DOKFILMID

Varsti eetris

foto
dokkaader Dina (USA/Inglise 2017)
Täna 22:05

Noorte filmiloojate Antonio Santini ja Dan Sickles'i film jälgib diskreetselt kahe inimese armastuslugu. Pärast abikaasa surma ja mitut tormilist suhet peab 48-aastane Dina oma kallima Scottiga pulmaplaane. Lõbus, avatud, optimistlik Dina on tõeline energiapomm, vaoshoitud loomuga Scott on aga siiani elanud koos vanematega. Tavalisest armunud paarist eristab neid vaid see, et mõlemal on vaimne arenguhäire. Suure soojusega jutustatud lugu paneb kaasa elama ja soovima, et filmi kangelased leiaksid õnne, mida nad väärivad.

foto
Baskin (Eesti 2012)
Homme 20:00

Eluloofilm näitleja ja lavastaja Eino Baskinist. Aastaid publikut naerutanud ja naiste poolt ihaldatud mehe eraellu on saatus jaganud naeru ning pisaraid, teda on jumaldatud ja tagakiusatud, armastatud ning vihatud. Baskin on matnud oma pisitütre ja naise. Talle on võimude poolt fabritseeritud pornoprotsess. Ta on loonud tühjalt kohalt kaks teatrit. Pärast infarkti vaakus ta 47 päeva elu ja surma piiril.

foto
David Bowie. Viimased viis aastat (David Bowie - The Last Five Years, Inglise 2017)
22.03.2018 22:30

David Bowie juures polnud midagi ettearvatavat. Tema tegevus pidi intrigeerima, proovile panema, ootused põrmustama. Aga põnevuselt ei ületanud vist miski tema elu lõpuperioodi. Nagu pealkirigi ütleb, vaatleme David Bowie elu viit viimast aastat, keskendudes albumitele "The Next Day" ja "Blackstar" ning muusikalile "Lazarus". Intervjuudest kolleegidega selgub, mis tegi David Bowiest meie ajastu ühe suurima artisti.

foto
Nõukogude jalgpall: KGB relv (Soviet Football: The Untold Story, Prantsuse 2017)
23.03.2018 20:00

Ka eestlased teavad omal nahal, et Nõukogude ajal oli sport propaganda tööriist ja tihti otsustas tervete mängude või matšide saatuse üle KGB masinavärk. Ka jalgpalli areng Nõukogude Liidus polnud mingi erand, kuid paljud sünged saladused on tulnud ilmsiks alles hiljuti. Jalgpalli MM-i toimumise eel Venemaal 2018. aasta suvel tasub meenutada neid tunnustamata kangelasi, kes tegid Venemaal jalgpalliajalugu Stalini-aegadel, 1930.-1960. aastateni.

foto
Eesti lood: Pets ja Berliin (Eesti 2017)
23.03.2018 21:00

David Bowie, kes elas Berliinis 70ndatel, kirjeldab oma sealset elu kui „kulgemist virtuaalses anonüümsuses… Mingil põhjusel berliinlased lihtsalt ei ole sinust huvitatud.” Peeter ja Berliin on aga partnerid, kes üksteist toetavad. Peeter ütleb, et Berliinis on väga palju selliseid nagu tema: „See koht kohe tõmbab, sest seal on võimalik olla see, kes sa oled. Berliin ei tee sulle etteheiteid sellepärast, kes sa oled. Berliin aktsepteerib sind sellisena nagu sa oled. See on midagi, mida paljudes teistes linnades ei kohta.” Ka Eestis ei näe sa sellist suhtumist!

Saated Vaata veel