photo

Teemaõhtu: Vanalinna aarded

16. oktoobril alates kell 20.00

Tänavu augustis möödus 50 aastat Tallinna vanalinna muinsuskaitseala moodustamisest. Tänu toonastele otsustele on meil ainulaadne ja armastatud UNESCO maailmapärandi nimekirja kantud linn.

Kaunis vanalinn ei ole iseenesest mõistetav luksus, muinsuskaitsjad on selle nimel teinud palju tööd nii väärtushinnangute mõjutamisel kui ka objektide restaureerimisel.

ETV2 pühendab oma 16. oktoobri teemaõhtu Tallinna vanalinnale. Teadlikult on valitud saateid erinevatest aastakümnetest, et tuletada meelde kui palju on linn nende aastatega muutunud.

Saated ja filmid

foto
Teemaõhtu. Kann allikal (Eesti Telefilm 1988)
17.10.2016 0:30

Isa Martinit tabavad ilmutused ja kujutluspildid taevas süttinud tähest ning kolmest Hommikumaa targast ja lugu ärkab ellu. Zagrebi käsikirjast pärineva liturgilise draama "Tractus stellae" esitab ansambel "Hortus Musicus". Isa Martini osas Sulev Luik, kaasa mängivad Tiina Tõnis, Rein Soomets, Peeter Brambat, Paul Oja, Vallo Kepp, Georg Bogatkin, Heino Müller, Jaanus Nõgisto ja tsirkusekollektiiv "Säde" liikmed.

foto
Teemaõhtu. Vigursõit vanalinnas (Eesti Telefilm 1983)
17.10.2016 0:15

Kaleidoskoop esimestest Tallinna vanalinnapäevadest 27. juunist-–3. juulini 1983. aastal. Filmis on püütud edasi anda sündmuste mitmekesisust ja meeleolu - rulavõistlused, laste tänavajoonistused, kunstinäitus Pikas jalas, nukuteater, karutantsitaja ning tsirkusenumbrid linna tänavatel ja väljakutel, vabaõhuetendus Pirita kloostris, Hugo Hiibus šarže joonistamas, kooride vabaõhukontserdid jpm. Stsenarist ja režissöör Tiina Mägi, operaator Kristjan Svirgsden.

foto
Teemaõhtu. Tallinna kummitusmajad (Eesti Telefilm 1994)
16.10.2016 23:45

Illis Vetsi ja Jüri Kuuskemaa film kummitustega seotud hoonetest Toompeal ja Tallinna all-linnas. Filmi juhatab sisse ja lõpetab Einar Laigna.

foto
Teemaõhtu. Katused ja korstnad (Eesti Telefilm 1968)
16.10.2016 23:20

Film-fantaasia Tallinna katustest ja korstnatest. Tantsivad Tiiu Randviir, Juta Lehiste, Tiia ja Maie Saealle ning Ülo Vilimaa. Autor-lavastaja Ülo Vilimaa, režissöör Valdur Himbek, operaator Anton Mutt. "Katused ja korstnad" on Eesti Telefilmi esimene värvifilm.

foto
Teemaõhtu. Varastati Vana Toomas (Eesti 1970)
16.10.2016 22:10

Tuulelipp, see vana ustav linnavalvur Vana Toomas, kes sajandeid on seisnud uhkelt Tallinna raekoja tipus, on kadunud. Ta jättis maha oma valveposti, et minna kaitsma armunuid, keda, nagu talle tundus, ähvardab hädaoht. Seejärel läheb aga koos nendega nüüdisaegset linna uudistama ja pidupäevast osa saama. Tooma seiklused ja teda jälitavate ajaloolaste tegemised ning seiklused moodustavad filmi faabula, võimaldades tutvustada vanalinna vaatamisväärsusi ja Eesti estraaditähti.

foto
Teemaõhtu. Aga kus me täna mängime? (Eesti Telefilm 1982)
16.10.2016 21:55

Tallinna vanalinna varjatud tagahoovid. Mida teha selleks, et saada nendest täiskavanutele puhke- ja lastele mängukoht, et luua koduõu? Režissöör Tiina Mägi.

foto
Teemaõhtu. Ajaproov: Kodulinn (ETV 2004)
16.10.2016 21:10

29 aasta eest kutsus Eesti Televisioon Tallinna dominiiklaste kloostrisse noori, keda huvitas Tallinna vanalinn, selle ajalugu ja saatus. Korraldajad ootasid küll märksa vanemaid noori, tulid aga päris lapsed. Aastatega kujunes Kodulinnast võimas liikumine, milles osales enam kui 10 000 noort. Teiste seas ka Mart Laar, Madis Jürgen, Hannes Astok ja Mart Kalm. Eesti Televisiooni ühe edukaima projekti, saatesarja "Kodulinn" sündi ja tegemisi jälgisid arhiivimaterjalide abil Mati Talvik ja režissöör Indrek Kangur.

foto
Teemaõhtu. Don Juan Tallinnas (Eesti 1971)
16.10.2016 20:05

Tallinnas seikleb kuulus Don Juan, kuid ta pole mitte päris tavaline Don Juan... Režissöör Arvo Kruusemendi muusikaline komöödia. Helilooja Olav Ehala, kunstnik Mari-Liis Küla. Osades Gunta Virkava, Lembit Ulfsak, Jaak Tamleht, Igor Kurve, Martin Veinmann, Tõnu Saar, Eero Spriit, Rein Kotkas, Merle Randma-Aru, Juhan Viiding jt.

foto
Teemaõhtu. Tallinn, mu Tallinn (Eesti Telefilm 1978)
16.10.2016 20:00

Vaatefilm Tallinnast. Režissöör-operaator Edvard Oja, muusika Lepo Sumera.

ERR kasutab oma veebilehtedel http küpsiseid. Kasutame küpsiseid, et meelde jätta kasutajate eelistused meie sisu lehitsemisel ning kohandada ERRi veebilehti kasutaja huvidele vastavaks. Kolmandad osapooled, nagu sotsiaalmeedia veebilehed, võivad samuti lisada küpsiseid kasutaja brauserisse, kui meie lehtedele on manustatud sisu otse sotsiaalmeediast. Kui jätkate ilma oma lehitsemise seadeid muutmata, tähendab see, et nõustute kõikide ERRi internetilehekülgede küpsiste seadetega.