photo

Maailma kino

Kolmapäeva õhtuti, kordus laupäeva õhtul

Järgmisena

foto
Maailma kino Jimmy P. ehk Tasandikuindiaanlase psühhoteraapia (Jimmy P., Prantsuse/USA 2013)
20.12.2017 21:35

R: Arnaud Desplechin. O: Benicio Del Toro, Mathieu Amalric, Gina McKee jt. Draama. Tõsieluline lugu sellest, kuidas möödunud sajandi viiekümnendate aastate alguses Prantsuse-Ameerika antropoloog ja psühhoanalüütik Georges Devereux (Mathieu Almaric) ravis terveks indiaani päritolu Jimmy Picardi (Benicio Del Toro), peavalude käes vaevleva sõjaveterani, kellel Kansase arstid diagnoosisid skisofreenia. Devereux elas kaks aastat mohave indiaanlaste juures, nii sai ta patsiendile ka kultuuriliselt lähemale.

Filmid

foto
Maailma kino Temake (Her, USA 2013) (4)
13.12.2017 21:35

R: Spike Jonze. O: Joaquin Phoenix, Scarlett Johansson, Rooney Mara jt. Romantika/draama/ulme. Lähitulevik, inimesed on tehisintellekti juba kasutusele võtnud. Üksildane ja tundeline Theodore Twombly (Joaquin Phoenix) teenib suurlinnas leiba tundeliste erakirjade kirjutajana. Et saada üle purunenud armuloost, hangib mees tehisintellekti, iseõppiva operatsioonisüsteemi, kes kutsub ennast Samanthaks (hääl Scarlett Johannsonilt). Mõne aja pärast on mees empaatilisse tehisintellekti armunud, ent Samantha arenguperspektiivid on üleinimlikud.

foto
Maailma kino Elle (Prantsuse/Saksa/Belgia 2016) (10)
29.11.2017 21:45

R: Paul Verhoeven. O: Isabelle Huppert, Laurent Lafitte, Anne Gonsigny, Charles Perling jt. Triller/Draama. Ärinaine Michèle (Isabelle Huppert) on oma elu koraldanud näiliselt superedukalt. Ta saab, mida tahab, olgu tööl või armuelus, ta edeneb probleemideta ja veatult. Ühel päeval langeb Michèle aga oma kodus vägivallatseja ohvriks, ja siit edasi saab naise sihiks tema elu (ja selles seni kehtinud korra) lõhkuja paljastamine. Selleks tuleb Michèle´il uurida ka oma lähikonda, ja pilt, mis talle seejuures avaneb, pole kaugeltki rõõmustav...

foto
Maailma kino Lõvisüda (Leijonasydän, Soome 2013) (5)
22.11.2017 21:45

Teppo kohtab ilusat blondiini Sari’t ja armub temasse. Aga see pole sugugi mitte tavaline armastuslugu. Teppo on neonatside grupi keskne figuur ja kui ta kohtab Sari poega, ootab teda ees suur üllatus - Sari poja nimi on Rhamadhani ja ta on mustanahaline. Teppo jaoks on see loomulikult suur dilemma. Ühest küljest on ta kirglikult armunud imepärasesse naisesse, tal on kõik võimalused täita oma unistused perekonnast ja lapsevanemaks olemisest.

foto
Maailma kino Toni Erdmann (Saksa/Austria 2016)
15.11.2017 21:35

R: Maren Ade. O: Sandra Hüller, Peter Simonischek, Michael Wittenborn, Thomas Loibl jt. Komöödia/Draama. Üks 2016. aasta filmiüllatustest, nii kriitikuid kui ka publikut võlunud komöödia triksterliku isa ja karjäärihimulise tütre suhetest. Isa Winfried ja tema ärinaisest tütar Ines, kes töötab Bukarestis, on teineteisest võõrdunud. Winfried otsustab aga asjade seisu muuta ja ühel päeval saabub ta oma alter ego’na Toni Erdmanni nime all tütrele külla.

foto
Maailma kino Paterson (USA 2016)
8.11.2017 21:35

Draama. Kultusrežissöör Jim Jarmuschi film on ilus, lihtne ja lüüriline lugu, mis soojendab südant ning paneb koos peategelase Patersoniga (Adam Driver) nägema ilu elu pisidetailides. Tagasihoidlik bussijuht armastab oma naist, sõpradega baaris istuda ja vabadel hetkedel oma salajasse märkmikku vabavärsse kirjutada.