photo

Andrei Tarkovski filmide kuu

Septembris esmaspäeva õhtuti

Vaata eelmist filmi

foto
Kinoklassika Stalker (Vene 1979)
25.09.2017 22:20

"Stalker" on Andrei Tarkovski (NSVL) film aastast 1979. Filmi süžee põhineb vendade Arkadi ja Boriss Strugatski jutustuse "Väljasõit rohelisse" ainetel. Osa filmist on filmitud Tallinnas Rotermanni kvartalis ja Jägala jõe ääres.

foto
Kinoklassika Andrei Rubljov (Vene 1966)
18.09.2017 22:20

R: Andrei Tarkovski. O: Anatoli Solonitsõn, Ivan Lapikov, Nikolai Grinko, Nikolai Burljajev. XV sajandi alguse Venemaa munk Andrei Rubljovi silmade läbi. Venemaad laastavad vürstide omavahelised sõjad, mongoli-tatari hõimude rüüsteretked, näljahädad ja surmataudid. Sel traagilisel ajajärgul sünnib Venemaal väljapaistev ikoonimaalija, kelle elukäigule, loomingule ja hingemaailmale 1966. aastal valminud ajaloodraama keskendubki.

foto
Kinoklassika Peegel (Zerkalo, Vene 1974)
11.09.2017 22:50

Filmi peategelane kardab väga kaotada oma lähedaste inimeste – ema, armastatud naise, poja – armastust ja mõistmist ning tunneb, et elu kannab neid iga päevaga üksteisest järjest kaugemale. Soovides abielu päästa, meenutab ta oma lapsepõlve kõige eredamaid hetki, püüdes leida tolles lapsemeelses maailmapildis tuge ja õigustust tänastele läbielamistele.

R: Andrei Tarkovski. O: Margarita Terehhova, Oleg Jankovski.

foto
Kinoklassika Ivani lapsepõlv (Ivanovo detstvo, Vene 1962)
4.09.2017 22:30

Filmi stsenaarium põhineb Vladimir Bogomolovi jutustusel "Ivan". 12-aastase Ivani lapsepõlv lõpeb päeval, mil fašistid lasevad maha tema ema ja õe. Poisi isa on juba rindel surma saanud. Orvuks jäänud Ivan liitub väeosaga ja hakkab tabamatuks luurajaks. Eluga riskides hangib ta hindamatuid andmeid vaenlase kohta. Kuid sõda on sõda...
R: Andrei Tarkovski. O: Nikolai Burljajev, Valentin Zubkov, Jevgeni Žarikov.

Järgmised filmid