photo

Kirjanduse aeg

Kirjandusfestivalist HeadRead

HeadRead on Tallinnas toimuv kirjanduspidu, mille eesmärk anda läbilõige hetkel Eesti kirjanduses toimuvast ning ühtlasi tuua inimesteni valitud sissevaateid maailmakirjandusse.
Igal aastal pakutakse kohtumisvõimalusi mõne siinmail juba tuntud ilmakuulsa kirjutajaga ning tutvustatakse mõnd uuemat väärt tegijat, kelle kirjutistel tasuks edaspidi silma peal hoida.

Samuti saab ülevaate just sel aastal Eestis tehtavast kirjanduslikust tekstistikust ja selle loojatest. Ühesõnaga võiks Tallinna kirjandusfestivalist HeadRead saada sündmus, mis jääks põneva ja sõbralikuna meelde nii kirjutajatele kui lugejatele, sündmus, millest soovitakse igal aastal ikka ja jälle osa saada.

Saated

foto
Kirjanduse aeg, 3/3: Tan Twan Eng ja Jan Kaus
19.06.2017 22:00

Tan Twan Eng on malaisia kirjanik, kes on avaldanud kaks romaani, mis mõlemad on pälvinud suurt tähelepanu. Nii 2007. aastal ilmunud „The Gift of Rain“ („Vihmaand“) kui ka 2012. aastal avaldatud romaan „The Garden of Evening Mists“ (eesti k „Õhtuste udude aed“) käsitlevad Malaisia riigi ja inimeste saatust Teises maailmasõjas. Tan Twan Engiga vestleb kirjanik Jan Kaus. Režissöör Elo Selirand, produtsent Kadi Katarina Priske.

foto
Kirjanduse aeg, 2/3: Jonas Khemiri ja Christer Haglund
12.06.2017 22:10

Jonas Hassen Khemiri on rootsi romaani- ja näitekirjanik. Juba tema 2003. aastal ilmunud debüütromaan „Ett öga rött“ pälvis nii kriitikute kui ka laiema publiku sooja vastuvõtu – teos oli 2004. aasta müüduim raamat Rootsis. Selle süžee on seotud Rootsis ja Euroopaski üha teravama teemaga – islami fundamentalismiga. Jonas Khemiriga vestleb Põhjamaade Ministrite Nõukogu Eesti esinduse direktor Christer Haglund. Režissöör Elo Selirand, produtsent Kadi Katarina Priske.

foto
Kirjanduse aeg, 1/3: Louise O’Neill ja Kaisa Kaer
5.06.2017 22:00

Louise O’Neill on iiri kirjanik. Tema loomingu adressaati nimetatakse inglise keeles „young adults“ – midagi sarnast kunagi eestikeelsete raamatute taha lisatud määratlusega „vanemale koolieale“. Briti ajaleht "The Guardian" on nimetanud O’Neilli suisa parimaks elavaks „vanemale koolieale“ kirjutavaks autoriks. O’Neilli peetakse ka feministlikuks kirjanikuks, kuna ta analüüsib oma loomingus otsekoheselt naistevastast ebaõiglust ja naiselikkuse stereotüüpe.

foto
Kirjanduse aeg: HeadRead. Margaret Atwood- Ilmar Taska (ETV 2015)
23.08.2016 20:00

Kirjandusfestivali HeadRead 2015 vestlusõhtul on kirjaniku ja režissööri Ilmar Taska vestluspartneriks särav Kanada luuletaja, romaanikirjanik ning esseist Margaret Atwood, kelle teoseid on pärjatud rohkete auhindadega. Eesti keeles on ilmunud temalt 15 teost, nii proosat kui ka luulet. Vestlus salvestati 31. mail 2015 Kirjanike Maja musta laega saalis. Režissöör Elo Selirand, toimetaja Reet Weidebaum, produtsent Kadi Priske.

foto
Kirjanduse aeg: HeadRead. David Grossman - Marin Mõttus (ETV 2015)
16.08.2016 20:00

Kirjandusfestivali HeadRead 2015 vestlusõhtul jutleb tõlkija ja diplomaat Marin Mõttus israeli kirjaniku David Grossmaniga. Kõne all on eelmisel aastal eesti keeles ilmunud romaan "Maailma otsa", mille teemaks on konflikt inimese isikliku elu ja lähedaste suhete ning riikliku poliitika vahel. Vestlus salvestati 28. mail 2015 Kirjanike Maja musta laega saalis. Režissöör Elo Selirand, toimetaja Reet Weidebaum, produtsent Kadi Priske.

foto
Kirjanduse aeg 2, 8/8: HeadRead. Claire North ja Kaisa Kaer
2.08.2016 20:00

Kirjandusfestivali HeadRead 2016 vestlusõhtu külaline on noor kirjanik nimega Catherine Webb, kelle pseudonüümid on Claire North ja Kate Griffin. Temaga ajab juttu eesti tõlkija Kaisa Kaer. Režissöör Elo Selirand, produtsent Kadi Priske.

foto
Kirjanduse aeg 2, 7/8: HeadRead. Peter Pomerantsev ja Toomas Hendrik Ilves (2)
26.07.2016 20:00

Vestlusõhtul kohtub Inglismaal Vene emigrantide peres sündinud ajakirjanik ja teleprodutsent Peter Pomerantsev Eesti Vabariigi presidendi Toomas Hendrik Ilvesega. Režissöör Elo Selirand, produtsent Kadi Priske.

foto
Kirjanduse aeg 2, 6/8: HeadRead. Sofi Oksanen ja Jan Kaus
19.07.2016 20:00

Vestlusõhtul kohtuvad rahvusvaheliselt tuntud kirjanik Sofi Oksanen ja kirjanik ning tõlkija Jan Kaus. Režissöör Elo Selirand, produtsent Kadi Priske.

HeadRead videod

Kirjandusuudised kultuur.err.ee