photo

Teemaõhtu: Meenutades Eve Viilupit

Pühapäeval alates kell 19.30

Ta armastas lapsi ja lapsed teda. Rohkem kui veerand sajandit tööd laste heaks on jätnud temast helge mälestuse.
Meenutame Eve Viilupit teemaõhtuga sel pühapäeval.

Saated

foto
Teemaõhtu. Pilk sirmi taha (ETV 1983)
15.04.2018 23:50

Näeme nukulavastuste valmimise erinevaid etappe: tekstide sisse lugemist ja nukkudega mängimist. Illustratsiooniks katkeid päris lavastustest "Hunt Kriimsilm", "Tipp ja Täpp" ning "Kikerikii". Rollide sündimisest, valmistamisest ja näitlemisest räägivad meile näitlejad Maie Toompere, Maile Hiiet, Olaf Paesüld, Väino Luup, Kalju Renel, Harri Gustavson, Malle Peedo ja Hendrik Toompere, kellel on kaasas oma lemmiknukud. Saatejuht Eve Viilup, režissöör Uno Leies.

foto
Teemaõhtu. Torupillipere (ETV 1989)
15.04.2018 23:20

See on Taulide pere Valgamaalt. Pilli mängivad selles perekonnas kõik, alustades vanaisast ja lõpetades pesamuna Triinuga. Ja mõistagi pole torupill pere ainus pill. Valgamaal Riidajas käisid Krista Juhvelt, Eve Viilup ja Priit Murusalu.

foto
Teemaõhtu. Pöörismäe peremees. Edgar Valter (ETV 1995)
15.04.2018 22:35

Rikka loomingulise pärandiga kunstnik Edgar Valter elas viimased poolteist aastakümmet Võrumaa küngaste ja metsade keskel. Edgar Valter illustreeris ligi 250 raamatut, ilmunud on kaheksa karikatuurikogu, ta lõi vabagraafikat ja eksliibriseid ning tegutses pidevalt maalikunstnikuna. Aga just Võrumaal ilmus tema esimene omakirjutatud ja joonistatud lasteraamat "Pokuraamat", inspireerituna Võrumaa kaunist loodusest. 12 aasta jooksul jõudis ta lastele joonistada ja kirjutada veel 15 raamatut ning maalida hulgaliselt Võrumaa maastikke. Portreesaade Edgar Valterist salvestati Pöörismäel.

foto
Teemaõhtu. Valguse säras. Lasteekraani Muusikastuudio 25 (ETV 2015)
15.04.2018 21:25

Eesti Televisioonis tegevust alustanud Lasteekraani Muusikastuudio koorides on laulnud ja muusikaharidust ning -armastust jagatud tuhandetele lastele. Ligi veerandsada aastat juhtis Muusikastuudio kooride tööd Eve Viilup ja just tema helgele mälestusele pühendati aastapäevakontsert Nordea kontserdimajas novembris 2015. Kontserdil esinesid praegused lauljad ja mitmed vilistlased - Nele-Liis Vaiksoo, Hanna-Liina Võsa, Lenna Kuurmaa, Kai Rüütel jt. Kontserdi kunstiline juht oli Aarne Saluveer ja produtsent Teele Viiilup.

foto
Teemaõhtu. Tähelaev: Eve Viilup (ETV 2008)
15.04.2018 20:10

Eestimaa laululastel on vedanud, sest neil oli oma tele-ema, Eve Viilup, kelle laulustuudios lauluhimu kunagi ei lõppenud. Paljud ei teagi, et Eve oli ka üks nutikas teletoimetaja, kelle sulest on tulnud palju toredaid lastelavastusi, mida ikka ja jälle uuesti vaadatakse. Eve armastas lapsi ja lapsed teda. "Tähelaevas" vahendab tema mõtteid ja tegemisi Reet Linna. Režissöör Kalev Lepik.

foto
Teemaõhtu. Lauluvanker (ETV 1981)
15.04.2018 19:35

Lauluvanker liigub koos lastega läbi kevade, suve, sügise ja talve. Ave Kumpase laululapsed esitavad laule kõigist aastaaegadest. Lastega liigub kaasa Eve Viilup. Režissöör Karin Nurm.

ERR kasutab oma veebilehtedel http küpsiseid. Kasutame küpsiseid, et meelde jätta kasutajate eelistused meie sisu lehitsemisel ning kohandada ERRi veebilehti kasutaja huvidele vastavaks. Kolmandad osapooled, nagu sotsiaalmeedia veebilehed, võivad samuti lisada küpsiseid kasutaja brauserisse, kui meie lehtedele on manustatud sisu otse sotsiaalmeediast. Kui jätkate ilma oma lehitsemise seadeid muutmata, tähendab see, et nõustute kõikide ERRi internetilehekülgede küpsiste seadetega.