LASTEEKRAAN

otse

saatekava

Saated A-Ü

err telekava

Hetkel eetris

loe veel

Suur diktaator

1940 The Great Dictator (USA) 26.04.2019

Oma ajatus komöödias demonstreerib Charles Chaplin võrratut imiteerimisoskust ja võimet näha ette pöördelisi ajaloosündmusi.

Oma esimeses täielikult helifilmina valminud ajatus komöödias demonstreerib Charles Chaplin võrratut imiteerimisoskust ja võimet näha ette pöördelisi ajaloosündmusi. Chaplin, kes esimest korda karjääri jooksul ei mänginud Hulkur tegelaskuju, kehastab filmis nii juudist habemeajajat, kui ka Tomaania riigi diktaator Adenoid Hynkelit (ilmne viide Adolf Hitlerile), kes juute taga kiusab ning haub maailmavallutusplaane. Kuna vaese habemeajaja välimus on diktaatoriga üksühele sarnane, avaneb tal võimalus muuta ajaloo kulgu ja päästa maailm halvimast. Mitmed filmis esinevad episoodid, nagu Hynkeli tants gloobusega või habemeajamisstseen Brahmsi mustlastantsu rütmide saatel, kuuluvad kinoajaloo absoluutsesse klassikasse. Linateos kandideeris viiele Oscarile.

  • Saate info
  • Saate lõigud
  • Vaata järele
  • Tegijad
  • Sarnased saated

Konto muutmine õnnestus
Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: