photo

Teemaõhtu: Elu objektiivi taga

Pühapäeval alates kell 19.30

Inimestel, kes seisavad kaamerate taga, on võima märgata pisiasju, mis teistel nägemata jäävad. Nende pilk on terav, selge, läbitungiv. Ja kui abiks on tehnika, mis nähtut jäädvustab, on tulemus kõigile nauditav. Fotokuule pühendatud teemaõhtu "Elu objektiivi taga" on ekraanil 15.oktoobril.

Saated

foto
Teemaõhtu. Giordano (Eesti Telefilm 1988)
15.10.2017 23:20

Lühimängufilmi peaosas Paul Poom. Teistes osades Anne Paluver, Guido Kangur, Andrus Vaarik, Ilmar Tammur, Ene Järvis, Arvo Kukumägi, Salme Reek jpt. Operaator Anton Mutt, režissöör Aare Tilk.

foto
Teemaõhtu. Ajaloo vabrik: Fotokunst ja ajalugu (ETV 1995)
15.10.2017 22:50

Lahkame fotokunsti ja ajaloo vahekordi. Saates esinevad Peeter Linnap, Peeter Laurits ja Ants Juske.

foto
Teemaõhtu. Maestro (Eesti 2009)
15.10.2017 22:20

Portreefilm legendaarsest fotograafist Kalju Suurest. Kui sa oled 80 aastat vana ja sellest tubli 50 võtnud fotoaparaadiga üles katmata daame ning tahad end endiselt hoida reipana, no mida sa hing siis ikka teed, kui et jätkad nende katmata daamide ülesvõtmist vana kooli aparaadi abil, valged kindad mõtteliselt käes. Autor Manfred Vainokivi. Tootja Filmivabrik OÜ.

foto
Teemaõhtu. Ära pilguta! Robert Frank (Don't Blink - Robert Frank, Kanada/Prantsuse/USA 2015)
15.10.2017 21:05

Robert Frank oli uuenduslik fotograaf ja sõltumatu filmirežissöör. Tema objektiivi ette sattus väga erineva taustaga inimesi - biitnikest pankuriteni ja Rolling Stonesist Peruu indiaanlaste või Walesi söekaevuriteni. Sõprade ja tuttavate sõnul oli ta eraelus võrdlemisi keerulise iseloomuga inimene, sama tüütu oli üritada teda intervjueerida, kuna Frank põlgas nii raha kui ka kuulsust ja hoidis oma sõnul alati rõhutute poole. Dokumentaalfilm annab ülevaate tema loome- ja eluteest.

foto
Teemaõhtu. Pildipüüdjad (ETV 2013)
15.10.2017 20:05

Dokumentaalfilm jälgib nelja Eesti fotograafi, kes kõik otsivad oma pilti. Loodusfotograaf Remo Savisaar, arhitektuuri jäädvustav Arne Maasik, portreede otsija Birgit Püve ja pressifotograaf Erik Prozes pildistavad hilissuvises Eestis. Nad on kõik justkui ühtemoodi fotograafid, aga lähenevad oma objektile väga erineval viisil. Näeme, kuidas tekib foto, mis jääb kaadrisse ja mis kaadri taha, meil on sõna otseses mõttes võimalus minna pildi sisse ning piiluda fotograafi hinge. Produtsent Kaileen Mägi, režissöör Kertu Köösel.

foto
Teemaõhtu. Ellujäämise kunst: Fotograafia (ETV 2005)
15.10.2017 19:40

Ellujäämise kiirkursus kunsti abil! Alustame fotograafiast - elame ju paljundatud kunsti ajastul. Need paljundused on meie ümber, meie sees ja päris mitu neist on täitsa enda tehtud! Mida õieti fotode peal vaadata tasub või oskajana näha saab? Vastuseid otsivad Gaute Kivistik ja Mariann Raisma koos Peeter Linnapi, Jan Kaila, Liina Siibi, Mati Heidmetsa, Tiit Lepa ja Peeter Lauritsaga. Ning perekonnapiltigi ei vaata sa kunagi enam samamoodi kui seni! Režissöör Kaidor Kahar, toimetaja Mariina Mälk.

foto
Teemaõhtu. Hetked (Eesti 1976)
15.10.2017 19:30

Peeter Toominga autorifilm Eesti foto ajaloost.