photo

Teemaõhtu: Merekultuuriaasta 2016

Pühapäeval alates kell 20.30

2016. aasta on Eestis pühendatud merekultuurile. Merekultuuriaasta eesmärk on väärtustada Eesti mereajalugu ja tõmmata suuremat tähelepanu merega seotud traditsioonidele. 
Aastat sissejuhataval teemaõhtul saab näha filme ja saateid, mis erineval viisil merega tihedalt seotud on.

Saated

foto
Teemaõhtu. Veel kord merest (Eesti 1971)
4.01.2016 0:35

Ühe kera, kus me end leiame, oleme kunagi ristinud Maakeraks. Küllap sellepärast, et tol ajal, kui me alles vees elasime ja võib olla millimallikate, oma suurte sugulaste eest kivi alla pugesime, ei olnud veel nimepanemise kommet. Ehkki nüüd oleme targemad teadma, et omaaegne nimepanek kuigi hästi täppi ei läinud, nimetame teda vana kombe järgi edasi Maakeraks. Õigem nimi oleks küll Veekera. Teksti loeb Tõnu Aav. Režissöör Tiina Mägi.

foto
Teemaõhtu. Tuulevaikus (Eesti 1970)
3.01.2016 22:45

Einar Maasiku jutustuse "Tuisu Taavi 7 päeva" alusel valminud filmi peategelane Tuisu Taavi (Lembit Ulfsak) otsib kompromissitult oma kohta nii elus kui ka teiste hulgas. Stsenarist Einar Maasik, režissöör Veljo Käsper.

foto
Teemaõhtu. Leigo järvemuusika 2007: Jaan Tätte ja LOFO (Eesti 2007)
3.01.2016 22:05

Otepää kõrgustiku kuppelmaastikul juba kümnendat korda toimunud suvefestivalil esines Jaan Tätte koos LOFO-tandemiga. LOFOlt looduspildid, Jaanilt suurepärane muusika. Režissöör Marek Miil.

foto
Teemaõhtu. Mehed ei nuta (Eesti 1968)
3.01.2016 20:45

Ülipopulaarne ja palju tsiteeritud seikluskomöödia unetutest meestest, kes tõelise sanatooriumi asemel viiakse ravile üksikule asustamata saarele. Mehed hakkavad tegutsema, et saarelt pääseda. Varsti selgub, et see on rohkem nagu poolsaare moodi saar”. Stsenaristid Enn Vetemaa ja Sulev Nõmmik, režissöör Sulev Nõmmik, operaator Kaljo Jõekalda, helilooja Ülo Vinter. Osades Ants Lauter, Ervin Abel, Kalju Karask, Lia Laats, Voldemar Kuslap, Endel Pärn, Leo Normet jt.

foto
Teemaõhtu. Eesti lood: Elu lainetel (Eesti 2011)
3.01.2016 20:30

Rannakalurite räimepüügihooaeg kestab kõigest ühe kuu. Kuna lubatud püügikogused on kaluritele ühiskasutuseks eraldatud, tähendab iga mahamagatud tund kokkuvõttes väiksemat sissetulekut. Mehed ise võrdlevad seda olümpiajooksuga: kui kõlab stardipauk, ei ole halastust enne, kui finišijoon on ületatud. See tähendab peaaegu ööpäevaringset rügamist. Ja kui lõpuks saabub telefonikõne, milles öeldakse, et kvoot on täis ning rohkem püüda ei tohi, siis ei teagi, kas nutta või naerda. Operaator-režissöör Riho Västrik, monteerija Kersti Miilen. Tootja OÜ Vesilind.

foto
Teemaõhtu. Merekultuuriaasta 2016 (1)
3.01.2016 20:30

2016. aasta on Eestis pühendatud merekultuurile. Merekultuuriaasta eesmärk on väärtustada Eesti mereajalugu ja tõmmata suuremat tähelepanu merega seotud traditsioonidele.