LASTEEKRAAN

otse

saatekava

Saated A-Ü

err telekava

Hetkel eetris

loe veel

Kommuun

2015 Kollektivet (Taani, Rootsi, Holland) 31.07.2019

R: Thomas Vinterberg. O: Ulrich Thomsen, Trine Dyrholm, Fares Fares, Helene Reingaard Neumann jt. Draama. Humoorikas ja delikaatne draama 1970-ndate kommuunielust Taanis. Õppejõuna töötav Erik saab päranduseks villa Kopenhaageni eliitlinnajaos. Koos telediktorist abikaasa Anna ja teismelise tütre Frejaga otsustatakse villasse rajada (intelligentide) kommuun.

Hoogne ühiselu paneb mehe abielu proovile. Thomas Vinterberg sai tuntuks kui üks liikumise "Dogma 95" alusepanijatest (koos Lars von Trieri, Kristjan Levringi ja Søren Kragh-Jacobseniga). Vinterberg on oma filmides ikka taotlenud teravust. 2012. aastal valminud ratsionaalsust ja (hirmu)irratsionaalsust tempiv "Jaht" on neist ehk kõige lõikavam. "Kommuun" on Vinterbergile juba 11. film, otsapidi pöördub ta siin tagasi oma laineid löönud debüüdi "Perekonnapidu" (1998) juurde, ammutades sedapuhku ainest ka isiklikust elust – seitsmendast kuni üheksateistkümnenda eluaastani elas Vinterberg ka ise kommuunis. Ehkki film tegeleb teemadega, millest eriti rääkida ei armastata, on see siiski diskreetne ja siinne kommuun standardettekujutusest erinev. Peaosaline Trine Dyrholm võitis Berliini filmifestivalil Hõbekaru ja pälvis nominatsiooni Euroopa filmiauhindade jagamisel.

  • Saate info
  • Saate lõigud
  • Vaata järele
  • Tegijad
  • Sarnased saated

Konto muutmine õnnestus
Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: