Pidu ajaloos. Üheshingamine (Eesti/USA 2013)

Filmi autorite James Tusty ja Maureen Castle'i eelmine film "Laulev revolutsioon" kogus Eesti kinodes rekordilised 19 000 vaatajat ning linastus 140 linna kinodes üle Põhja-Ameerika. Filmist kirjutati ja kõneldi kümnetes USA ajalehtedes, ajakirjades, raadios, televisioonis ja internetimeedias. "Songs of Defiance" astub "Laulvast revolutsioonist" sammu edasi, tutvustades maailmale meie olulisimat kultuurisündmust, mis mõneski mõttes määratleb Eesti rahvuse narratiivi.

Koorilaul on saavutanud meie ühisloos suurema tähenduse kui pelgalt kultuuriline eneseväljendamine - see on muutunud kultuurilise identiteedi põhiosaks, mille abil on kujundatud ajalugu juba enam kui sajandi vältel.

Film räägib laulupeost ja selle tähendusest läbi kahe dirigendi ja sõbra - ameeriklase Bob Geary ja eestlase Aarne Saluveeri - silmade. Bob Geary Piedmonti noortekoor saabub 2009. aasta laulupeole Californiast. Tegemist on kollektiiviga, kes teab Eestist õige vähe ja esindab teatud laadi "kultuuride kokkupõrget". Koor tuleb üritusele teadmisega, et osaleb suurel kontserdil, ning lahkub tõdemusega, et laulupeo ajalooline ja tundmuslik mõju on midagi märksa enamat kui oodatud. Laiemalt võttes kajastab film 2009. aasta laulupidu ja tutvustab ürituse dünaamilist kujunemislugu ajaloo kontekstis. Režissöör Maureen Tusty, produtsendid Piret Tibbo-Hudgins (Allfilm, Estonia), James Tusty (Sky Films, US), Bestor Cram (Northern Light Productions).


Kommentaare veel ei ole. Ole esimene!

Vasta kommentaarile

+{{childComment.ReplyToName}}:
Vasta kommentaarile
Vasta

Laadi juurde ({{take2}})
Nime väli peab olema täidetud
Mitte rohkem kui 50 tähemärki
Kommentaari väli ei saa olla tühi
Mitte rohkem kui 1024 tähemärki
{{error}}
Lisa uus kommentaar

Viimati lisatud