LASTEEKRAAN

otse

saatekava

Saated A-Ü

err telekava

Hetkel eetris

loe veel

Osoon

Hooaeg: 26, Osa: 960, 2019 Jäätmed 26.09.2019

vaata
Alaliselt järelvaadatav
15. septembril 2018. aastal toimus Maailmakoristuspäev. Eestlaste eestvedamisel koristasid ühel päeval üle maailma oma maad 17,7 miljonit inimest...

15. septembril 2018. aastal toimus Maailmakoristuspäev. Eestlaste eestvedamisel koristasid ühel päeval üle maailma oma maad 17,7 miljonit inimest 157 riigist, kokku koguti 88 500 tonni jäätmeid - see on hoomamatu kogus. Mis sellest prügist edasi saab? Tallinnas toimuval maailmakoristuspäeva konverentsil arutavad eksperdid, kuidas päästa maailm prügisurmast. Eesti jäätmekogused tunduvad maailma numbrite kõrval tillukesed, aga jäätmete taaskasutamises oleme Euroopas üsna kehval kohal. Meie väikese Eesti tõsiseks probleemiks on olmejäätmed, millest suudetakse ringlusse saata vaid 32%. Juba aastaks 2020 oleme kohustatud 50% tekkivast prügist tagasi ringlusse suunama. Kuidas seda saavutada? Keskkond on suletud süsteem ning kogu praht, mida me ümber ei töötle satub loodusesse ja jõuab ühel või teisel moel ka inimese toidulauale. Autorid Kristo Elias ja Sander Loite. Režissöör Keiti Väliste, operaator Madis Reimund, heli Taisto Uuslail, toimetaja-produtsent Õie Arusoo.

  • Saate info
  • Saate lõigud
  • Vaata järele
  • Tegijad
  • Sarnased saated

Konto muutmine õnnestus
Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: