LASTEEKRAAN

otse

saatekava

Saated A-Ü

err telekava

Hetkel eetris

loe veel

Siberi armastus

2014 Siberian Love (Venemaa, Saksamaa) 16.07.2019

Kakskümmend aastat Berliinis elanud Olga Delane naaseb Siberisse sugulaste juurde. Külakogukond kommenteerib Olga vallalist elulaadi, sest nende arvates pole üksik naine täiuslik. Avameelselt jutustavad nad Olgale oma argielust ja abieludest, milles pole kuigi palju ruumi romantikale, ning abielugi on pigem harjumus.

Siberis on endiselt mees perepea ja naise koht koduses majapidamises. Kunagine vene ütlus: "Kui mees lööb, siis armastab," on asendunud vana naise tarkusega: "Kui mees sind lööb, viruta vastu. Muidu jääbki peksma." Ent kui Olga oma tädilt uurib, kuidas on Siberis lood feminismiga, küsib tädi imestunult: "Mis see veel on?" Elegantne filmikeel jutustab liigutava ja kohati naljaka loo siberlaste argipäevast, kus armastusest ei räägita, ent ometi usutakse, et elu mõte on lapsed ning pere. Ja nii jääbki Olga omaette ja kõrvale, kui külapeol ühises tantsus keerlevad ta mitte kõige õnnelikemates abieludes olevad onud ning tädid.

  • Saate info
  • Saate lõigud
  • Vaata järele
  • Tegijad
  • Sarnased saated

Konto muutmine õnnestus
Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: