LASTEEKRAAN

otse

saatekava

Saated A-Ü

err telekava

Hetkel eetris

loe veel

Muretu rännumees

Easy Rider (USA) 05.10.2018

Rež: Dennis Hopper, os: Peter Fonda, Dennis Hopper. Režissööri ja näitleja Dennis Hopperi 1969. aastal linastunud debüütlavastusest “Muretu rännumees” saab rääkida mitte ainult kui aegumatust klassikast vaid kui kõigi aegade olulisemast ikoonfilmist, mis pani aluse vaeslapse rolli jäänud ameerika autorikino taassünnile 1970ndate alguses. Filmi keskmes on kaks hipit (Dennis Hopper ja Peter Fonda), kes võtavad ette reisi mootorratastel läbi USA, eesmärgiga jõuda New Orleansis asetleidvatele Mardi Gras' pidustustele. Uimastiäriga raha kokku ajanud mehed suunduvad teekonnale nimega Ameerika unelm ja kohtuvad rännakul nii teisi hipisid, prostituute, aga ka argielust tülpinud noort advokaati (Jack Nicholson), kes nendega ühineb, sest tahab külastada lõunaosariikide suurimat lõbumaja. Kirev seltskond pühendub enamuse ajast rännakul olles filosofeerimisele ja psühhedeelsetele naudingutele, jõudes sel moel lähemale ootamatult brutaalseks kujunenud finaalile. “Muretu rännumees” (tuntud rohkem originaalpealkirja “Easy Rider” all) oli ninanips suurtele rahaskeemidele ülesehitatud klassikalisele Hollywoodile, tehes väikese-eelarvelisest ja vaid pool miljonit maksma läinud filmikesest ühe kõige tulusama projekti, teenides kinodes tagasi üle 60 miljoni dollari. Kõik filmi kolm peaosalist - Hopper, Fonda ja Nicholson - olid toona noored näitlejad, kellest said pärast filmi linaletulekut kinopubliku ebajumalad. Mitte vähemolulised olid filmi edu suhtes ka sealkõlanud laulud, sh Steppenwolv’i aegumatu hitt “Born to be Wild”, mis kõik vallutasid mürinaga raadiote edetabeleid. Hoolimata vastakatele arvamustele nomineeriti linateos kahele Oscarile, filmi lavastaja ja üks peaosatäitja Dennis Hopper (1936-2010) pälvis aga Cannes’i filmifestivalil parima debüütrežissööri preemia.

Filmi keskmes on kaks hipit (Dennis Hopper ja Peter Fonda), kes võtavad ette reisi mootorratastel läbi USA, eesmärgiga jõuda New Orleansis asetleidvatele Mardi Gras' pidustustele. Uimastiäriga raha kokku ajanud mehed suunduvad teekonnale nimega Ameerika unelm ja kohtuvad rännakul nii teisi hipisid, prostituute, aga ka argielust tülpinud noort advokaati (Jack Nicholson), kes nendega ühineb, sest tahab külastada lõunaosariikide suurimat lõbumaja. Kirev seltskond pühendub enamuse ajast rännakul olles filosofeerimisele ja psühhedeelsetele naudingutele, jõudes sel moel lähemale ootamatult brutaalseks kujunenud finaalile. "Muretu rännumees" (tuntud rohkem originaalpealkirja "Easy Rider" all) oli ninanips suurtele rahaskeemidele ülesehitatud klassikalisele Hollywoodile, tehes väikese-eelarvelisest ja vaid pool miljonit maksma läinud filmikesest ühe kõige tulusama projekti, teenides kinodes tagasi üle 60 miljoni dollari. Kõik filmi kolm peaosalist - Hopper, Fonda ja Nicholson - olid toona noored näitlejad, kellest said pärast filmi linaletulekut kinopubliku ebajumalad. Mitte vähemolulised olid filmi edu suhtes ka sealkõlanud laulud, sh Steppenwolv'i aegumatu hitt "Born to be Wild", mis kõik vallutasid mürinaga raadiote edetabeleid. Hoolimata vastakatele arvamustele nomineeriti linateos kahele Oscarile, filmi lavastaja ja üks peaosatäitja Dennis Hopper (1936-2010) pälvis aga Cannes'i filmifestivalil parima debüütrežissööri preemia.

  • Saate info
  • Saate lõigud
  • Vaata järele
  • Tegijad
  • Sarnased saated

Konto muutmine õnnestus
Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: