LASTEEKRAAN

otse

saatekava

Saated A-Ü

err telekava

Hetkel eetris

loe veel

Loojangule vastu

1999 04.08.2019

Filmi teljeks on ajakirjaniku Madis Jürgeni ja kunstnik Aivar Juhansoni ratsamatk eesti tõugu hobustel läbi Muhu- ja Saaremaa Vilsandile, saare viimase hobuse juurde ning matkal - kummaline küll - saavad nad kokku missioonitundest kantud inimestega, kes nii- või naasugusel moel püüavad Eestimaal päästa hävimast eesti tõugu hobust.

Kunagi olenes inimese saatus väga palju hobusest, mõnel pool ja mõnel ajal võib-olla rohkemgi kui hobuse saatus inimesest. Nüüd räägitakse, et oleme võõrdunud loodusest, küllap siis ka hobusest kui looduse osast. Eeldusel, et inimene vajab kokkupuudet elava loodusega, on kontakti leidmine hobusega hoopis kergem - ta aitab sellele ise kaasa. Ja ometi - eesti tõugu hobune on väljasuremisohus, ta on kantud maailma ohustatud loomatõugude nimekirja. Asjatundjad nimetavad eesti hobust aborigeenseks tõuks, sest tõenäoliselt on ta ainuke puhtana säilinud jäänuk tollest tuhandete aastate tagusest põhja metsahobusest, kellest põlvnevad kõigi soome-ugri rahvaste hobusetõud. Režissöör Ago Ruus.

  • Saate info
  • Saate lõigud
  • Vaata järele
  • Tegijad
  • Sarnased saated

Konto muutmine õnnestus
Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: