LASTEEKRAAN

otse

saatekava

Saated A-Ü

err telekava

Hetkel eetris

loe veel

Kergeusklike demokraatia

La démocratie des crédules. Le paradoxe d'internet (Kanada) 20.12.2018

Vähem kui 20 aastaga on internet muutunud võimsamaks inimeste arvamuse kujundajaks kui kõik teised meediavahendid kokku. Interneti loojad lootsid luua demokraatliku ligipääsu inimkonna teadmistele, täna leiame aga internetist ka kõikvõimalikke teooriaid, arvamusi, seisukohti, mis annavad enneolematu võimaluse igasuguste vandenõude ja valearusaamade tekkeks. Kas Facebooki laigid on usutavamad kui ekspertide arvamus? Kas on veel lootust, et teadmised on kaalukamad kui kuulujutud? Kuidas arendada kriitikameelt, et infotulvas terad sõkaldest eraldada? Filmi aluseks on Prantsuse sotsioloogi Gerald Bronneri menuk, milles küsitakse, kas inimesel on loomupärane kalduvus uskuda kõikvõimalikke mõttetusi.

Kas Facebooki laigid on usutavamad kui ekspertide arvamus? Kas on veel lootust, et teadmised on kaalukamad kui kuulujutud? Kuidas arendada kriitikameelt, et infotulvas terad sõkaldest eraldada? Filmi aluseks on Prantsuse sotsioloogi Gerald Bronneri menuk, milles küsitakse, kas inimesel on loomupärane kalduvus uskuda kõikvõimalikke mõttetusi.

  • Saate info
  • Saate lõigud
  • Vaata järele
  • Tegijad
  • Sarnased saated

Konto muutmine õnnestus
Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: