LASTEEKRAAN

otse

saatekava

Saated A-Ü

err telekava

Hetkel eetris

loe veel

Väsimatud peoloomad

24 Hour Party People (Suurbritannia) 01.01.2019

R: Michael Winterbottom. O: Steve Coogan, Paddy Considine, Lennie James. Omapärane ning väljamõeldise ja tõe piiril sammuv muusikafilm maailma rokkmuusikat kõvasti raputanud Manchesteri muusikaskeenest aastatel 1976–1992. Filmi keskne tegelane on Cambridge’i haridusega Granada TV saatejuht Tony Wilson (Steve Coogan), kes on 1976. aastal sattunud koos veel 42 fänniga Sex Pistolsi kontserdile Manchesteris. Hoolimata pea olematust publikust tajub Wilson kontserdil pöördelist momenti popmuusika ajaloos ja erutub sellest kõigest sedavõrd, et otsustab koos sõbra Alan Erasmusega (Lennie James) hakata promootoriks karjäärile tõuget otsivatele Briti bändidele. Nende asutatud plaadifirma Factory Records kaudu saavad tuule tiibadesse kümned tänaseks legendistaatusesse tõusnud Manchesteris sündinud bändid nagu Joy Division, New Order ja filmile nimiloo andnud Happy Mondays. Tähtis koht on filmis ka Wilsoni juhitud ööklubil FAC51 The Hacienda, mis näeb reivikultuuri sündi, ajastut, mil ei aplodeeritud enam mitte muusikutele, vaid DJ-dele. „Väsimatud peoloomad” on teeneka ja filmifestivalidel arvukalt auhindu noppinud Briti režissööri Michael Winterbottomi („Tapja minu sees”, „Reis Itaaliasse”) mõjukas austusavaldus ajastule, mis mõjutas märkimisväärselt nii muusikajalugu kui ka tema enda vaadet muusikasse kui nähtusesse. Suurepärase rolli Tony Wilsonina, kelle memuaaridel film ka suuresti põhineb, teeb populaarne koomik ja Eesti publikule Winterbottomi „Reisi” filmide triloogiast tuttav näitleja Steve Coogan („Philomena”).

Hoolimata pea olematust publikust tajub Wilson kontserdil pöördelist momenti popmuusika ajaloos ja erutub sellest kõigest sedavõrd, et otsustab koos sõbra Alan Erasmusega (Lennie James) hakata promootoriks karjäärile tõuget otsivatele Briti bändidele. Nende asutatud plaadifirma Factory Records kaudu saavad tuule tiibadesse kümned tänaseks legendistaatusesse tõusnud Manchesteris sündinud bändid nagu Joy Division, New Order ja filmile nimiloo andnud Happy Mondays. Tähtis koht on filmis ka Wilsoni juhitud ööklubil FAC51 The Hacienda, mis näeb reivikultuuri sündi, ajastut, mil ei aplodeeritud enam mitte muusikutele, vaid DJ-dele. "Väsimatud peoloomad" on teeneka ja filmifestivalidel arvukalt auhindu noppinud Briti režissööri Michael Winterbottomi ("Tapja minu sees", "Reis Itaaliasse") mõjukas austusavaldus ajastule, mis mõjutas märkimisväärselt nii muusikajalugu kui ka tema enda vaadet muusikasse kui nähtusesse. Suurepärase rolli Tony Wilsonina, kelle memuaaridel film ka suuresti põhineb, teeb populaarne koomik ja Eesti publikule Winterbottomi "Reisi" filmide triloogiast tuttav näitleja Steve Coogan ("Philomena").  

  • Saate info
  • Saate lõigud
  • Vaata järele
  • Tegijad
  • Sarnased saated

Konto muutmine õnnestus
Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: