LASTEEKRAAN

otse

saatekava

Saated A-Ü

err telekava

Hetkel eetris

loe veel

Pihtimus

The Confession (Gruusia, Eesti) 02.01.2019

R: Zaza Urušadze. O: Dimitri Tatišvili, Sofia Sebiskveradze, Joseph Khvedelidze jt. Draama. Isa Giorgi on vaimulik, kes varasemas elus soovis saada filmitegijaks. Koos truu abilise Valikoga asub ta olude sunnil elama väikesesse Gruusia mägikülla. Selleks, et külale ja tühjaks jäänud kirikule uuesti eluhoogu anda, asub isa Giorgi külarahvale vanas küünis filme näitama. Internetist ja meelelahutusmaailma mängudest puutumata inimeste huvi kino vastu on suur, vähe sellest, selgub, et kohalik muusikaõpetaja Lili sarnaneb ka ise tuntud filmistaarile. Isa Giorgi teenib kiiresti külarahva austuse, ent lähem tutvus Marilyn Monroe moodi Liliga toob kaasa ka kiusatuse. „Pihtimus“ on rahulik ja sümpaatne mõtisklus selle üle, mis on lubatav ning mis lubamatu alal, kus kõrvuti on nii vaimuliku kui ka ilmaliku elu reeglid. Selle Gruusia - Eesti koostööfilmi valmimist vedas Eesti vaatajale juba tuttav tandem - režissöör Zaza Urušadze ja produtsent Ivo Feldi käe all valmis ka seni rahvusvaheliselt hinnatuim Eesti mängufilm „Mandariinid“ (2013), mis nomineeriti nii Kuldgloobusele kui ka Oscarile. „Pihtimusele“ pole küll festivalidel saanud osaks samasugust edu kui „Mandariinidele“, ent Urušadze tugevuses lavastajana pole ka siin põhjust kahelda.

Internetist ja meelelahutusmaailma mängudest puutumata inimeste huvi kino vastu on suur, vähe sellest, selgub, et kohalik muusikaõpetaja Lili sarnaneb ka ise tuntud filmistaarile. Isa Giorgi teenib kiiresti külarahva austuse, ent lähem tutvus Marilyn Monroe moodi Liliga toob kaasa ka kiusatuse. "Pihtimus" on rahulik ja sümpaatne mõtisklus selle üle, mis on lubatav ning mis lubamatu alal, kus kõrvuti on nii vaimuliku kui ka ilmaliku elu reeglid. Selle Gruusia - Eesti koostööfilmi valmimist vedas Eesti vaatajale juba tuttav tandem - režissöör Zaza Urušadze ja produtsent Ivo Feldi käe all valmis ka seni rahvusvaheliselt hinnatuim Eesti mängufilm "Mandariinid" (2013), mis nomineeriti nii Kuldgloobusele kui ka Oscarile. "Pihtimusele" pole küll festivalidel saanud osaks samasugust edu kui "Mandariinidele", ent Urušadze tugevuses lavastajana pole ka siin põhjust kahelda.  

  • Saate info
  • Saate lõigud
  • Vaata järele
  • Tegijad
  • Sarnased saated

Konto muutmine õnnestus
Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: