photo

AegRuum

Neljapäeva õhtuti kell 20.00
kordus laupäeva õhtul

Järgmises saates

foto
AegRuum Gaspard'i unelmate elu, 1/3: Elada ja suureks kasvada (Gaspard´s Dream Life, Prantsuse 2014)
21.06.2018 19:30

Agathe saab 40-aastaselt lapse. Missugune elu ootab väikest Gaspard'i meie kiiresti muutuvas maailmas? Kas robotid võtavad juhtimise üle? Kas asju hakatakse valmistama üksnes mõtte jõul? Kas me enam ei vananegi? Missugune on inimene aastal 2050? Murelik ema kohtub teadlastega, kes meie planeedi eri nurkades loovad ja testivad uuendusi.

foto
AegRuum Gaspard'i unelmate elu, 2/3: Elada koos (Gaspard´s Dream Life, Prantsuse 2014)
28.06.2018 19:30

Missuguses maailmas kasvab üles väike Gaspard? 2030. aastal elab maakeral 8 miljardit inimest, me peame õppima üksteisega arvestama. Kuidas hoolitseme keskkonna eest, säästame loodust ja hoiame puhtust? Kas jäätmevaba maailm on võimalik?

Eetris olnud saated

foto
AegRuum Hukatuslik kosmoseprügi (Horizon: The Trouble with Space Junk, Inglise 2015)
7.06.2018 19:30

Alates kosmoseajastu algusest on inimkond jõudnud reostada peale planeedi ka kosmose. Maa orbiidil tiirleb miljoneid rusutükke ning nii tohutul kiirusel võivad saada kosmoselaevadele ja tehiskaaslastele saatuslikuks ka haavlisuurused metallitükid või lahti koorunud värvi kübemed. Ohus pole üksnes kosmoselennud, vaid ka moodne maine elu, sest me sõltume üha rohkem satelliitidest. On aeg koristama asuda, ent kuidas?

foto
AegRuum Dinosauruste kraatri saladused (Secrets Of The Dinosaur Crater, Inglise 2017)
26.04.2018 20:00

66 miljonit aastat tagasi tabas Maad Londoni linna suurune asteroid, mis muutis tundmatuseni planeedi elu. Kuidas võis üksainus kokkupõrge hävitada kolm neljandikku kõigist loomaliikidest ja mil moel õnnestus teistel ellu jääda? Nüüd avavad mõned kraatrid ja leiukohad sauruste saladused ning valgustavad kõige tähtsamat päeva planeedi ajaloos, mil dinosaurused surid.

foto
AegRuum Uue koduplaneedi otsinguil 1, 2/2 (Expedition New Earth, Inglise 2017)
19.04.2018 20:00

Lähtudes Stephen Hawkingi mõttearendustest, et inimkonnal on aeg Maalt lahkuda ja rajada endale mõnel teisel planeedil uus kodu, jätkavad juhtivad teadlased ning praktikud võimaluste otsimist, kuidas saaks ulmest reaalsus. Sobiv planeet võib olla juba leitud, Proxima B, kuid see asub Maast 4,24 valgusaasta kaugusel. Kuidas sinna jõuda, millist tehnoloogiat see eeldab ja kuidas seal kohaneda?

foto
AegRuum Uue koduplaneedi otsinguil 1, 1/2 (Expedition New Earth, Inglise 2017)
12.04.2018 20:00

Aeg hakkab otsa saama. Kokkupõrked asteroididega, epideemiad, katastroofilised kliimamuutused – kõik need meie kaunist sinist planeeti ähvardavad ohud muutuvad üha reaalsemaks. Stephen Hawkingi sõnul on inimkonnal veel sajandi jagu aega, et leida endale uus koduplaneet. On aeg seista tegelikkusega silmitsi.

foto
AegRuum Tervisetestid: poolt ja vastu (Are Health Tests Really A Good Idea?, Inglise 2015)
5.04.2018 20:00

Teha või mitte? Kas tasuta sõeluuringud ja kallid eriuuringud on saadud teadmisi ning makstud raha väärt? Spetsialistide seas on väga vastakaid arvamusi. Meilegi tervisefilmidest tuttav BBC ajakirjanik Michael haarab härjal sarvist ja hakkab ise katsejäneseks, et saada omal nahal teada, kas täiesti tervete inimeste tervisekontrollist on kasu või teeb see pigem kahju.

foto
AegRuum Saage tuttavaks - inimesed, 5/5 (Meet the Humans, Inglise 2017)
29.03.2018 20:00

Kaunis maamaja muutub kummitusmajaks, sest doktor Michel Mosley on otsustanud uurida hirmu osatähtsust tänapäeva inimeste elus. Loomulikult pole kümnel pahaaimamatul külalisel hirmust kuhugi pääsu, sest see on endiselt üks inimese põhiemotsioone. Varem hoidis see inimesi kiskjate saagiks langemast, kuid milline funktsioon on sel nüüd?

foto
AegRuum Saage tuttavaks - inimesed, 4/5 (Meet the Humans, Inglise 2017)
22.03.2018 20:00

Sel korral saab kaunis maamaja nädalalõpuks omamoodi sõjaliste õppuste polügooniks. Doktor Michael Mosley asub uurima, mis sunnib inimesi võistlema, millised on võidu saavutamise strateegiad ja kui kaugele ollakse valmis võidu nimel minema.

foto
AegRuum Saage tuttavaks - inimesed, 3/5 (Meet the Humans, Inglise 2017)
15.03.2018 20:00

Erinevalt loomariigist suudavad inimesed koostööd teha ka väljaspool perekonda. Seekord uurib doktor Michael Mosley, kuidas me käitume grupis, mida tähendab hierarhia ning kuidas muutuvad suhted edu ja ebaõnne korral. Nagu alati, pole keegi külalistest ette valmistatud selleks, mis neid nädalavahetusel kaunis maamajas ootab.

foto
AegRuum Saage tuttavaks - inimesed, 2/5 (Meet the Humans, Inglise 2017)
8.03.2018 20:10

Tänapäeva maailmas ja eriti sotsiaalmeedias määrab rohkem kui kunagi varem välimus. Teises osas kutsub doktor Michael Mosley kaunisse maamajja kohtingunädalalõpule kümme üksikut inimest. Ent kui mängus on Mosley, pole asi sugugi paaripanekus, vaid asjal on loomulikult rohkem kui üks konks.

foto
AegRuum Saage tuttavaks: inimesed, 1/5 (Meet the Humans, Inglise 2017)
1.03.2018 20:00

Doktor Michael Mosley on tagasi uue viieosalise minisarjaga, kus ta võtab oma „inimlaboris“ luubi alla inimeste olemuse ja käitumise. Pahaaimamatutel katsealustel on oodata nutikaid trikke, tublisti pettust ja eksperimente, et teada saada, miks on inimesed just sellised, nagu nad on. Esimeses osas viib Mosley oma külalised petlikule nostalgiaretkele koolipõlve, et uurida mälestuste tähtsust inimeste käitumise kujundamisel.

foto
AegRuum Usalda mind, ma olen arst 5, 4/4 (Trust me I'm a Doctor, Inglise 2016)
15.02.2018 20:00

Seekord on käes Michael Mosley ja ta arstide tiimi tähetund. Ette võetakse senise sarja kõige ambitsioonikam eksperiment. Ligi saja vabatahtliku, mitme ülikooli ja uusima tehnoloogia abil testitakse, kas vürts, kurkum, võib aidata vähi vastu. Lisaks uuritakse isikustatud vähitestide võimalust, valuvaigisteid ja kodust kolesteroolimõõtmist.

foto
AegRuum Usalda mind, ma olen arst 5, 3/4 (Trust me I'm a Doctor, Inglise 2016) (1)
8.02.2018 20:00

Sel korral valgustab Michael Mosley avastust, mis võib aidata kõigil silmanägemist parandada. Chris van Tulleken viib Worcesteri ülikooliga läbi katse uurimaks, kas gluteenita dieet on tervislik. Gabriel Weston tutvustab läbimurret reumatoidartriidi ja teiste autoimmuunhaiguste ravis ning Saleyha Ahsan võtab vaatluse alla tänapäeva põletava probleemi – depressiooni.

foto
AegRuum Usalda mind, ma olen arst 5, 2/4 (Trust me I'm a Doctor, Inglise 2016)
1.02.2018 20:00

Sel korral valgustab Michael Mosley avastust, mis võib aidata kõigil silmanägemist parandada. Chris van Tulleken viib Worcesteri Ülikooliga läbi katse uurimaks, kas gluteenivaba dieet on tervislik. Gabriel Weston tutvustab läbimurret reumatoidartriidi ja teiste autoimmuunhaiguste ravis ning Saleyha Ahsan võtab vaatluse alla tänapäeva põletava probleemi – depressiooni.

foto
AegRuum Usalda mind, ma olen arst 5, 1/4 (Trust me I'm a Doctor, Inglise 2016)
25.01.2018 20:00

Michael Mosley ja ta arstide tiim on tagasi, et juhatada oma teadmiste ja eksperimentidega vastuoluliste terviseväidete ning reklaamide rägastikus teed parima tervise juurde. Esimeses filmis on luubi all intensiivtreeningu kasu või kahju, akupunktuuri teaduslikud alused, antibiootikumiresistentsuse lahendamise võimalused, peapõrutuse tõsidus ja palju muud.

foto
AegRuum Tõde liha kohta (The Truth About Meat, Inglise 2016)
18.01.2018 20:00

Iga nädal võib kuulda uudiseid liha ohtude kohta: vorstid vähi tekitajate nimekirja tipus, suitsupeekon kahjulik, rasvane liha surmapatt... Müüte on palju, kuid kus on tõde? Teadlaste rühm asub selgitama, milline vahe on värskel ja töödeldud lihal, kas maheliha pole väike pettus ja mida võib südamerahuga süüa.

ERR kasutab oma veebilehtedel http küpsiseid. Kasutame küpsiseid, et meelde jätta kasutajate eelistused meie sisu lehitsemisel ning kohandada ERRi veebilehti kasutaja huvidele vastavaks. Kolmandad osapooled, nagu sotsiaalmeedia veebilehed, võivad samuti lisada küpsiseid kasutaja brauserisse, kui meie lehtedele on manustatud sisu otse sotsiaalmeediast. Kui jätkate ilma oma lehitsemise seadeid muutmata, tähendab see, et nõustute kõikide ERRi internetilehekülgede küpsiste seadetega.