photo

noorBIIT

Septembrikuu Maailma kinos festivalidel auhinnatud filmid noortest!

Nad teavad täpselt, mis on hea ja mis halb. Elult ootavad nad palju. Vaimukad naljad ja seiklused piiravate raamideta. Inimesed orbiidilt Noorus.


Auhinnatud mängufilmid noorte pinevast elust septembris igal kolmapäeval ETV2-s.

 

Filmid

foto
noorBIIT Mikroob ja Diisel (Microbe et Gasoil, Prantsuse 2015)
27.09.2017 21:35

Kogupere/ Komöödia. Mikroob on häbelik joonistamishuviline koolipoiss, kel on raskusi sõprade leidmisega. Siis aga kohtub ta Diisliga, koolivennaga, kes samuti populaarsusega hoobelda ei saa, ja tõrjutud poistest saavad kamraadid. Koos võetakse nõuks saabuv suvi seikluslikult sisustada. Mõeldud – tehtud, poisid ühendavad autoremondi arhitektuuriga ja ehitavad endale kentsaka majakese ratastel, millega asuvad lustakale rännakule läbi Prantsusmaa.

foto
noorBIIT Uinuv kaunitar (Girl Asleep, Austraalia 2015)
20.09.2017 21:35

Komöödia. 14-aastane Greta on sirgumas uude eluetappi. Õnnelik lapsepõlv ja selle argitoimetusted annavad üha enam maad tärkavale teismeeale, toimuvad muutused, mis tüdrukut ka üksjagu hirmutavad. Elu teevad veelgi keerulisemaks õelad eakaaslastest tüdrukud ja ligitükkiv Elliott, vanem õde Genevieve, kel on maailma lahedaim peigmees, ning Greta kergelt koomilised vanemad, kes on otsustanud korraldada oma tütrele uhke 15. sünnipäevapeo.

foto
noorBIIT Õpilane (Utšenik, Vene 2016)
13.09.2017 21:35

Filmi peategelane Venjamin teab täpselt, mis on hea ja mis halb. Piibel pole tema jaoks lihtsalt järgimist väärivate moraalinormide kogumik, vaid sõnasõnaline käitumisjuhend igaks elujuhtumiks. Ta terroriseerib ema, klassikaaslasi ja õpetajaid Piibli kõige agressiivsemate kohtade tsiteerimisega. Algul koomilisena tunduvad mõtteavaldused ei tundu peagi enam naljakad, seda enam, et noormees ähvardab üle minna sõnadelt tegudele.

foto
noorBIIT Lõpetamine (Bacalaureat, Rumeenia/Prantsuse/Belgia 2016)
6.09.2017 21:35

Draama. Romeo Aldea on 49-aastane hinnatud arst, kes elab Transilvaania mägilinnas ja kasvatab tütar Elizat. Romeo kinnismõtteks on, et tema parasjagu keskkooli lõpetav tütar jätkaks õpinguid prestiižses Inglismaa ülikoolis, ent sinna jõudmiseks tuleb Elizal kõigepealt sooritada hiilgavalt keskkooli lõpueksamid. Vahetult enne eksameid langeb Eliza rünnaku ohvriks ja saadud emotsionaalne trauma seab neiu eduka koolilõpetamise kahtluse alla. Romeo otsustab tütre eksamitulemuste eest ise hoolitseda ja sekkub asjade käiku põhimõtteid kõrvale lükates.