photo

Plekktrumm

Esmaspäeviti kell 21.35

kordus teisipäeva ennelõunal ja reede hilisõhtul ETV2-s
ning kolmapäeva päeval ETV-s

Järgmine saade

Plekktrumm: Uku Uusberg
20.11.2017 21:45

Eesti Draamateatris esietendus Uku Uusbergi lavastatud Tšehhovi "Ivanov", mida on juba nimetatud aasta üheks parimaks lavastuseks. Kuidas leida oma usk, lootus ja armastus loos, mille nimeks on elu? "Plekktrummil" on külas lavastaja Uku Uusberg. Saatejuht Joonas Hellerma.

Vaata uuesti eelmist saadet!

foto
Plekktrumm: Eva Koff (1)
13.11.2017 21:35

Ilmumas on 2017. aasta romaanivõistluse võidutööd. Eva Koff kujutab oma uues romaanis "Sinine mägi" erinevaid ajastuid Eesti ajaloos, mida hapra niidina seob armastuseotsing. Kuidas sünnivad elu suurimad otsused? "Plekktrummi" külaline on kirjanik Eva Koff. Saatejuht Joonas Hellerma.

Leia meid Facebookist

Saatesarjast

Kultuurinähtuste olemuse selgitamiseks on püütud leida lugematul hulgal seaduspärasid ja teoreeme. Ometi on ruum vastusteks pidevalt lahti.

Üks võimalus kultuurist arusaamiseks on pöördumine elava inimkogemuse poole. See on dialoogide kasvatamine. Vajadus leida uut keelt, paremaid sõnu ja ehedamat tunnetust. Nii tekivad kõrvaltvaatajele uued pildid ja mõistmisaine, osalejate jaoks aga ootamatud tähendused ja jõud tegutsemiseks.

Vestlussaade “Plekktrumm” ETV2-s on kohtumiste ristumisala, mille keskmes on kultuuris tegutsevate inimeste mõttemaailm ja nende suhe ühiskonnaga.

plekktrumm@err.ee

Vaata saateid Vaata veel saateid

foto
Plekktrumm: Annely Köster

Tallinnas on käimas koolinoorte kaasaegse kunsti triennaal Eksperimenta!, mille põhiteemaks sel aastal on "Kunst ja majandus". Milline on kunsti ja majanduse suhe ning miks on loovus ühiskonnas vajalik? "Plekktrummil" on külas kunstipedagoog, Eksperimenta! peakorraldaja Annely Köster. Saatejuht Joonas Hellerma.

foto
Plekktrumm: Jüri Engelbrecht

Kevadel ilmus eesti keeles Charles Percy Snow kuulus kõne, mis juhib tähelepanu sellele, et Euroopa hariduses on loodus- ja kultuuriteadused lootusetult lahku läinud. Selle tulemusel võib meil olla küll ohtralt teadmisi, kuid puudu jääb võimekusest omavahel suhelda ja tarkust ühendada. Mis peaks muutuma, et lahku kasvanud erialad taas kohtuda võiksid? "Plekktrummi" külaline on akadeemik Jüri Engelbrecht. Saatejuht Joonas Hellerma.

foto
Plekktrumm: Asko Lõhmus

"Plekktrumm" alustab esmapäeval erandlikult kell 20.45! Milline on tänase maakera tervis ja kellel ikkagi on õigus vaidluses Eesti metsade olukorra pärast – kas suured lagedaks tehtud raiesmikud annavad tunnistust metsade kadumisest või on õigus neil, kelle arvates kasvab metsa tegelikult hoopis juurde? Uue metsa-teemalise konverentsi eel on stuudios ökoloog Asko Lõhmus. Saatejuht Joonas Hellerma.

foto
Plekktrumm: Riho Grünthal

Eesti ja Soome omariikluse sünnist saab peagi 100 aastat. Mõlema riigi identiteedi juures on tähtis koht soomeugri keelepärandil, mis ulatub tagasi tuhandeid aastaid. Mida me teame oma iidsetest juurtest ja kui elujõulised on soomeugri keeled ajal, mil segunemist inglise keelega märgatakse nii Eestis kui Soomes? Peatselt toimuvate hõimpäevade eel on "Plekktrummi" külaliseks Helsingi Ülikoolis töötav fennougrist Riho Grünthal. Saatejuht Joonas Hellerma.

foto
Plekktrumm: Aare Ristikivi

Ajal, mil Kataloonias arutletakse õiguse ja lojaalsuse piiride üle, läheb üks osa koolinoortest Eestis peagi esimest korda valima. Kuidas kujundada tõepäraseid arusaamu ühiskonnas toimuvast? "Plekktrummi" stuudios on Hugo Treffneri Gümnaasiumi ajaloo ja ühiskonnaõpetuse õpetaja Aare Ristikivi. Saatejuht Joonas Hellerma.

foto
Plekktrumm: Maria Kapajeva

Tallinna Fotokuu raames saab Narvas vaadata Maria Kapajeva näitust "Unistus on helge, veel ebaselge", mis uurib Kreenholmi tekstiilivabriku sotsiaalset pärandit. Kuidas mõjutavad ajaloonarratiivid inimsaatuseid ning millised on kunsti võimalused meid lahutavate vahemaade ületamiseks? Saatekülaline on igapäevaselt Londonis töötav kunstnik Maria Kapajeva. Saatejuht Joonas Hellerma.

foto
Plekktrumm: Andero Uusberg

Vaatamata sellele, et inimese kõige eripärasemaks jooneks peetakse mõistust, mõjuvad nii meie ühiskondliku meelsuse kui isikliku enesetunde kujunemisel hoopis rohkem tunded. Kuidas läheneda inimese tundemaailmale? "Plekktrummi" külaliseks on Stanfordi Ülikooli emotsioonideuurija, psühholoogiateadlane Andero Uusberg. Saatejuht Joonas Hellerma.

foto
Plekktrumm: Leelo Tungal

"Plekktrummi" hooaja avasaate külaliseks on äsja 70. sünnipäeva tähistanud kirjanik Leelo Tungal, kelle eluloolise lasteraamatu "Seltsimees laps" põhjal valmib peagi mängufilm. Mida inimene lapsepõlvest pärib ja millised täiskasvanud saavad tänastest lastest? Saatejuht Joonas Hellerma.

foto
Plekktrumm: Kristi Vinter (ETV 2017)

Palju on arutletud selle üle, kui palju peaks haridust kohandama muutuva maailma ja tema vajadustega. Mida tähendab kasvamine ja missugune koht selles võiks olla koolil? "Plekktrummil" on külas kasvatusteadlane Kristi Vinter. Saatejuht Joonas Hellerma.

Meeskond

Saatejuht Joonas Hellerma
Toimetaja Hedi Rosma
Režissöör Maire Radsin, režissööri assistent Dmitri Hljupin
Stuudiokujunduse kunstnik Kaili-Angela Konno
Stilist Gerly Tinn
Jumestaja Tiina Leesik
Graafika Birds of Paradise
Juhtoperaator Andres Suurevälja
Valgusmeistrid Tõnu Simm ja Karl Hallik
Promoklipid Maria Kivirand ja Robi Uppin
Produtsent Age Kraus