LASTEEKRAAN

otse

saatekava

Saated A-Ü

err telekava

Hetkel eetris

loe veel

Eestlased Kremlis

2005 Eestlased Kremlis. Peateemaks on kommunistliku impeeriumi lagundamine seestpool (Eesti) 18.08.2019

vaata
29
Filmi peategelaseks on eesti rahvas sõna kõige otsesemas tähenduses. Ekraanil toimetavad inimesed ei ole mingisugused isehakanud tegelased...

Filmi peategelaseks on eesti rahvas sõna kõige otsesemas tähenduses. Ekraanil toimetavad inimesed ei ole mingisugused isehakanud tegelased, neil kõigil on aastatel 1988, 1989 ja 1990 valijatelt saadud mandaat ning volitused. Nad on eesti rahva absoluutse enamuse tahte väljendajad. Peateemaks on kommunistliku impeeriumi lagundamine seestpoolt. Eestist valitud ja rahvuslikult meelestatud saadikud tegid seda intelligentselt, põhjalikult läbitöötatud ideedega liiduvabariigi suveräänsusest ja isemajandamisest, ettepanekuga tühistada MRP salaprotokollid. Näeme, kuidas eestlaste ideed ja Balti saadikute koostöö Venemaa demokraatidega NSV Liidu Rahvasaadikute Kongressil muutsidki võimalikuks peaaegu võimatu - hiiglasliku tuumariigi, kommunistliku impeeriumi rahumeelse lagunemise. Filmi loomisest võtsid osa paljud ajakirjanikud ja teadlased, juristid ning poliitikud. Tahame selle dokumentaalteosega korrigeerida rahvusvaheliselt üsnagi laialt levinud väärkujutlust, et Balti riikide taasiseseisvumine oli mingi ime, taevane kingitus või lihtsalt õnnelike asjaolude kokkulangemise tulemus. Autor Juhan Aare, režissöör Toomas Lepp. Tootja Eesti Kultuurfilm OÜ.

  • Saate info
  • Saate lõigud
  • Vaata järele
  • Tegijad
  • Sarnased saated

Konto muutmine õnnestus
Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: