LASTEEKRAAN

otse

saatekava

Saated A-Ü

err telekava

Hetkel eetris

loe veel

Meelte sagedus Amazonases

Hooaeg: 1, Osa: 6, 2018 Ujuv inimhõljum linnadžunglis 28.09.2019

vaata
248
Iquitos on maailma kõige suurem linn, kuhu ei vii mitte ühtegi maismaateed. Külalise jaoks on see värav Amasooniasse, aga metsarahvale...

Iquitos on maailma kõige suurem linn, kuhu ei vii mitte ühtegi maismaateed. Külalise jaoks on see värav Amasooniasse, aga metsarahvale, kellele linnatuled säravad kutsuvalt kõikjal maailmas, on see esimene "kiht" džungli ja "tsivilisatsiooni" vahel. Aastaringset kuiva maad on vähe ja pool aastat on terve Belén´i linnaosa Amazonase jõe korrapärase tõusu tõttu mitmemeetrise vee all. Või õigem oleks öelda vee peal, sest enamus maju on ehitatud balsapuust parvedele, mis vee taktis tõusevad ja langevad – suurvee ajal ujuvad ning kuival ajal vajuvad vastu maad. Linn nagu hingaks koos jõe tõusu ja langusega looduse taktis, kuid inimesed hõljuvad pigem kusagil vahepeal – metsaga on isiklik side katkenud, samas linnamugavused jäävad ikkagi kaugeks ja kättesaamatuks. Kahjuks ei leia enamik siit paablist ei loodetud tööd ega ka haridust. Mõnesendine suhkruroopuskar on ujuvates baarides väga populaarne, ka prostitutsioon ei ole võõras ja muidu oma isoleerituse tõttu võrdlemisi turvalises linnas on just Belén see piirkond, kus peale pimeduse tulekut tasub võõral ettevaatlik olla... Tootja Amazonas Meedium @2019.

  • Saate info
  • Saate lõigud
  • Vaata järele
  • Tegijad
  • Sarnased saated

Konto muutmine õnnestus
Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: