LASTEEKRAAN

otse

saatekava

Saated A-Ü

err telekava

Hetkel eetris

loe veel

Eesti lood

Hooaeg: 11, Osa: 9, 2013 Velosoofid 24.05.2019

vaata
Alaliselt järelvaadatav
Eestis tegutsev liikumine "Tour d'ÖÖ" koondab jalgrattaaktiviste, kes korra kuus vallutavad linnaruumi. Suures grupis geriljarännak mööda pealinna õhtuseid tänavaid loob sõitjatele üleva meeleolu ja põhjustab mõningatele autojuhtidele meelepaha: nad on jälle siin, ning neid on nii palju...

Jalgratturite eneseteadvuse kasv on suurenenud ülemaailmselt, märkides uue liigi koidikut. Homo pedalis on inimene, kes vaatab maailmale jalgrattasadulast. Kasutades jalgratast kui tajuinstrumenti, kui meeleavardajat, toob see endaga parimatel juhtudel kaasa muutunud teadvuse seisundi. Tõepoolest, jalgrattasõit on üks väheseid üldkasutatavaid ja legaalseid psühhedeelikuid, mis mõjutab otseselt inimese ajukeemiat. Filmis vaatleme nii jalgrattafilosoofe, üksikuid kulgejaid, kelle jaoks mängib jalgratas olulist osa nende loometegevuses, kui ka inimesi, kes igapäevaselt kasutavad jalgratast lihtsalt sõiduvahendina ja tunnevad ennast kõige paremini öiste rännakute ühist sõidurõõmu jagades. Režissöör Jaan Tootsen, Ööülikool.

  • Saate info
  • Saate lõigud
  • Vaata järele
  • Tegijad
  • Sarnased saated

Konto muutmine õnnestus
Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: