etvetv2etv+
Otse

telekava

Naapurivisa. Sõprusvõistlus 1966.a. Helsingis

04.11.2018

04.11.2018
Sõprusvõistlus "Naapurivisa" oli televisioonis näitamiseks mõeldud teadmisteproov, mille korraldasid Soome Mainos-TV ja Eesti Televisioon. Sõprussild - nii kõneldakse tänagi. Võistkonna liikmete hulka kuulusid võimalikult mitmekülgsete teadmistega inimesed - Eestit esindasid Hardi Tiidus, Valdo Pant ja Voldemar Panso. Küsimused puudutasid Tallinna ja Helsingit, kosmose vallutamist, teatrikunsti, klassikalist muusikat ning antiikajalugu. Hooaja võitja selgus kahe võistluse kokkuvõttes, millest üks peeti Helsingis ja teine Tallinnas. Kohtunikud valiti kõigiti usaldusväärsed ja autoriteetsed - meie poolt professor Paul Ariste ning professor Lauri Posti Soome poolt. Nagu televisooonisaates ikka, oli tähtis ka meelelahutuslik pool. Selle aja stiilinäite on arhiivis säilitanud soomlased, tõsi küll, saade pole säilinud tervikuna, puudub kolmas voor. See aga ei vähenda koostöö kultuuriloolist väärtust ja annab eheda pildi oma aja märgilise tähendusega telesaatest. Saadet juhtisid Timo T. Kaukonen ja Rein Karemäe. Režissöörid Jouko Sorjanen ja Artur Rinne. Otsesaade toimus Helsingis 18. septembril 1966. aastal.

Küsimused puudutasid Tallinna ja Helsingit, kosmose vallutamist, teatrikunsti, klassikalist muusikat ning antiikajalugu. Hooaja võitja selgus kahe võistluse kokkuvõttes, millest üks peeti Helsingis ja teine Tallinnas. Kohtunikud valiti kõigiti usaldusväärsed ja autoriteetsed - meie poolt professor Paul Ariste ning professor Lauri Posti Soome poolt. Nagu televisooonisaates ikka, oli tähtis ka meelelahutuslik pool. Selle aja stiilinäite on arhiivis säilitanud soomlased, tõsi küll, saade pole säilinud tervikuna, puudub kolmas voor. See aga ei vähenda koostöö kultuuriloolist väärtust ja annab eheda pildi oma aja märgilise tähendusega telesaatest. Saadet juhtisid Timo T. Kaukonen ja Rein Karemäe. Režissöörid Jouko Sorjanen ja Artur Rinne. Otsesaade toimus Helsingis 18. septembril 1966. aastal.

  • Saate info
  • Saate lõigud
  • Vaata järele
  • Tegijad
  • Sarnased saated
Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: