LASTEEKRAAN

otse

saatekava

Saated A-Ü

err telekava

Hetkel eetris

loe veel

Polaartrip

13.02.2019

Sarja teises osas jõutakse välja esimesele zimnikule, kust tee viib edasi põhja –polaarjoone poole ning sealt juba edasi tundrasse ja Narjan-Mar’i. Kohtume kurjade piirivalvuritega, vahetame keset lagedat ja külma tundrat kütusefiltrit ning naudime kirjeldamatuid vaateid.

Zimnik ehk jäätee külmutatakse piisava külma korral soodele ja tundratesse. Selleks pumbatakse soost vett ja valatakse seda soistele aladele nii kaua, kuni see piisava kihina ära jäätub. Ja nii viis kuud järjest. Zimnik on ainuke viis, kuidas maad mööda sealsetesse linnadesse ja asulatesse pääseda. Talvevälisel ajal saab Narjan-Mar’i helikopteriga või 24-tunnise laevasõiduga Arhangelskist. Kogu zimnik on jagatud 60-kilomeetristeks lõikudeks, millel töötav brigaad elab seal viis kuud - teed tehes ja seda hooldades ning tormi korral hättasattunuid päästes. Vahetus kestab 24 tundi ja palka saavad nad 1500 dollarit kuus. Mehi töötab seal üle kogu Venemaa.

  • Saate info
  • Saate lõigud
  • Vaata järele
  • Tegijad
  • Sarnased saated

Konto muutmine õnnestus
Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: