photo

Maailma kino

Kolmapäeva õhtuti, kordus laupäeva õhtul

Järgmisena

Märtsis

Iberofest esitleb

Märtsis kolmapäeva õhtuti kell 21.35

Filmid

foto
Maailma kino Elujanu (Dallas Buyers Club, USA 2013)
28.02.2018 21:35

R: Jean-Marc Vallée. O: Matthew McConaughey, Jennifer Garner, Jared Leto jt. Draama. Tõsielul põhinev lugu Texase elektrikust, naistemehest Ron Woodrofist (Matthew McConaughey), tema võitlusest aidsiga ja selle võitluse käigus lisandunud teiste aidsihaigete õiguse eest ravida ennast oma parima äranägemise järgi, liitlaseks aidsi põdev transsooline Rayon (Jared Leto).

foto
Maailma kino Sieranevada (Rumeenia/Prantsuse/Bosnia ja Hertsegoviina/Horvaatia/Makedoonia 2016)
21.02.2018 21:35

Draama/komöödia. Naturalistlik draama perekonnast, suhetest ja moraalist. Loetud päevad pärast terroristide rünnakut Charlie Hebdo toimetusele kogunevad leinavad omaksed ära saatma perepead, patriarhi. Koosviibimine ei edene aga ootuspäraselt. Lahkunu poeg, keskealine arst Lary, seisab vastamisi oma hirmudega, ja tajudes muutunud kohustusi perekonna ees, lahkab oma vaatepunktist minevikku... Režissöör Cristi Puiu pildikeel ja jutustamisviis on meisterlik.

foto
Maailma kino Frantz (Prantsuse/Saksa 2016)
14.02.2018 21:35

R: François Ozon. O: Pierre Niney, Paula Beer, Ernst Stötzner jt. Draama. Ajalooline draama, mis on inspireeritud Ernst Lubitschi 1932. aastal esilinastunud draamast "Katkenud hällilaul". Esimene maailmasõda on lõppenud. Saksamaa väikelinnas leinab nooruke Anna oma sõjas langenud kallimat Frantzi. Ühel päeval kohtab Anna prantslast Adrieni, kes väidab, et tema ja Frantz olid sõbrad.

foto
Maailma kino Sauli poeg (Saul fia, Ungari 2015) (1)
7.02.2018 21:35

R: Laszló Nemes. O: Géza Röhrig, Levente Molnar, Urs Rechn jt. Draama. Üks 2015. aasta olulisemaid filme, režissöör László Nemesi hämmastavalt tugev debüüt tegeleb holokausti ja inimlikkuse küsimustega. Auschwitzi koonduslaager, vangistatud Ungari juut Saul Ausländer on Sonderkommando liige, kelle tööks on likvideerida gaasikambris mõrvatud inimeste laibad.

foto
Maailma kino Inimese mõõt (La loi du marché, Prantsuse 2015)
31.01.2018 21:35

R: Stéphane Brizé. O: Vincent Lindon, Karine de Mirbeck, Matthieu Schaller jt. Draama. Emotsionaalselt jõuline ja seejuures elegantne realistlik draama väärikuse ning eetika haprusest, kui ollakse sotsiaalse surve all. Thierry (Vincent Lindon) on aus ja väärikas, viiekümnendates aastates tubli prantsuse härra, kes on kaotanud töö. Pere eest tuleb hoolt kanda, uue teenistuse leidmine aga ei edene... Aegamisi koguneb sotsiaalne pinge ja igapäevased väikesed alandused.