LASTEEKRAAN

otse

telekava

Saated A-Ü

Hetkel eetris

Eesti lood: Veebel, Vonn ja Leetse mõis (Eesti 2006)

29.08.2018

Lugu baltisaksa, vene ja eesti teemade ning karakterite põimumisest ühel väikesel territooriumil imekaunis, aga lagunenud ning ajaloole korduvalt jalgu jäänud Leetse mõisas.

Christian von Wistinghausen, kes sündis ja kasvas välismaal, aga läbi lapsepõlve kuulis lugusid kaugest muinasjutumaast Eestist, ostis kümme aastat tagasi emotsioonide ajel ära Leetse mõisa. Tema enda sõnul nägi ta just selles vene sõjaväe ja hiljem kohalike hulkurite poolt lagastatud mõisas ning eriti pargikompleksis väljakutset, millele tema hammas ja rahakott peale hakkaksid. Appi tuli vene erusõjaväelane Viktor, kellel oli oma missioon täita ja kes samuti tahtis näha Leetset tuhast tõusmas. Nende kahe usk ja veendumus ning aja jooksul Christiani fanatismist tuld võtnud ülejäänud Wistinghausenid on trööstitu Paldiski vahetusse lähedusse tagasi toonud vanade aegade hinguse. Autor Margit Kilumets. Tootja Amrion.

  • Saate info
  • Saate lõigud
  • Vaata järele
  • Tegijad
  • Sarnased saated

Konto muutmine õnnestus
Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: