LASTEEKRAAN

otse

saatekava

Saated A-Ü

err telekava

Hetkel eetris

loe veel

Armastajate igavene elu

Only Lovers Left Alive (Suurbritannia, Saksamaa, Prantsusmaa, USA) 13.10.2018

R: Jim Jarmusch. O: Tilda Swinton, Tom Hiddleston, Mia Wasikowska, John Hurt jt. Draama/romatika/õudus. Vampiirid Adam (Tom Hiddlestone) ja Eve (Tilda Swinton) on juba sajandeid armastajad. Aja, mida nende kasutuses on enam kui küll, suunavad Adam ja Eve kultuurihuvide rahuldamiseks, metsikuse on nad alla surunud, verd hangivad sündsalt meditsiinisektorist. Adam on loomult melanhoolsem, Eve aga optimistlikum. Nende sajandeid kestev kultuurne armulugu mõjub kokkuvõttes nagu romantiline meditatsioon. Jim Jarmusch on ikoonilise staatusega Ameerika indie-režissöör, kelle iga uus töö on oodatud. Irooniline, intellektuaalne, mediteeriv, nukker, nihestatud - need omadused meenuvad Jarmuschi filmimaailmade puhul esimestena. Mitmed Jarmuschi filmid on osutunud edukaks ka peavoolukinos (nt „Surnud mees“, 1995; „Kummituskoer: Samurai tee“, 1999), seejuures on ta noppinud üksjagu auhindu ja nominatsioone ka maailma tippfestivalidelt. Seega võib Jarmuschit pidada fenomeniks küll. „Armastajate igavese elu“ puhul tasub esile tõsta nominatsioone parima filmi tiitlile Cannes´i ja New Yorgi festivalil.

Vampiirid Adam (Tom Hiddlestone) ja Eve (Tilda Swinton) on juba sajandeid armastajad. Aja, mida nende kasutuses on enam kui küll, suunavad Adam ja Eve kultuurihuvide rahuldamiseks, metsikuse on nad alla surunud, verd hangivad sündsalt meditsiinisektorist. Adam on loomult melanhoolsem, Eve aga optimistlikum. Nende sajandeid kestev kultuurne armulugu mõjub kokkuvõttes nagu romantiline meditatsioon. Jim Jarmusch on ikoonilise staatusega Ameerika indie-režissöör, kelle iga uus töö on oodatud. Irooniline, intellektuaalne, mediteeriv, nukker, nihestatud - need omadused meenuvad Jarmuschi filmimaailmade puhul esimestena. Mitmed Jarmuschi filmid on osutunud edukaks ka peavoolukinos (nt "Surnud mees", 1995; "Kummituskoer: Samurai tee", 1999), seejuures on ta noppinud üksjagu auhindu ja nominatsioone ka maailma tippfestivalidelt. Seega võib Jarmuschit pidada fenomeniks küll. "Armastajate igavese elu" puhul tasub esile tõsta nominatsioone parima filmi tiitlile Cannes´i ja New Yorgi festivalil.

  • Saate info
  • Saate lõigud
  • Vaata järele
  • Tegijad
  • Sarnased saated

Konto muutmine õnnestus
Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: