photo

Plekktrumm

Esmaspäeviti kell 21.35

kordus teisipäeva ennelõunal ja reede hilisõhtul ETV2-s
ning kolmapäeva päeval ETV-s

Järgmine saade

Plekktrumm: Mati Sirkel
18.12.2017 21:35
"Plekktrummi" stuudios süttivad tuled, et jätkata vestlusi nende inimestega, kes praeguses ajahetkes on ennast pühendanud kultuuri kujundamisele ja mõtestamisele. Küllakutsed esitatakse peagi, ent kui erinevad inimesed selles saates ka ei oleks, aja vaim on kohale palutud igal nädalal. Saatejuht Joonas Hellerma.

Vaata uuesti eelmist saadet!

foto
Plekktrumm: Juhan Maiste
Täna 21:35

Kunstiajaloolane Juhan Maiste on kirjutanud, et elame maailmas, kus igaühel on lisaks kohustusele mäletada ka õigus omaenda mälule. Kuidas kujuneb pärand ja sünnivad klassikud? Saatejuht Joonas Hellerma.

Leia meid Facebookist

Saatesarjast

Kultuurinähtuste olemuse selgitamiseks on püütud leida lugematul hulgal seaduspärasid ja teoreeme. Ometi on ruum vastusteks pidevalt lahti.

Üks võimalus kultuurist arusaamiseks on pöördumine elava inimkogemuse poole. See on dialoogide kasvatamine. Vajadus leida uut keelt, paremaid sõnu ja ehedamat tunnetust. Nii tekivad kõrvaltvaatajele uued pildid ja mõistmisaine, osalejate jaoks aga ootamatud tähendused ja jõud tegutsemiseks.

Vestlussaade “Plekktrumm” ETV2-s on kohtumiste ristumisala, mille keskmes on kultuuris tegutsevate inimeste mõttemaailm ja nende suhe ühiskonnaga.

plekktrumm@err.ee

Vaata saateid Vaata veel saateid

foto
Plekktrumm: Sulev Keedus (1)

Pimedate Ööde Filmifestivali põhivõistlusprogrammis esilinastus Sulev Keeduse uus mängufilm "Mehetapja / Süütu / Vari". Mida saab välja lugeda ajast aega korduvatest elu mustritest? "Plekktrummil" on külas režissöör Sulev Keedus. Saatejuht Joonas Hellerma.

foto
Plekktrumm: Lea Tormis (5)

Teater on pikalt kujundanud Eesti kultuuri jõujooni. Milline osa meie teatriloost vajab hoidmist ja kuidas leida üles homne teater? Lavakunstikooli 60. juubeli eelõhtul räägib oma kogemustest teatriteadlane Lea Tormis. Saatejuht Joonas Hellerma.

foto
Plekktrumm: Uku Uusberg (2)

Eesti Draamateatris esietendus Uku Uusbergi lavastatud Tšehhovi "Ivanov", mida on juba nimetatud aasta üheks parimaks lavastuseks. Kuidas leida oma usk, lootus ja armastus loos, mille nimeks on elu? "Plekktrummil" on külas lavastaja Uku Uusberg. Saatejuht Joonas Hellerma.

foto
Plekktrumm: Eva Koff (1)

Ilmumas on 2017. aasta romaanivõistluse võidutööd. Eva Koff kujutab oma uues romaanis "Sinine mägi" erinevaid ajastuid Eesti ajaloos, mida hapra niidina seob armastuseotsing. Kuidas sünnivad elu suurimad otsused? "Plekktrummi" külaline on kirjanik Eva Koff. Saatejuht Joonas Hellerma.

foto
Plekktrumm: Annely Köster

Tallinnas on käimas koolinoorte kaasaegse kunsti triennaal Eksperimenta!, mille põhiteemaks sel aastal on "Kunst ja majandus". Milline on kunsti ja majanduse suhe ning miks on loovus ühiskonnas vajalik? "Plekktrummil" on külas kunstipedagoog, Eksperimenta! peakorraldaja Annely Köster. Saatejuht Joonas Hellerma.

foto
Plekktrumm: Jüri Engelbrecht

Kevadel ilmus eesti keeles Charles Percy Snow kuulus kõne, mis juhib tähelepanu sellele, et Euroopa hariduses on loodus- ja kultuuriteadused lootusetult lahku läinud. Selle tulemusel võib meil olla küll ohtralt teadmisi, kuid puudu jääb võimekusest omavahel suhelda ja tarkust ühendada. Mis peaks muutuma, et lahku kasvanud erialad taas kohtuda võiksid? "Plekktrummi" külaline on akadeemik Jüri Engelbrecht. Saatejuht Joonas Hellerma.

foto
Plekktrumm: Asko Lõhmus

"Plekktrumm" alustab esmapäeval erandlikult kell 20.45! Milline on tänase maakera tervis ja kellel ikkagi on õigus vaidluses Eesti metsade olukorra pärast – kas suured lagedaks tehtud raiesmikud annavad tunnistust metsade kadumisest või on õigus neil, kelle arvates kasvab metsa tegelikult hoopis juurde? Uue metsa-teemalise konverentsi eel on stuudios ökoloog Asko Lõhmus. Saatejuht Joonas Hellerma.

foto
Plekktrumm: Riho Grünthal

Eesti ja Soome omariikluse sünnist saab peagi 100 aastat. Mõlema riigi identiteedi juures on tähtis koht soomeugri keelepärandil, mis ulatub tagasi tuhandeid aastaid. Mida me teame oma iidsetest juurtest ja kui elujõulised on soomeugri keeled ajal, mil segunemist inglise keelega märgatakse nii Eestis kui Soomes? Peatselt toimuvate hõimpäevade eel on "Plekktrummi" külaliseks Helsingi Ülikoolis töötav fennougrist Riho Grünthal. Saatejuht Joonas Hellerma.

foto
Plekktrumm: Aare Ristikivi

Ajal, mil Kataloonias arutletakse õiguse ja lojaalsuse piiride üle, läheb üks osa koolinoortest Eestis peagi esimest korda valima. Kuidas kujundada tõepäraseid arusaamu ühiskonnas toimuvast? "Plekktrummi" stuudios on Hugo Treffneri Gümnaasiumi ajaloo ja ühiskonnaõpetuse õpetaja Aare Ristikivi. Saatejuht Joonas Hellerma.

Meeskond

Saatejuht Joonas Hellerma
Toimetaja Hedi Rosma
Režissöör Maire Radsin, režissööri assistent Dmitri Hljupin
Stuudiokujunduse kunstnik Kaili-Angela Konno
Stilist Gerly Tinn
Jumestaja Tiina Leesik
Graafika Birds of Paradise
Juhtoperaator Andres Suurevälja
Valgusmeistrid Tõnu Simm ja Karl Hallik
Promoklipid Maria Kivirand ja Robi Uppin
Produtsent Age Kraus