LASTEEKRAAN

otse

saatekava

Saated A-Ü

err telekava

Hetkel eetris

loe veel

Valge jumal

Fehér isten (Ungari, Saksamaa, Rootsi) 12.12.2018

R: Kornél Mundruczó. O: Zsófia Psotta, Sándor Zsótér, Lili Horváth jt. Draama/Põnevik. Julge ja ebatavaline film. 13-aastane Lili (Zsófia Psotta) elab koos emaga, tüdruku suurimaks sõbraks on krants Hagen. Kui ema koos uue kallimaga Austraaliasse konverentsile sõidab, peab Lili kolima isa juurde ja vastutahtsi koerast loobuma. Tänavale jäetud Hagen käib käest kätte. Temast hakatakse treenima võitluskoera, Hagenile aga selline plaan ei passi. Edasised sündmused viivad hüljatud koerte massikoondumise ja ülestõusuni oma rõhujate vastu. Krants Hagenit kehastavad Arizona päritolu segaverelised vennad Body ja Luke. Kõik "Valges jumalas" mängivad koerad on segaverelised ja võetud koerte varjupaigast peredesse. Tunnustatud Ungari režissöör Kornél Mundruczó loomingu üheks põhiteemaks on ikka olnud rõhumine, sedapuhku läheneb Mundruczó probleemile aga allegooriliselt. Ühelt poolt on film nagu Alfred Hichcocki "Lindude" modifikatsioon, samas räägib see sõpruse ja truuduse kaotamisest üldisemalt, ning viimaks ja eelkõige inimese vastutusest oma loomadest sõprade ees. Film võitis Cannes'is teise ametliku võistlusprogrammi "Un certain regard", Euroopa filmiauhindade jagamisel oli üks publikuauhinna nominente.

Edasised sündmused viivad hüljatud koerte massikoondumise ja ülestõusuni oma rõhujate vastu. Krants Hagenit kehastavad Arizona päritolu segaverelised vennad Body ja Luke. Kõik "Valges jumalas" mängivad koerad on segaverelised ja võetud koerte varjupaigast peredesse. Tunnustatud Ungari režissöör Kornél Mundruczó loomingu üheks põhiteemaks on ikka olnud rõhumine, sedapuhku läheneb Mundruczó probleemile aga allegooriliselt. Ühelt poolt on film nagu Alfred Hichcocki "Lindude" modifikatsioon, samas räägib see sõpruse ja truuduse kaotamisest üldisemalt, ning viimaks ja eelkõige inimese vastutusest oma loomadest sõprade ees. Film võitis Cannes'is teise ametliku võistlusprogrammi "Un certain regard", Euroopa filmiauhindade jagamisel oli üks publikuauhinna nominente.  

  • Saate info
  • Saate lõigud
  • Vaata järele
  • Tegijad
  • Sarnased saated

Konto muutmine õnnestus
Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: