DOKFILMID

Varsti eetris

foto
Aasia surmatsunami (Asian Tsunami: the Deadliest Wave, Inglise/USA 2014)
Täna 20:00

India ookeani 2004. aasta hiidlaine kümnendaks aastapäevaks valminud film meenutab üht lähiajaloo kõige hukatuslikumat looduskatastroofi, milles hukkus vähemalt 230 000 inimest ja 1,7 miljonit jäi kodutuks. Kuid tähtis on ka teada, mis on toimunud sestpeale teaduses, et edaspidi inimelusid säästa.

foto
Filipiinid. Teeme ära! (Let's Do It! In Philippines, Eesti 2016)
Täna 20:50

Eestist 2008. aastal alguse saanud Teeme ära! algatusest on tänaseks saanud rahvusvaheline Let's do it! liikumine, mille koristusaktsioonides on osalenud kokku 16,1 miljonit inimest 113st riigist. 2015. aasta septembris planeeris esmakordselt suurkoristust saareriik Filipiinid, kus prügiprobleem on üks maailma suurimaid, olles riikidest esikolmikus ookeani plastikuga prügistamise poolest. Kuna enamik prügi jõuab ookeani maismaalt, siis algatas kohalik eestvedaja Dann Diez Filipiinidel Teeme ära! liikumise, et korraldada üleriigiline suurkoristus Eestis toimunud koristusmudeli alusel.

foto
Eesti lood: Andy astub üles (Eesti 2011)
Täna 21:00

Väliseestlane, eestlane, ameeriklane, koomik ja maailmakodanik Andrus Valvur tuleb oma vanemate kodumaale, et viia ellu salaunistus - esineda eestlastele eesti keeles. Kas see aga meile üldse naljakas tundub ja mida kogeb Andy Eestis esinemist ette valmistades? Režissöör-operaator Elen Lotman, produtsent Madis Tüür.

foto
Tööpealkiri: Imelaps (Eesti 2012)
Homme 22:00

Alex Prior esines juba 10-aastaselt maailma muusikaeliidi ees legendaarsetel lavadel, nagu Carnegie Hall ja London Arena. Inglasest isa finantseerib poja kõiki ambitsioonikaid projekte ja venelannast ema korraldab tema esinemisi ning toetab teda igati. Kangekaelselt üritavad poisi vanemad leida muusikamaailmas seda õiget rada, mis aitaks Alexil tippu tõusta ja sinna ka püsima jääda. Alex ise näib kõike nautivat lapsemeelse kergusega, nii Meryl Streepi suudlust kui ka oma Kremlis esietenduvat balletti, mida 15-aastane noormees ise dirigeerib.

foto
dokkaader Euroopa armastab (Europe, She Loves, Šveitsi/Saksa 2016)
28.11.2017 22:15

Šveitsi kineast Jan Gassmann portreteerib oma põlvkonda - unustatud, rahulolematuid, ebakindla tulevikuga, kuid kirglikult armastavaid 20-30-aastaseid noori Euroopa eri servades - Sevillas, Dublinis, Tallinnas ja Thessalonikis. Neli noort paari elavad oma argielu - võitlevad raskustega, teevad tulevikuplaane, kasvatavad lapsi, seksivad, armastavad. Filmi autor on veendunud, et armastuse pärusmaaks pole ainult mängufilm, ka dokumentalistika ülesanne on vaatajale edasi anda kirge ja tundeid, sest mis teeb elu elamisväärseks kui mitte armastus?

Saated Vaata veel