photo

Koori-Eurovisioon 2017

Eurovision Choir of the Year 2017
Otseülekanne Riia Arenalt
laupäeval, 22. juulil kell 21.05 ETV2-s,
kordus N 27. juulil kell 22.50 ETV-s.

Konkursist

Koori-Eurovisioon - uus lauluvõistlus kooridele

Euroopa Ringhäälingute Liit (EBU) algatas uue telekonkursi - Eurovisiooni lauluvõistluse kooridele ("Eurovision Choir of the Year"). Üheksa osalejamaa hulgas on ka Eesti - meid esindab ETV tütarlastekoor Aarne Saluveeri juhatusel. Esinemiskava on kokku pandud Veljo Tormise helitöödest. Esimese kooride Eurovisiooni korraldavad Läti televisioon (LTV) ja Riia turismiarendusbüroo, sündmus toimub Riia Arenal 22. juulil.

Loe edasi

Uudised

Koorid

foto
Austria (ORF) - Hard-Chor 

Austriat esindav Hard-Chor asutati Linzis kevadel 2007. Selle koori lauljad on ülimalt pühendunud ja mitmekülgne grupp, kes on valmis esitama väga erinevaid autoreid ja muusikastiile säilitades alati oma koori eripärase näo ja kõla. Nii koorile kui selle juhile on autentsus ääretult oluline. Koori juht on Alexander Koller.

foto
Eesti (ERR) - ETV tütarlastekoor

ETV tütarlastekoor loodi 1990. aastal Aarne Saluveeri juhtimisel, kelle käe all on sellest saanud rahvusvaheliselt kõrgelt tunnustatud muusikute grupp. Koori repertuaaris on vaimulik ja ilmalik muusika erinevatest ajastutest, efektse liikumisega rahvamuusikatöötlused, modernsed popmuusika- ja dzässikavad ning vokaalsümfoonilised suurvormid. Täna laulab kooris kakskümmend viis 15-25-aastast tütarlast, kellest enamikul on muusikaline haridus ja varasem koorilaulukogemus.

foto
Läti (LTV) - Jelgava 4. keskkooli tütarlastekoor Spīgo

Läti Jelgava 4. keskkooli tütarlastekoor Spīgo asutati aastal 1997. Alates 2004. aastast on koori loominguline juht Līga Celma-Kursiete. Koor on võitnud mitmeid auhindu Lätis nii koolinoorte kui ka üldlaulupidudel. Koor on osalenud ja võitnud autasusid erinevatelt koorivõistlustelt Torreviejas, Tamperes, Viinis, Veneetsias, Krakovis, Olmützis ja Maailma Kooride Mängudelt Riias. Koori juhataja on Līga Celma–Kursiete.

foto
Belgia (RTBF) - Pastoureux’ poistekoor

Belgiat esindab Pastoureux’ poistekoor, mis asutati 1974. aastal. Kooris on poisid vanuses 7-14, kes laulavad nii sopranit kui alti. Vanemad poisid ja täiskasvanud täiendavad koori tenori ja bassihäältega. Koor on andnud üle 1000 kontserdi üle maailma ning on saanud väärtusliku kogemuse ja kõrge rahvusvahelise tunnustuse.

foto
Sloveenia (RTVSLO) - naiste kammerkoor Carmen Manet

Sloveeniat esindab naiste kammerkoor Carmen Manet. Koor loodi 2011. aastal endistest ja praegustest Gimnazija Kranj tütarlastekoori lauljatest. Koori nimi tähendab ladina keeles „laul jääb“ ja sümboliseerib seda, et jätkatakse koos laulmist ka pärast ühiseid kooliaastaid.

foto
Saksamaa (WDR) - jazzkoor Freiburg

Saksamaad esindab jazzkoor Freiburg, mille asutas Bertrand Gröger 1990. aastal. Koor on tuuritanud üle maailma ja võitnud esikoha nii Saksamaa koorikonkursil 1998 kui ka koolide olümpiaadil aastal 2002. Tele-ja raadioesinemised ning salvestused on toonud nii kohalikku kui rahvusvahelist tunnustust.

foto
Taani (DR) - Aarhusi Akadeemiline Koor 

Taanit esindav Aarhusi Akadeemiline Koor on a cappella segakoor, mis on moodustatud kogenud lauljatest vanuses 20-35, kes on kõik seotud muusikaga kas Aarhusi Ülikoolis või Aarhusi Kuninglikus Muusikaakadeemias. Koor asutati 1985. aastal ja praegu juhib seda Ole Faurschou.

foto
Ungari (MTVA) - Béla Bartóki meeskoor 

Ungarit esindav Béla Bartóki meeskoor asutati 1945. aastal Ungaris Pécsi linnas. Professor Dr. Lakner Tamás on kooslust juhatanud aastast 1980. Viimastel kümnenditel on koor olnud edukas nii kohalikel kui rahvusvahelistel koorifestivalidel. Esinetud on maailma kõige prestiižsemates kontserdisaalides Euroopas ning Kanadas ja Lõuna-Ameerikas.

foto
Wales (S4C) - Côr Merched Sir Gâr 

Côr Merched Sir Gâr esindab Walesi. Kooris laulavad keskkoolitüdrukud Carmartenshire’i maakonnast Lääne-Walesist. Koor asutati viie aasta eest kohaliku maakonnanõukogu poolt ja koori juhib kõrgelt tunnustatud ning mitmete kooridega auhindu võitnud Walesi koorijuht Islwyn Evans.