photo

Animasari Kriksatrullid

Neljapäeviti ja reedeti kell 15:50 ETV2-s

(Prantsusmaa, 2015)

Saatest

Lõbus ja arendav sari lastele, kus lihtsate kujundite ja joonte abil õpetatakse joonistamist. Sarja peategelased on Trulla Leo ja pliiatsipoiss Kritsel, kesl üritab mõistada Leo kriksatrullide ehk tähekujude abil, mida ta joonistada kavatseb ning miks. Kui joonistatud tegelane valmis, õpetatakse ka lastele, kuidas nad ise saavad samasuguse teha.

Järelvaatamine

Sarja saab etv2.ee lehelt vaadata seitsme päeva jooksul pärast eetrisolekut ainult Eesti territooriumil.

Vaata eelmist saadet

foto
Animasari Kriksatrullid. Õpime joonistama 1, 25/52: Hea idee. Hoiupõrsas (Prantsuse 2015)
Eile 15:50

Mänguhoos leiab Kritsel ühe mündi. Aga mida teha ühe mündiga, kas selle eest saab midagi kasulikku osta? Trulla-Leol on hea idee, mida võiks mündiga peale hakata ja ta hakkab kriksatrullima. Kritsel arvab, et Trulla-Leo pakub talle palli või hoopis võtit, mis avaks mõne lossi ukse. Trulla-Leol on aga hoopis parem idee, kuidas teha nii, et ühest mündist saaks palju.

Järgmises saates

foto
Animasari Kriksatrullid. Õpime joonistama 1, 26/52: Keksutšempion. Känguru (Prantsuse 2015)
Täna 15:50

Õues sajab vihma ja sõbrad otsustavad, et ka toas saab keksu mängida. Kahjuks pole Kritsel kuigi hea keksija. Trulla-Leo pakub, et joonistab Kritselile kriksatrulli abilisest, kes on tõeline keksutšempion. Kritsel arvab, et see võiks olla puuk või jänes, aga neist pole keegi valmis teda keksimisel aitama. Lõpuks tuleb siiski keegi, kes on Kritselile kasulik.

Vaata saateid