LASTEEKRAAN

otse

saatekava

Saated A-Ü

err telekava

Hetkel eetris

loe veel

Bluff

Bluff storia di truffe e di imbroglioni (Itaalia) 01.01.2019

Rež: Sergio Corbucci, os: Adriano Celentano, Anthony Quinn. Ajahambale seni hästi vastu pidanud kelmikomöödia viib meid 1920. aastate Prantsusmaale. Philip Bang (Quinn) on kõikide kelmusega kokku puutunud aferistide seas elav legend, kellel küpseb vanglas olles põgenemisplaan. Paraku satub talle plaani teostamisel teele ette teine vang Félix Brianza (Celentano), kes Philipi asemel hoopis ise nelja tuule poole jooksu paneb. Nagu selgub, ei saa üks ilma teiseta ja peagi ühendab saatus mõlema mehe eluteed, et üheskoos sooritada oma elu suurim pettus, mis teeks mõlemast püstirikkad ja mitte kellestki sõltuvad mehed. Aga nagu ikka, sekkuvad ka selles loos mängu saatuslikud naised ja kättemaksuihast tingitud ebakindlus. Film toob kokku populaarse Itaalia multitalendi Adriano Celentano ja mitmekordse Oscari-võitja, Iiri-Mehhiko juurtega näitleja Anthony Quinni, kelle tegelaskujud kavaldavad filmis üle nii üksteist kui ka oma konkurente. Legendaarse Itaalia vesternide lavastaja Sergio Corbucci („Suur vaikija”, „Django”), kelle loomingust on olnud suuresti inspireeritud ka Quentin Tarantino, pöördus komöödiažanri poole oma elu viimastel aastatel, kui vestern hakkas oma elujõudu kaotama. Tema lavastatud „Bluffi” peavad itaallased ise üheks õnnestunumaks kodumaiseks komöödiaks, mida oma olemuselt saab võrrelda näiteks Oscari-filmiga „Tüssamine” (1973) ja mis tõi omal ajal kinno ka miljoneid Nõukogude Liidu filmivaatajaid. Lisaks legendistaatusesse tõusnud Adriano Celentanole („Tõrksa taltsutus”) ja juba 1930ndatel näitlemisega algust teinud Anthony Quinnile („Viva Zapata!”) teeb filmis silmapaistva rolli ka modellina karjääri alustanud ning hiljem peamiselt Ameerika ja Inglise filmides üles astunud Prantsuse näitlejatar Capucine („Roosa panter”).

Paraku satub talle plaani teostamisel teele ette teine vang Félix Brianza (Celentano), kes Philipi asemel hoopis ise nelja tuule poole jooksu paneb. Nagu selgub, ei saa üks ilma teiseta ja peagi ühendab saatus mõlema mehe eluteed, et üheskoos sooritada oma elu suurim pettus, mis teeks mõlemast püstirikkad ja mitte kellestki sõltuvad mehed. Aga nagu ikka, sekkuvad ka selles loos mängu saatuslikud naised ja kättemaksuihast tingitud ebakindlus. Film toob kokku populaarse Itaalia multitalendi Adriano Celentano ja mitmekordse Oscari-võitja, Iiri-Mehhiko juurtega näitleja Anthony Quinni, kelle tegelaskujud kavaldavad filmis üle nii üksteist kui ka oma konkurente. Legendaarse Itaalia vesternide lavastaja Sergio Corbucci ("Suur vaikija", "Django"), kelle loomingust on olnud suuresti inspireeritud ka Quentin Tarantino, pöördus komöödiažanri poole oma elu viimastel aastatel, kui vestern hakkas oma elujõudu kaotama. Tema lavastatud "Bluffi" peavad itaallased ise üheks õnnestunumaks kodumaiseks komöödiaks, mida oma olemuselt saab võrrelda näiteks Oscari-filmiga "Tüssamine" (1973) ja mis tõi omal ajal kinno ka miljoneid Nõukogude Liidu filmivaatajaid. Lisaks legendistaatusesse tõusnud Adriano Celentanole ("Tõrksa taltsutus") ja juba 1930ndatel näitlemisega algust teinud Anthony Quinnile ("Viva Zapata!") teeb filmis silmapaistva rolli ka modellina karjääri alustanud ning hiljem peamiselt Ameerika ja Inglise filmides üles astunud Prantsuse näitlejatar Capucine ("Roosa panter").

  • Saate info
  • Saate lõigud
  • Vaata järele
  • Tegijad
  • Sarnased saated

Konto muutmine õnnestus
Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: