photo

DocPoint esitleb

Filmid ETV2 ekraanil 24. - 26. jaanuar

DocPoint esitleb

Jaanuari lõpus algab Tallinnas dokumentaalfilmide festival DocPoint, kus saab näha maailma dokfilmide paremikku.
Festivali sissejuhatuseks toob ETV2 ekraanile kolm eelmisel aastal DocPointil linastunud suurepärast filmi.

 

Sarja saab etv2.ee lehelt vaadata seitsme päeva jooksul pärast eetrisolekut ainult Eesti territooriumil.

Filmid

foto
DocPoint Zlatani teekond (Becoming Zlatan, Rootsi 2016) (2)
26.01.2017 19:30

Lugu rootsi jalgpallikuulsuse Zlatan Ibrahimovići tähelennust, nähtuna läbi haruldaste arhiivikaadrite, milles noor ja andekas, aga ka tülikas mees kõneleb avameelselt oma elust, ambitsioonidest, konfliktidest ning edust. Ta on olnud paljuski mõistatus, kuid teekond superstaariks heidab valgust mehele, kes ta tegelikult on.

foto
DocPoint Martha ja Niki (Martha & Niki, Rootsi 2015)
25.01.2017 19:55

Tora Mkandawire Mårtens jutustab loo kahe noore naise püüdlustest lüüa läbi hiphopi maailmas, kus üldjuhul domineerivad üksnes mehed. Esimeste naistena võidavad nad Hip Hop Street Dance'i maailmavõistlused. See on lugu eneseusust, oma koha leidmisest, sihikindlusest ja sõprusest, mis peaks eduga kaasnevatele pingetele vaatamata vastu pidama.

foto
DocPoint Rootsi armastuse teooria (The Swedish Theory of Love, Rootsi/Taani 2015) (1)
24.01.2017 20:00

Rootsit peetakse ideaalseks ühiskonnaks. Nüüd vaatleb Itaalia-Rootsi filmitegija Erik Gandini kriitiliselt, kuid heasoovlikult seda imetletud ühiskonnamudelit. Üle 40 aasta tagasi panid targad kodanikud pead kokku ja lõid tulevikuvisiooni ühiskonnast, mis koosneb sõltumatutest üksikisikutest. Niinimetatud Rootsi armastuse teooria põhines ideel, et kõigi inimsuhete aluseks peab olema sõltumatus üksteisest, mis tagabki õnne. Sellise sõltumatuse pahupool on aga rekordiline arv üksildasi inimesi.