LASTEEKRAAN

otse

saatekava

Saated A-Ü

err telekava

Hetkel eetris

loe veel

Pidu

The Party (Suurbritannia) 09.01.2019

R: Sally Potter. Suurepärase stsenaariumi ja näitlejaansambliga satiir Briti kõrgklassi maailmast ning väikekodanlikust mentaliteedist. Janet on oma poliitilises karjääris jõudnud olulise verstapostini, temast saab tervishoiuminister. Seda tähistatakse lähimate sõprade ringis. Külaliste ja Billy ootamatute ülestunnistuste peale võtab pidu hoopis teised tuurid. Mõõdetud režii, filigraansed näitlejatööd ja teravameelne, tihe tekst on pakitud kammerlikku vormi ning võtab sellest viimast, kogu tegevus toimub Janeti ja Billy kitsukeses kodus. Mustvalge pilt lisab samas filmilikku sügavust.

Koos abikaasa Billyga tähistavad nad seda sündmust oma kodus lähimate sõprade ringis. Kokku tuleb markantne ja kirev seltskond: Janeti küüniline sõbranna koos oma idamaahuvilise mehega, finantstöötaja Tom ja lesbipaar, kes valmistub perelisa saama. Algul edeneb Janeti pisike pidu vahuveini rüübates igati rõõmsameelselt, siis aga hakkab külalistelt pudenema ootamatuid ülestunnistusi, ja kui Billy tuleb lagedale kõiki rabava paljastava teatega, võtab pidu hoopis ootamatud tuurid. Mõõdetud režii, filigraansed näitlejatööd ja teravameelne, tihe tekst, mis draamakäikudes Ameerika mägedena kiigub, on nauditavalt pakitud kammerlikku vormi ning võtab sellest viimast, kogu tegevus toimub Janeti ja Billy kitsukeses kodus. Mustvalge pilt lisab samas filmilikku sügavust. Berliini festivalil nomineeriti "Pidu" Kuldkaru auhinnale.  

  • Saate info
  • Saate lõigud
  • Vaata järele
  • Tegijad
  • Sarnased saated

Konto muutmine õnnestus
Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: