut ainult Eesti territooriumil.

Vaata eelmist saadet

foto
Animasari Kriksatrullid. Õpime joonistama 1, 18/52: Uka-uka mina prii. Vampiir (Prantsuse 2015)
21.07.2017 18:20

Väljas on päikeseline suvi. Kritsel ei soovi õue minna, sest ta ei taha end päevituskreemiga kokku määrida. Trulla-Leo lubab talle teha sõbra, kes ei pea kunagi päikesepõletust kartma. Paberile tekivad kriksatrullid, milles Kritsel arvab ära tundvat muti ja nahkhiire. Aga kes tegelikult ei näe kunagi päikest?

Järgmises saates

foto
Animasari Kriksatrullid. Õpime joonistama 1, 19/52: Lossivõti. Oinas (Prantsuse 2015)
Homme 18:20

Pärast väsitavat mängu tahab Kritsel oma lossi puhkama minna, aga ukse võti on kadunud. Kuidas küll ilma võtmeta sisse saaks? Trulla-Leo ütleb, et on olemas olendid, kes võtit üldse ei vajagi. Nii ta hakkabki Kritselile mõistatamiseks kriksatrulle tegema. Kritsel pakub, et see on kala, kelle koduks on terve ookean. Või on see hoopis võlur, kelle ees avanevad kõik uksed? Seekord võtab arvamine päris kaua aega.

Vaata saateid