LASTEEKRAAN

otse

saatekava

Saated A-Ü

err telekava

Hetkel eetris

loe veel

Tsivilisatsioonid

Hooaeg: 1, Osa: 1 Teine loomine (Civilisations) 12.10.2018

BBC uus üheksaosaline telesari, mis käsitleb kogu maailma kunstiajalugu koopamaalidest tänapäeva ja isegi tulevikuni. Sarja juhivad kunstiajaloolane Simon Schama, antiikajaloo professor Marty Beard ja ajaloolane David Olusoga, kelle erivaldkond on avastusretked ning koloniaalajastu ajalugu. Sari ei ole üles ehitatud kronoloogiliselt, vaid iga osa on pühendatud ühele teemale: loovuse säde, kultuuride kohtumised, religioon ja kunst... Iga tsivilisatsioon usub oma igikestvusse, kuid ajalugu ei anna põhjust arvata, et ükski tsivilisatsioon jääks püsima. Loovuse ahel seevastu on jätkunud katkematuna. 1. osa: Loovus ja kunstimeel on inimsuse tugisambad. See algas 80 000 aastat tagasi koopamaalidega ja aja jooksul arenesid edasi nii käelised oskused kui ka kirjutamisoskus. Inimesed ei loonud enam kunsti üksnes rituaalide tarbeks, nagu Simon Schama avastab Minose kultuuris. Ta külastab Petrat Lähis-Idas ja liigub maajade jälgedel Kesk-Ameerikas, mõtiskledes selle üle, kuidas tsivilisatsioonid tekivad ning kuidas nad hääbuvad.

BBC uus üheksaosaline telesari, mis käsitleb kogu maailma kunstiajalugu koopamaalidest tänapäeva ja isegi tulevikuni. Sarja juhivad kunstiajaloolane Simon Schama, antiikajaloo professor Marty Beard ja ajaloolane David Olusoga, kelle erivaldkond on avastusretked ning koloniaalajastu ajalugu. Sari ei ole üles ehitatud kronoloogiliselt, vaid iga osa on pühendatud ühele teemale: loovuse säde, kultuuride kohtumised, religioon ja kunst... Iga tsivilisatsioon usub oma igikestvusse, kuid ajalugu ei anna põhjust arvata, et ükski tsivilisatsioon jääks püsima. Loovuse ahel seevastu on jätkunud katkematuna.

  • Saate info
  • Saate lõigud
  • Vaata järele
  • Tegijad
  • Sarnased saated

Konto muutmine õnnestus
Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: