LASTEEKRAAN

otse

saatekava

Saated A-Ü

err telekava

Hetkel eetris

loe veel

Osoon

Hooaeg: 26, Osa: 973, 2019 Laeva jõgi; Aerokaardistamine; Vesineitsikud 15.10.2019

vaata
Alaliselt järelvaadatav
Kuidas paistab Eestimaa mitme kilomeetri kõrguselt ja milliseid andmeid on võimalik meie looduse kohta saada Maa-ameti kaardistuslennult.

Kuidas paistab Eestimaa mitme kilomeetri kõrguselt ja milliseid andmeid on võimalik meie looduse kohta saada Maa-ameti kaardistuslennult. Täpsed kõrgusandmed näitavad maastike muutusi ajas ja aitavad prognoosida üleujutusalasid. Satelliitide kasutamine võimaldab kaardistada jääkatet või tuvastada merereostust. Eesti Loodushoiu Keskuse projekt "Laeva jõe taaselustamisest" sai 2018. aasta keskkonnateo auhinna. Uurime, kuidas Laeva jõe alamjooksu looduslike tingimuste taastamine mõjutab kalade liikumist kudeajal. Kiilid on meisterlikud lendajad, kes püüavad oma saaki lennult. Täiskasvanud kiilid kütivad putukaid, sääski, kärbseid ja liblikaid. Valmikustaadium, mille jooksul kiilid peavad toituma, paarituma ja munema, kestab vaid mõned nädalad. Näete imetabast pilti kiilivastse koorumisest. Autorid Kristo Elias, Sander Loite ja Hannes Rohtma. Režissöör Keiti Väliste, operaatorid Madis Reimund, Hannes Rohtma, toimetaja-produtsent Õie Arusoo.

  • Saate info
  • Saate lõigud
  • Vaata järele
  • Tegijad
  • Sarnased saated

Konto muutmine õnnestus
Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: