LASTEEKRAAN

otse

saatekava

Saated A-Ü

err telekava

Hetkel eetris

loe veel

Lihtsalt Ants Sööt

2005 22.06.2019

vaata
Alaliselt järelvaadatav
Ants Sööt on erakordselt erudeeritud, vaimukas, avatud olemusega ja selge eluvaatega inimene, kelle jaoks tänane päev on niisama omane kui minevik.

Ehkki ajendatud koorijuht Ants Söödi 70. sünnipäevast, pole tegemist traditsioonilise juubelisaatega, kus pahatihti põimuvad pateetilises mälestustejadas ilustatud minevik ja olematu olevik. Jah, ka meie oleksime seda telepeegeldust Ants Söödist tahtnud pikkida mõne lõiguga ammustest aegadest, kuid oma suureks ehmatuseks pidime tõdema, et temast, meie aja ühest tuntumast ning aktiivsemast dirigendist on ETV arhiivis talletatud vaid mõni laul tema juhatusel ning ei ühtki jutusaadet. Loomulikult tekkis kohemaid küsimus: miks nii? Kas on Söödi puhul ehk tegemist napisõnalise muusikuga või on tal lihtsalt küsitlejaid tõrjuv loomus? Tagantjärele on rõõm tõdeda, et Ants Sööt on erakordselt erudeeritud, väga vaimukas, avatud olemusega ja selge eluvaatega inimene, kelle jaoks tänane päev on niisama omane kui minevik. Ja nii avabki see saade loodetavasti killukesegi sellest (teadjate sõnul) mitmeti vastuolulisest, kuid ometi põhimõttekindlast ja südamlikust mehest, kelle mantlipärijaid leidub Eestimaa igas nurgas. Kolm neist on pääsenud Eestis kõige kõrgemale pjedestaalile, mis koorijuhtidele iganes osaks võib saada - laulupeo dirigendipulti. Seegi on tõdemus, mis räägib ise enda eest. Režissöör Ülle Õun.

  • Saate info
  • Saate lõigud
  • Vaata järele
  • Tegijad
  • Sarnased saated

Konto muutmine õnnestus
Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: