LASTEEKRAAN

otse

saatekava

Saated A-Ü

err telekava

Hetkel eetris

loe veel

Andestuseta

The Unforgiven (Soome) 09.10.2018

Taani dokumentalisti Lars Feldballe Peterseni film räägib sõjakurjategijast, kes pärast vanglast vabanemist püüab leida lepitust minevikuga. 1992. aastal värvati 19-aastane Esad Landžo Bosnia vangilaagrisse valvuriks, kus ta piinas ja tappis vange. Pärast sõda mõisteti talle inimsusevastaste kuritegude eest 15 aastat vanglakaristust, millest viimase osa kandis ta ära Soome vanglas. Esad kujutles, et kui karistus on ära kantud, tal on korter Helsingi äärelinnas ja ta käib tööl, siis õnnestub tal normaalsesse ellu tagasi pöörduda. Kuid ta ei leia rahu ja jõuab äratundmisele, et peab kuriteopaika tagasi pöörduma. Ta tahab andeks paluda neilt, keda ta reetis ja kelle lähedasi ta tappis, aga ennekõike tuleb tal otsida andestust iseendalt. Film tõstatab küsimuse: kas Esad Landžo taolistele kurjategijatele tuleb andestada ja kas me oleme selleks valmis?

Esad kujutles, et kui karistus on ära kantud, tal on korter Helsingi äärelinnas ja ta käib tööl, siis õnnestub tal normaalsesse ellu tagasi pöörduda. Kuid ta ei leia rahu ja jõuab äratundmisele, et peab kuriteopaika tagasi pöörduma. Ta tahab andeks paluda neilt, keda ta reetis ja kelle lähedasi ta tappis, aga ennekõike tuleb tal otsida andestust iseendalt. Film tõstatab küsimuse: kas Esad Landžo taolistele kurjategijatele tuleb andestada ja kas me oleme selleks valmis?

  • Saate info
  • Saate lõigud
  • Vaata järele
  • Tegijad
  • Sarnased saated

Konto muutmine õnnestus
Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: