LASTEEKRAAN

otse

saatekava

Saated A-Ü

err telekava

Hetkel eetris

loe veel

Kojutulek

Gui lai (Hiina) 24.11.2018

R: Yimou Zhang. O: Li Gong, Daoming Chen, Huiwen Zhang jt. Draama. Aasia filmifestivalidelt hulganisti auhindu pälvinud Hiina melodraama, mille peaosas särab Aasia kino staar Li Gong. Kultuurirevolutsioon Hiinas paiskas selle riigi kaosesse. Film räägib neist aastatest liigutava armastusloo kaudu. Lu Yanshi (Daoming Chen) ja Feng Wanyu (Li Gong) on õnnelikult abielus, siis aga Lu arreteeritakse ning saadetakse poliitvangina töölaagrisse. Aastaid hiljem naaseb Lu koju, kuid Fengi on tabanud mälukaotus ja ta ei tunne oma meest enam ära. Lu ei kaota lootust, et tal õnnestub naise mälu taas äratada, kuid Feng ootab ikka koju meest, kes tegelikult on tagasi tema kõrval. Vaheldumisi südamlikult ja kurbmänguliselt, valguses ning varjus, lootusetuses ja lootuses arenev „Kojutulek“ pakub ka poliitilise alatooniga tõlgendusvõimaluse - kultuurirevolutsioon kui mälu katkestus ning kaotus, ajalooline trauma, mille tingimustes inimesed ometi armastavad, ootavad ja loodavad. Lavastajaks staažikas Zhang Yimou („Kangelane“).

Aastaid hiljem naaseb Lu koju, kuid Fengi on tabanud mälukaotus ja ta ei tunne oma meest enam ära. Lu ei kaota lootust, et tal õnnestub naise mälu taas äratada, kuid Feng ootab ikka koju meest, kes tegelikult on tagasi tema kõrval. Vaheldumisi südamlikult ja kurbmänguliselt, valguses ning varjus, lootusetuses ja lootuses arenev "Kojutulek" pakub ka poliitilise alatooniga tõlgendusvõimaluse - kultuurirevolutsioon kui mälu katkestus ning kaotus, ajalooline trauma, mille tingimustes inimesed ometi armastavad, ootavad ja loodavad. Lavastajaks staažikas Zhang Yimou ("Kangelane").

  • Saate info
  • Saate lõigud
  • Vaata järele
  • Tegijad
  • Sarnased saated

Konto muutmine õnnestus
Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: