LASTEEKRAAN

otse

saatekava

Saated A-Ü

err telekava

Hetkel eetris

loe veel

Araabia Lawrence

Lawrence of Arabia (USA) 09.11.2018

R: David Lean. O: Peter O´Toole, Anthony Quinn, Omar Sharif, Alec Guinnes, Jack Hawkins jt. Draama/seiklus. Kümnele Oscarile nomineeritud ja seitsmega pärjatud jutustus Araabia Lawrence´i nime all tuntud Thomas Edward Lawrence´i (1888-1935) elust. Kahe maailmasõja vahel muinasjutuliselt kuulus Lawrence oli arheoloog, sõjaväelane ja kirjanik, eelkõige aga erakordne isiksus. Poisipõlves unistas ta õilsast ristisõjast, mis vabastaks ikestatud rahva, hiljem aga leidis oma unistuse teostamiseks ainest araablaste juures. Araablasi ja nende vaimulaadi ülihästi tundev Lawrence saadeti Inglise poliitilise agendina 1916. aastal emiir Faisal I juurde, kus noorukesest vaatlejast ning diplomaatilisest toetajast sai kümnete Araabia hõimude ühendaja võitluseks türklaste ikke vastu. Idealist, unistaja ja haritlane Lawrence osutus hämmastavalt tugevaks strateegiks, temast sai tõeline rahvaliitja, keda araablased pidasid vaat et jumaluseks. Kõige selle juures elas Lawrence läbi sügavaid hingelisi kriise, tema lõhestatud loomus ei lubanud tal enesega kunagi rahule jääda. „Araabia Lawrence“, mida on hinnatud kinokunsti üheks läbi aegade väljapaistvamaks ajalooliseks teoseks, räägib loo „mis on suurem kui elu“. Eepikat ja suurust on siin nii tegelastes, ajaloolistes sündmustes kui ka kõrbevaadetes, kõike liidab tervikuks Lawrence´i missioon ning võitlus. Nimitegelast mängib toona julge valikuna mõjunud Peter O´Toole, kes Lawrence´i rolli eest pälvis esimese oma kaheksast Oscari nominatsioonist. Näitlejate nimistusse jagub tippe teisigi, märkimata ei saa jätta Omar Sharifi ja karismaatilist Anthony Quinni.

Poisipõlves unistas ta õilsast ristisõjast, mis vabastaks ikestatud rahva, hiljem aga leidis oma unistuse teostamiseks ainest araablaste juures. Araablasi ja nende vaimulaadi ülihästi tundev Lawrence saadeti Inglise poliitilise agendina 1916. aastal emiir Faisal I juurde, kus noorukesest vaatlejast ning diplomaatilisest toetajast sai kümnete Araabia hõimude ühendaja võitluseks türklaste ikke vastu. Idealist, unistaja ja haritlane Lawrence osutus hämmastavalt tugevaks strateegiks, temast sai tõeline rahvaliitja, keda araablased pidasid vaat et jumaluseks. Kõige selle juures elas Lawrence läbi sügavaid hingelisi kriise, tema lõhestatud loomus ei lubanud tal enesega kunagi rahule jääda. "Araabia Lawrence", mida on hinnatud kinokunsti üheks läbi aegade väljapaistvamaks ajalooliseks teoseks, räägib loo "mis on suurem kui elu". Eepikat ja suurust on siin nii tegelastes, ajaloolistes sündmustes kui ka kõrbevaadetes, kõike liidab tervikuks Lawrence´i missioon ning võitlus. Nimitegelast mängib toona julge valikuna mõjunud Peter O´Toole, kes Lawrence´i rolli eest pälvis esimese oma kaheksast Oscari nominatsioonist. Näitlejate nimistusse jagub tippe teisigi, märkimata ei saa jätta Omar Sharifi ja karismaatilist Anthony Quinni.

  • Saate info
  • Saate lõigud
  • Vaata järele
  • Tegijad
  • Sarnased saated

Konto muutmine õnnestus
Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: