photo

Keskkonnakuu ETV2-s

Maikuu teisipäeviti kell 22.05 ja neljapäeviti kell 20.00 on eetris temaatilised dokfilmid

KESKKONNAKUUST ETV2-s

Mai on ETV2-s taas keskkonnakuu. Teisipäeva ja neljapäeva õhtuti jõuab eetrisse üheksa värsket ja haaravat dokumentaalfilmi, mis avavad maailma seninägematul moel.

Tänavu on teemade seas põlisrahva suhe lääne tsivilisatsiooniga, inimtegevuse mõju meie planeedile, suhkru tarbimine, magevee tootmine, plastiku teekond ookeanides, moetööstuse ahnus, kliimamuutused konfliktide tekitajana, küttimine kui hobi.

 

Mõtlemapanevaid keskkonnakuu dokfilme näitab ETV2 maikuu teisipäeva ja neljapäeva õhtuti.

Muutused algavad meist! 

Filmid ja saated

foto
Keskkonnakuu. Jõgi all (A River Below, USA/Colombia 2017)
1.05.2018 20:00

Mark Grieco filmi kaks peategelast, merebioloog Fernando Trujillo, Amazonase loomastiku ekspert, ja teaduskanali National Geographic populaarne saatejuht Richard Rasmussen, püüavad väljasuremisest päästa Amazonase jõedelfiini iniat ehk kohaliku nimega botot. Muude probleemide kõrval otsitakse vastust ka küsimusele: kui kaugele võivad aktivistid ja loomakaitsjad minna võitluses mõne loomaliigi hävitamise vastu ning milliseid seaduslikke vahendeid võib kasutada?

foto
Keskkonnakuu. Toss ja ving: kliimamuutuse vandenõu (Smoke and Fumes, Saksa 2017)
3.05.2018 20:00

Koos Donald Trumpiga on kinnitanud Valges Majas taas kanda vanamoodne suhtumine kliimamuutusse. See on kahtlemata hea uudis naftakompaniidele, nagu Exxon ja Shell. Nad on rahastanud ammusest ajast salaja teaduslikke uuringuid ja kampaaniaid, mis püüavad fossiilkütuste põletamise toimet kliimamuutusele pisendada ning on mõjutanud tõde väänates üle 60 aasta avalikku debatti.

Keskkonnauudised

foto
Töökaaslaste ebaviisakas käitumine tekitab unehäireid

Töökohal kogetud kritiseeriv ja sõnaliselt alandav käitumine võib mõjutada ööund, täpsemalt tekitada unetuse sümptome nagu öösiti korduvalt üles ärkamine.

foto
Eesti rahvusloomaks kuulutati hunt

Esmaspäeval kuulutati saates "Osoon" Eesti rahvusloomaks hunt.

foto
Inimene jõuab enne Marsile, kui täppisteadustest kaob sooline lõhe

Teadust ei peeta ühiskonna juba enam ammu vaid meeste pärusmaaks. Kulub aga veel vähemalt 16 aastat, kuni mees- ja naisteadlased avaldavad igal aastal võrreldaval hulgal teadustöid. Täppisteadustes võtab vahe tasa tegemiseks aega kordades rohkem, nähtub uuest analüüsist.

foto
Otse neljapäeval: Tartu Ülikooli rektori valimised

Neljapäeval kell 12 koguneb Tartu Ülikooli aulasse 263-liikmeline valimiskogu, et valida ülikoolile järgmiseks viieks aastaks rektor. Otseülekannet rektorivalimistelt saab vaadata ERR Novaatorist.

foto
Nutilembus kaotab inimkonna stiilitunde

Inimeste eelistusi mõistvad algoritmid muudavad reklaamide vahendusel isegi kõige põhimõttekindluse etalonid isikupäratuks halliks massiks. See teenib aga otseselt kaubanduse huve, leiab R2 tehnikakommentaaris Kristjan Port.

foto
Naiste seas on blonde rohkem kui meeste seas

Kas olete tähele pannud, et heleda peaga naisi on rohkem kui heleda peaga mehi? See ei tulene ainult sellest, et naised blondeerivad end rohkem kui mehed, selgub värskest teadusuuringust.