Indiaanifilm Ulzana (Saksa/Vene 1974) (3)

Mimbreeno indiaanlaste hõimupealik Ulzana (Gojko Mitic) on oma rahvaga asunud Arizonase aladele ja võtnud kasutusele niisutussüsteemi, mille tulemusel on muudetud kõrbeterritoorium viljakandvaks maaks. See on indiaanlased teinud sõltumatuks Tusconi ärimeestest, kellele hõimu hea elujärg tekitab paksu pahameelt. Korrupeerunud armeeohvitseri Burtoni (Rolf Hoppe) mahitusel otsustatakse põliselanikud viljatusse reservaati kirjutada.

Olukorra teeb veelgi plahvatusohtlikumaks asjaolu, et Burton on silma heitnud Ulzana kaunitarist naisele Leonale (Renate Blume) ja nüüd peab hõimupealik tõestama, et indiaanlased taolist “nalja” ei mõista.

Filmitud Usbekistani vennasvabariigis jätkab “Ulzana” aasta varem valminud “Apatšide” tegevusliini. Linateose superstaari ja kaasstsenaristi Gojko Mitici kõrval paistab silma ka meedia kõrgendatud tähelepanu keskmes olnud hilisem Dean Reedi abikaasa Renate Blume ja tänaseni aktiivselt filmides osalev karakternäitleja Rolf Hoppe (“Mephisto”). Filmis lööb kaasa ka kunagine rumeenia ekraanilegend Colea Rautu, kes tegi meeldejääva rolli joodikust indiaanlasena “Apatšides”. Teose on lavastanud korduvalt Miticiga koostööd teinud idasaksa režissöör ja näitleja Gottfried Kolditz (“Pistriku jälg”, “Apatšid”).

Rež: Gottfried Kolditz, os: Gojko Mitic, Rolf Hoppe, Colea Rautu.


Kommentaare veel ei ole. Ole esimene!

Vasta kommentaarile

+{{childComment.ReplyToName}}:
Vasta kommentaarile
Vasta

Laadi juurde ({{take2}})
Nime väli peab olema täidetud
Mitte rohkem kui 50 tähemärki
Kommentaari väli ei saa olla tühi
Mitte rohkem kui 1024 tähemärki
{{error}}
Lisa uus kommentaar

Viimati lisatud