LASTEEKRAAN

otse

saatekava

Saated A-Ü

err telekava

Hetkel eetris

loe veel

Ester Mägi. Kadents ja teema

2014 18.08.2019

2014. aasta 24. veebruaril anti helilooja Ester Mägile Pärnu Endla teatris üle Eesti Vabariigi elutööpreemia. Nädal enne seda kuulas helilooja Tallinna Pühavaimu kirikus oma 1984. aastal kirjutatud teose "Kadents ja teema" Eesti esmaettekannet sooloviiulile. Ester Mägi ristiti selles kirikus 1922. aastal. Pikk elutöö, millesse mahub palju teemasid. Film liigub mälus ja muusikas.

Esimese klaveri juures läheb helilooja tagasi 1945. aastasse, mil pianistikarjääri asemel tuli käte haigestumise tõttu valida uus tee. Jälgime ühe aasta jooksul maestro kohtumisi muusika ja muusikutega - kui tervis lubab, on Ester Mägi oma teoste proovidel ja esitustel kohal ning annab "helipruukijatele", nagu ta interpreete nimetab, väärtuslikku nõu ja tagasisidet. Ester Mägi olevat väikese koolitüdrukuna õpetajale öelnud, et tema tahab suurena saada Miina Härmaks. Sai aga hoopis Ester Mägiks. Režissöör, operaator ja produtsent Vahur Laiapea, toimetajad Anne Prommik ning Vahur Laiapea, muusika Tõnu Kõrvits, monteerija Urmas Sepp. Tootis filmistuudio Ikoon.

  • Saate info
  • Saate lõigud
  • Vaata järele
  • Tegijad
  • Sarnased saated

Konto muutmine õnnestus
Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: