photo

Matsalu loodusfilmide festival

18. - 20. september kell 20.00

Vaata promoklippi!

Dokfilmid

foto
Matsalu loodusfilmide festival. Kirg meie planeedi vastu (Passion for Planet, Saksa 2015)
20.09.2017 20:00

Film jälgib maailma parimate loodusfilmitegijate töid paljudes maailma eri paikades. Näeme, millise kire ja pühendumusega nad looduse ilu jäädvustavad. Samas, olles looduse kahjustamise tunnistajateks paljudes kohtades, kerkib nende ette küsimus: kas nad suudavad piisavalt panustada oma armastuse – looduse – päästmisse? Filmile eelneb kommentaar.

foto
Matsalu loodusfilmide festival. Elevandi hing (Soul of the Elephant, USA/Austria/Prantsuse 2015)
19.09.2017 20:00

Tunnustatud filmiloojad Dereck ja Beverly Joubert asuvad seiklusrikkale retkele, et õppida elevandikarjade jälgedes tundma Aafrika kõige müstilisemaid ning ikoonilisemaid loomi, kes elavad vabalt Botswana metsikus looduses. Nende silmade, mõtete ja haruldaste lähikaadrite abil avaneb elevantide maailm, täis mõtlevaid olendeid, kellel on tunded, suhted ja mälu, kes mängivad ja leinavad ning mõistavad iseennast ja keskkonda, milles nad elavad. Filmile eelneb kommentaar.

foto
Matsalu loodusfilmide festival. Habras maailm (Eesti 2016) (2)
18.09.2017 20:00

Eesti looduse üks erilisemaid tunnusjooni on soomaastik. Sooalad on justkui filtrid, mis imavad endasse heitgaase ja puhastavad inimestele hingamiseks tarvilikku õhku. Sood on ka head põhjavee hoidjad. Ometi ei ole nende loodusmaastike tulevik sugugi pilvitu. Film toob vaatajani kaks eri maailma, mis nii sisult kui ka vormilt on vastandid. Evolutsiooni käigus kujunenud korrapäratud loodusmaastikud koos seal toimetavate elusolenditega vastanduvad inimeste loodud korrapäraga, perfektselt sirgete kaevandamisväljadega. Filmile eelneb kommentaar.